Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 28.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: Униkaлнaтa]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано13.04.12 20:25



Приключих диетата на 10. 04. Резултат свалени 6 кг. Ако не прекаля с козунаците и ги запазя следващите 3 месеца ще е супер. След това ще направя още 90 дни. Опитвам се да се храня разделно.
Ще следя темата, дано да пише някой излекувал се. Изобщо споделете опита си ако имате такъв с тази бактерия. Макар че все повече се чувствам като измамена някак...



Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: _belladonna_]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано14.04.12 17:03



Лабораторните изследвания не са "абсолютни". Има и фалшивоположителни, и фалшивоотрицателни резултати. А някои лаборатории може да играят вързано с лекаря. Имало е такива репортажи по Господари на ефира.
Хеликобактера трябва задължително да се лекува при язви. Иначе - е ми в статията си го пише - 80% от населението го има. Дори да не е 80 - процента е голям, и в повечето случаи е безсимптомно.
Но при язва, хеликобактера пречи на заздравяването, за това се пият антибиотици. Наистина по два.
На времето аз се лекувах с 2 серии по 5 дни а може и по седмица да беше, отдавна беше, не помня вече, а сегашните схеми са по различни.
И не ти трябва "излекуване" щото дори да се излекуваш от хеликобактер, след няколко месеца или година - пак ще си се сдобила с него.
Лекуване и излекуване се предприемат само и единствено когато има неприятни или тежки допълнителни заболявания, като язва.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: bira_more]  
Автор _belladonna_ ()
Публикувано14.04.12 22:24



Убедена съм че в моя случай става въпрос дори за подвеждане, защото ми беше обяснено че ако не я лекувам ме очаква язва. Не вярвам да е толкова некомпетентен лекаря, защото на всичкото отгоре ми беше препоръчан. Добре че беше лаборантката от втората лаборатория та ми помогна да взема решение да прекратя всичко. Дано по-малко хора се подведат след тази тема.
А иначе и аз четох доста в интернет, но е трудно за неспециалист да се довери на тези материали, при все, че лекаря казва- лекувай се. Грешката ми е, че се доверих без да потърся второ мнение. Нямах представа, че толкова ще се проточи всичко, безкрайни изследвания и нови антибиотици, това не ми беше казано в началото.



Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: _belladonna_]  
Автор korani7O (член)
Публикувано16.04.12 18:22



И при една моя близка се установи тази бактерия. И тя пи два антибиотика, единият от тях - цял месец! Накрая си навлече друго заболяване и така и не се изследва повече.





Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: _belladonna_]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано20.05.12 11:04



Въпросната бактерия се среща при огромен брой от населението и в някои случаи даже е полезна - пречи на развитието на астма и други подобни. Има някой хора при които предизвиква язви на стомаха и дванадесетопръстника. При тях причината в голям брой от случаите е генетично предразположение.
Ако лигавицата на стомаха се увреди по други причини - стрес химически агенти, лекарства, то бактерията пречи на увредите да зарастнат. Ако такива случи се хронифицират може да се стигне до рак.
Изследванията за хеликобактер са 4 вида - кръвна проба - най-ненандеждната, дихателна гастроскопска (най- показателна ) и фекална. Последната е най-сигурна неинвазивна, но за да не е фалшивоотрицателна, трябва да не си пила никакви Н2 блокери или блокатори на протонната помпа поне два месеца.
Предполагам че не си, така че иди в някоя лаборатория и я направи. Другият вариант е фиброгастроскопия, но това не е найприятната процедура и ако нямаш други проблеми освен газовете няма смисъл да я правиш.
Внимавай с диетите - аз свалих така 7 килограма и сега лекувам и хликобактре и язва на дванадесетопръстника.



Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Хеликобактер пилоринови [re: Rapidfire]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано24.05.12 23:04



Много добре се лекува с тинктура от прополис ( но не с алкохол , а с моно пропилен гликол )
+ катаплазми с хума - дебел пласт +- 2 см , всяка вечер.
За един месец си излекувана . Без абсолютно никакви химикали от аптеката .




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.