Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 15.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кръвно наляганенови  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано07.01.12 19:34



Здравейте
Искам да попитам нещо относно кръвно налягане.Вчера доста ме болеше главата,втори ден от цикъла ми е...реших да си измеря кръвното с ел.апарат.Показа първо 123-на 70..после 130 на 75....и аз се притесних и като взех да го меря през 5 мин,имаше момент когато и 136 на 80 ми показа....после спрях да го меря за известно време о до края на деня след това ми варираше от 116 на 70 до 123 на 75...На 30г.по принцип никога не съм имала проблем с високо кръвно,дори лятото ми пада на 90-60 и си се чувствам добре.Кога едно кръвно се приема за високо?Когато е постоянно такова или....влияе ли се от стреса при измерване с ел.апарат...меря го по 2-3 пъти едно след друго



Тема Re: Кръвно наляганенови [re: mar4elamp]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано08.01.12 14:59



Основната причина за плаващо налягане, с преобладаващо високо, е нередовния полов живот. Ако не вземете мерки, може да се увредите сериозно!



Тема Re: Кръвно наляганенови [re: mar4elamp]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано08.01.12 15:47



Нормите са:
100 - 140 за систолично
60 - 85 за диастолично.
Аз лично на електронните апарати не вярвам.
При вас е в рамките на нормата. При теб главобола може да бъде обяснен с покачване на кръвното налягане, до колкото за теб "нормалното" е доста под замерените стойности.
Главобола може да се дължи на много причини, някои от които са:
1. Промени в налягането (както нагоре, така и надолу)
2. Некоригиран диоптър
3. Кафе. Ако човек е кофеиноман (поне 3 - 4 кафета дневно) и спре изведнъж кафето, главобола е почти гарантиран.
4. Разместване на прешлени, или грешна позиция на тялото или някаква друга причина (например изстиване) за мускулни спазми около гръбнака.

И да стреса влияе на кръвното. Има добре описан ефект на бялата престилка. Човека отива да му мерят кръвното и понеже е отишъл да му мерят кръвното го вдига (кръвното*).
Ако все пак сама ще си мериш кръвното, няколко препоръки за по точно измерване:
1. Винаги в седнало или легнало положение, ама каквото си избереш такова да бъде винаги, за да имаш стойности подходящи за сравнение.
2. Маншета винаги на нивото на сърцето. Ако маншета е 13 см над или под нивото на сърцето, имаме отклонение от 10 мм живачен стълб дължащ се на хидростатично налягане.
3. Минимум 5 минути след заемане на позата за мерене на кръвно налягане.
4. Мери се 3 пъти и се взимат най-ниските стойности.
Добре е поне веднъж да засечеш апарата спрямо някой истински.
–––––––––
*Пояснението е за Сарагон.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Кръвно наляганенови [re: bira_more]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано08.01.12 18:27



Как разбра, че бялото бельо ми е фетиш?!





Тема Re: Кръвно наляганенови [re: Sargonlll]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.01.12 23:55



Предвидим си. Това ти е хубавото



Тема Re: Кръвно наляганенови [re: ha!]  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано09.01.12 14:12



Ами тези дни като го меря,си е около 120-70,при първо мерене показва 125-127-на 70 или 75 но до 3то мерене е около 118-70ь120-70,правих си ПКК вс е ок,хормон на щитовидна жлеза също е ок,трябва ли да се обърна към д-р или вс е ок



Тема Re: Кръвно наляганенови [re: mar4elamp]  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано09.01.12 14:16



Дали има значение че съм с малко бебе,преумора и недоспиване,може и на нервна почва,все си въобразявам,че ми е зле,ще припадам,нямам и много апетит,но нямам много време за мен и за ядене

Като чета из нета,това кръвно май се води за нормално,ако има проблемно високо кръвно,то постоянно ли е такова при мерене



Тема Re: Кръвно наляганенови [re: mar4elamp]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано09.01.12 23:13



Оф, електронните апарати мерят моментното налягане, а то варира. Като развиваща мания добре се справяш. Ако просто искаш да си здрава, спри да си мериш кръвното, нормално е.
По мястото и интензивността на болката или неразпологжението, може да се разбере кръвно паднало ли е, дигнало ли се е или какво
Като ти се припада, припадни, какво си трепериш, голяма работа
Впрочем, възраст, тегло?



Тема Re: Кръвно наляганенови [re: ha!]  
Автор mar4elamp (непознат )
Публикувано10.01.12 08:34



На 30г.-килограми около 46кг......явно недоспиването с малкото бебе и умората си казват думата.





Тема Re: Кръвно наляганенови [re: mar4elamp]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано10.01.12 11:17



ндам, нормално е, отвратително, но нормално.
махни този апарат за мерене на кръвно. купи си обикновен, мери си кръвното веднъж на ден, след 3-5 минути покой. и си направи изследване на захар веднъж сутрин на гладно и веднъж нахранена. и не се шашкай. нито умирането нито разболяването става бързо. човешкото тяло има невероятни регулаторни и компенсаторни възможности.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.