Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 18.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Херния на тестиснови  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано13.03.12 20:43



Имам нужда от съвет и малко помощ. Мой познат има проблем и диагнозата е нещо като " начална херния на десен тестис" .Чувства тъпи болки над тестиса и лекарят му е казал, че все още няма херния, но има такива индикации. Не е за операция все още, но и той се притеснява от такава крайна мярка. Ако някой е имал подобен проблем, нека сподели. И още има ли някакви колани или каиши, които могат да спрат развитието на процеса без хирургическа намеса. Ако модераторите знаят за подобна тема, която е дискутирана тук, нека ме насочат. Аз не успях да намеря. Благодаря ви предварително.



Тема За жалост..нови [re: laleto1]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано14.03.12 15:00



при херния наистина лечението е оперативно.Да,има специални колани,но не Ви ги препоръчвам,защото при поставяне ще притиснат важни кръвоносни съдове към и от тестиса,както и други тъкани.Добре е да се вземе и второ мнение-изключване на епидидимит(възпаление на една жлеза,която се намира върху тестиса).

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: За жалост..нови [re: Дokи]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано14.03.12 19:01



Безкрайно ви благодаря за бързия и компетентен отговор. Надявам се, ако ми се наложи, пак да ми съдействате със съвет. Отново ви благодаря!



Тема Re: За жалост..нови [re: Дokи]  
Автор laleto1 (непознат)
Публикувано22.03.12 14:54



Пак ми трябва информация, за което Ви благодаря предварително. Случайно да знаете колко струва такава операция, направена по безкръвен път (лапароскопска ингвинална херниопластика ) -това го взех от нета

, но на пациент, който не е здравно осигурен и трябва да си плати всичко. Включително престоя в болницата и пластиката.



Тема Re: За жалост..нови [re: laleto1]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано22.03.12 16:14



Възстановяване на осигурителни права е само 600лв



Тема Това,което..нови [re: laleto1]  
Автор Дokи (понякога GP)
Публикувано22.03.12 16:35



знам е приблизително.Около 1500лв.Но не Ви съветвам да я правите лапароскопски-вярно,че е естетически по-добре,но усложненията и неблагополучията са относително по-чести.Не че и при другия,традиционен,начин няма усложнения,но са по-редки.
П.П.Последно възстановяване на права за 3 год.назад мисля че беше около 720-760лв.Но и при възстановени права,ако се слага "платно" то се плаща от пациента-около 200лв.

Безплатният секс развращава,платения-озлобява!



Тема Re: Това,което..нови [re: Дokи]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано22.03.12 19:34





Общо Здравно-осигурителни вноски: 547.20 лв.
Код за вид плащане на здравно-осигурителните вноски: 560405

Общо Лихва: 73.33 лв.
Код за вид плащане на лихвата: 560405

Сумите за здравно-осигурителни вноски и дължимите лихви се внасят по сметка на компетентната териториална структура на НАП по постоянен адрес на лицето с един платежен документ.

При невнасяне на сумата до дата 22-03-2012 г. се дължи законна лихва.




Тема Re: Това,което..нови [re: Дokи]  
Автор laleto1 (новак)
Публикувано23.03.12 15:48



Благодаря ви! Много ми помагате. За начина на операцията четох пак в нета. Има доста информация от д-р Атанасов от Пирогов. А за лапароскопския начин - имам лични впечатления. Преди 4 години по този начин махнаха жлъчката на майка ми, а тя беше доста възрастна, и всичко мина перфектно. Но може би сте прав - там трябваше да се изреже и да се махне, а тук май е и по-сложно. Аз просто нищо не разбирам, но ще го мислим. Благодаря ви отново!



Тема Re: Това,което.. [re: ha!]  
Автор laleto1 (новак)
Публикувано23.03.12 15:49



Благодаря Ви за полезната информация. Ще се възползвам от нея.



Тема Re: Херния на тестис [re: laleto1]  
Автор Иrлoтepaпeвт,Фитoтepaпeвт (и Лекар)
Публикувано23.03.12 21:31



Акупунктурата помага.

Иглотерапевт и Фитотерапевт



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.