Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 24.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблем с концентрация и паметнови  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.02.12 08:00



Имам проблем, който става все по-голям и колкото и да се опитвам да го пренебрегвам и уж да не си внушавам просто не става, защото непрекъснато ми напомня за себе си и ми пречи в живота и работата все повече.
Мъжът ми казва че имам Алцхаймер, но съм на 36 и не ми се вярва някак си. Пък и взе да се появява преди няколко години.
Не мога да се концентрирам и блокирам като почна да мисля особено за неща, които изискват помнене назад (в смисъл като тръгнеш да мислиш последователно, примерно игра на шах какво ще стане ако преместя това, после той това, после аз това... и веднага си губя мисълта и забравям и почвам отначало и се побърквам)- все едно нямам мозък и не мога да мисля - седя и гледам точно като тресната. Освен че всеки дребен шум ме разсейва (преди нишо не ми пречеше, в дискотека можех да уча) сега непрекъснато блокирам, разсейвам се, губя нишката на мисълта си, забравям какво съм почнала да казвам 1 сек след като си отворя устата да го кажа, тръгна на някъде и забравя къде съм тръгнала, слагам да варя яйца и се сещам за тях чак като почнат да гърмят... просто не мога да си ползвам мозъка. Това се случва на всеки, но при мен е нон стоп - не мога да кажа по колко пъти на ден, 200 поне във всичките му разновидности.
Знам че ми има нещо и искам да знам какви може да са вариантите.
Все си мислех че е от недоспиване, ама вече се съмнявам че има нещо по-сериозно, щото дори като се чувствам бодра (което се случва рядко) тези проблеми са си налице. Или пък от депресия ама чак пък толкова години да ме държи..... Пък и не се чувствам депресирана....
Кажете ми какво може да ми има




Тема Re: Проблем с концентрация и паметнови [re: jensen-110062]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.02.12 10:19



Според мен си много преуморена...3 деца, мъж, сама с всичката оправия...тотално си прегряла, никакъв Алцхаймер н ее, мъжът ти д апрестане да говори глупости, че ме ядосва



Аб ене можеш ли да си дойдеш доо БГ при свои хора е така, сама за 3 седмици и да се откъснеш от всичко и се повъзстановиш? Просто да излезеш отсредата там, колкото и да не ти се иска? Ако трябва наемете жена докато теб те няма...



Тема Re: Проблем с концентрация и памет [re: LlRA..]  
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано28.02.12 10:29



има нещо Лира, усещам си, познавам се и знам че има. Лошото е че сигурно и лекар няма да ми повярва така както и ти не ми вярваш.
Почивка няма да реши проблема, знам го, пробвала съм го. Още по-малко мои хора, които освен да ме ядосат не виждам кво друго.




Тема Re: Проблем с концентрация и паметнови [re: jensen-110062]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано28.02.12 11:51



Ми единственото лекарство, което можеш да пиеш е Пирацетам, то уж подобрява когнитивните способности, но се съмнявам да ти помогне. Също така можеш да пиеш и разни билки като Женшен и т.н, ама няма файда от тях. Просто ти си влагаш енергията в мислене на глупости и така сама си създаваш болести.

Почни да ходиш на фитнес, или да си хабиш енергията с някаква друга физическа дейност и ще се оправиш.

------------------------------------------



Тема Re: Проблем с концентрация и паметнови [re: jensen-110062]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано28.02.12 14:18



Абе Ники ,чакай ,тепърва ти предстои климакс ,тогава какво ще правиш?


Много е гадно ,нали...никой да не ти вярва ,и да ти казват - преумора ,на нервна почва...ами кажи си "е кво толкоз може да ми стане ,освен да умра" ,"да става каквото ще"...и всичко ще си мине
Вярвай ми ,има такова нещо като "на нервна почва" с всичките му там симптоми за умиране




Тема Re: Проблем с концентрация и паметнови [re: jensen-110062]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано29.02.12 13:15



Предполагам, че мъжът ти се шегува с Алцхаймера, но шегата е глупава.
Преди време с теб коментирахме тук, че имунната ти система не е съвсем добре и често боледуваш. Доколкото си спомням не си фен на плодовете и зеленчуците.
Предполагам, че това е една от причините. Другите - преумора, недоспиване, може и да си депресирана (и без да се чувстваш депресирана).
Има храни които са много полезни за мозъка- орехи, кайсии, яйца, риба....
Има и хранителни добавки - гинко билоба, гуарана....виж какво има по ваще аптеки. Пиеш ли достатъчно вода на ден....примерно 1-2 л?



Тема Re: Проблем с концентрация и паметнови [re: jensen-110062]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано29.02.12 17:46



Спорт, витамини, пирацетам.
Ако не помогнат - невролог.
А - може разбира се да продължиш да умуваш, ама няма да помогне.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Проблем с концентрация и паметнови [re: jensen-110062]  
Автор Иrлoтepaпeвт,Фитoтepaпeвт (и Лекар)
Публикувано29.02.12 23:55



По-добре твоят случай може да се разгадае и лекува с нетрадиционни медицински похвати, ако си отворена към такива, и ако там, където си, има добри специалисти?

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: Проблем с концентрация и паметнови [re: jensen-110062]  
Автор Frankky ()
Публикувано03.03.12 17:49



Гледам, че са ти отговаряли така наслуки.
Ти правиш ли ежегодни профилактични прегледи?
Умората ти може да се дължи на липса на витамин Д, което по твоете ширини е много вероятно.
Доколкото съм те чела, спортуваш, може би диета пазиш, а мозъкът се нуждае от въглехидрати, за да работи правилно.

Виж си също нивата на хемоглобина, защото понякога анемията е скрита липса и на фолиева киселина, което е важно за мозъка също.



Тема Re: Проблем с концентрация и паметнови [re: jensen-110062]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано04.03.12 11:02



Ники виж това...../копирано/

Един от сигурните начини да "изметете" пролетната умора е да взимате сутрин на гладно пчелен прашец, съветват пчелари. Приготвянето на еликсира става предната вечер. Една чаена лъжичка прашец се разтваря в 1-2 супени лъжици кисело мляко. Получената смес се слага в малко бурканче и се хапва на следващата сутрин половин час преди закуска. Ободряващият ефект се усеща след една седмица. Прашецът е източник на витамини от групата В. Изследвания сочат, че витамин В2 (рибофлавин) в пчелните продукти е 16 пъти повече, отколкото в ябълките и кайсиите. През деня се тонизирайте със зелен чай и мед. Зелените листенца са мощен антиоксидант, а пчелната сладост съдържа в себе си 400 биологично активни вещества. Медът подпомага работата на сърцето, храносмилателната и отделителната система, нервите.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.