Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 17.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Боли ме китката...!нови  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано23.09.11 15:32



Става дума за китката на дясната ръка (която ми е основна - десничар съм).
Играя тенис всеки ден. Ходя и на фитнес 4 пъти в седмицата.
Но китката основно ме боли като работя - работя с компютър...
Боли ме най-много като ползвам мишката. Това е от 1-2 месеца.

Има ли някакви мазила, с които мога да се мажа за да ми мине, или поне да облекчи болката? Дали фитнеса и тениса пречат? (Мъж съм, над 30 години.)
На тенис като ходя и играя, китката почти не ме боли.
На фитнеса е малко повече болката, но пак е рядко (за малко).

Моля помогнете!
Ако трябва да ида на лекар, какъв да е той - травматолог или...?




Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: Naki]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано23.09.11 21:52



Нали вече ти казах какво да правиш в другия клуб?! Е, добре, ще те посъветвам още малко. Каквото и да направиш в медицинско отношение, няма да има съществен прогрес, защото дразнителят ще се запази - мишката, работата с нея. Хеле пък, ако се довериш на някой от пишещите фелдшери в този клуб, резултатът може да бъде плачевен. Затова трябва да се работи в другата посока - да се ликвидира дразнителя.

Има специални мишки, при работа с които не се натоварва китката. Не се майтапя, виждал съм такава, ползва я един мой възрастен познат, който също има проблеми с китката и много работи на компютър (според мен сваля малолетни, но да не се отплесвам). Изглежда по-различно - бутоните се падат някак отстрани, донякъде ми заприлича на чаша. Мислех, че е доста неудобна, но той каза, че с нея се работи по-комфортно, отколкото с обикновена. Потърси из по-специализираните магазини, вероятно струва 2-3 пъти повече, но това е нищожен разход за здравето ти. Има и специални клавиатури, които не уморяват толкова ръцете, може да си вземеш и такава.



Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: Sargonlll]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано24.09.11 09:59



В отговор на:

Нали вече ти казах какво да правиш в другия клуб?! Е, добре, ще те посъветвам още малко. Каквото и да направиш в медицинско отношение, няма да има съществен прогрес, защото дразнителят ще се запази - мишката, работата с нея. Хеле пък, ако се довериш на някой от пишещите фелдшери в този клуб, резултатът може да бъде плачевен. Затова трябва да се работи в другата посока - да се ликвидира дразнителя.

Има специални мишки, при работа с които не се натоварва китката. Не се майтапя, виждал съм такава, ползва я един мой възрастен познат, който също има проблеми с китката и много работи на компютър (според мен сваля малолетни, но да не се отплесвам). Изглежда по-различно - бутоните се падат някак отстрани, донякъде ми заприлича на чаша. Мислех, че е доста неудобна, но той каза, че с нея се работи по-комфортно, отколкото с обикновена. Потърси из по-специализираните магазини, вероятно струва 2-3 пъти повече, но това е нищожен разход за здравето ти. Има и специални клавиатури, които не уморяват толкова ръцете, може да си вземеш и такава.



Ти... даваш... сериозно мнение по тема?.. Има нещо много специално в този ден и се чудя дали да не си взема един фиш от ТОТО-то... ее, ама то пък някакъвн селянин обрули джакпота от 3000000 лева. Язък! Бях сигурен, че днес ще ударя 6-тица.

Аре чао, че като кисна в тая тема, ми става гадно на китката.

------------------------------------------

Редактирано от Дaвaщия и взимaщия на 24.09.11 10:01.



Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано24.09.11 10:42



А, за 6х42 още стои, може да се пробваш! И не се отчайвай - "По-добре да те боли китката, отколкото да ти пръснат маргаритката!"





Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано24.09.11 15:06



Винаги съм му взимала насериозно мненията, сега пък ти мен ме изненадваш. Ама аз ще пусна тото, пък



Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: ha!]  
Автор Дaвaщия и взимaщия (Добре познат.)
Публикувано24.09.11 17:53



В отговор на:

[..] взимала [..]



Ама ти жена ли си?

------------------------------------------



Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: Дaвaщия и взимaщия]  
Автор Milley ()
Публикувано28.09.11 09:25



Наскоро на племенницата ми й правиха операция - имаше кисти и на двете китки. Кисти по сухожилията. Предразположени са хората, които работят на компютър. Оперираха я в Плевен с пълна упойка. Сега се възстановява. Трябва почивка и никаква работа на компютър и никакво натоварване на ръцете.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: Milley]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.09.11 10:52



Защо с пълна упойка? Непълнолетна ли е?



Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: ha!]  
Автор Milley ()
Публикувано29.09.11 13:17



Не, не е непълнолетна. Така са преценили лекарите.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re: Боли ме китката...!нови [re: Milley]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано29.09.11 15:32



Да не са я озлочестили, възползвайки се от безпомощното и` състояние?!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.