Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 24.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема помогнете - задух,потене,уморанови  
Автор stoian kolarov (непознат )
Публикувано04.09.11 01:14



Потя се постоянно като животно, изкъпвам се вав пот денонощно, едва дишам,и се чувствам отпаднал.
Бях на доктор казаха ми че имам няква плевмония на белите дробове.
Биха ми 4 дни амикацин сутрин и вечер и пиех оспамокс 10 дни сутрин и вечер като се застъпваха с амикацина.
Всичко се оправи докато ми биеха амикацин, спря потенето дишах си пак нормално но ето днес ми е 10 ден последен в които пия оспамокс, и пак започвам да се затруднявам много като дишам, а потенето започна отново преди 2 дни и сега стоя и не првая нищо и пак се потя.
Също понякога чувствам остра болка или от ляво или от дясно, мисля че са дробовете.
И наистина пак започвам едвам да дишам и това нем позволява нито да се движа нито да спвя.
Ето снимки на дробовете ми, направих ги преди малко в домашни условя,а снимката е направена 1 ден преди да почнат да ми бият амикацина.

http://imageshack.us/photo/my-images/585/pict0034h.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/651/pict0032b.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/822/pict0029af.jpg/

Спрях цигарите когато почнах с амикацина.
Спрях пиенето.
Спрях спорта.
Само стоях в къщи и се лекувах.


КАКВО МИ ИМА ЗАБОГА



Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: stoian kolarov]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.09.11 13:27



Личен лекар имаш ли? Една кардиограмка?
Като посвършва антибиотика се ходи на контролен преглед при същия специалист



Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: stoian kolarov]  
Автор stoian kolarov (непознат )
Публикувано04.09.11 13:38



Имаш предвид ЕКГ ли? направиха ми и даже ми казаха че е много добро , много бавно сарцебиене и че само спортистите имат такова. Аз тренирам бреикденс от 10 години заради това.
Но нещо не е както трябва, немога да дишам и се потя постоянно.
Направих си пални изследвания на Щитовидната жлеза , хормони и всико показва както трябва, всичко е наред.
Обаче нещо не е както трябва....



Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: stoian kolarov]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.09.11 17:58



Дам ЕКГ имах предвид. Добре е, че е добре. Това, че тренираш усилено не е баш сигурност за здраве. Поинтересувай се за уголемено сърце, сърце на спортист
Пий половин топла бира набързо и виж как ще ти се отрази.
Все пак, контролен преглед при лекуващия лекр си е редно да направиш.



Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: ha!]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.09.11 18:03



Уголеменото сърце се открива доста рано. Той сигурно щеше да знае, ако има такова.

*****
"...faster if you took your clothes off. Survival 101." Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: World Champ]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано04.09.11 18:45



Пишеш си фантазиите. Човекът изобщо не звучи като профи спортист, че и те понякога си нямат читав лекар. Пък и странно, като се открива "доста рано" как се някой умира от това на пътеката?? Айде, моля



Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: stoian kolarov]  
Автор stoian kolarov (непознат )
Публикувано04.09.11 19:42



на 23 сам, още неми се умира... ама незнам какво ми е.... няма ли някои които разбира повече да ми помогне?
Утре отивам пак на ренген и на доктори , но главна проблемат е дишането и изпотяването.



Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: ha!]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.09.11 20:10



Congenital форма на разширено сърце се открива обикновено много рано, в детска възраст. Може да се дължи на вродени аномалии или на аномалии вследствие на инфекции в детска възраст, които засягат сърцето.

Преди известно време имаше съмнение, базирано на симптоми и рентгенови снимки на детето ми, че има такъв проблем. Трябваше да чакам цели три месеца (най- кошмарните в живота ми), за да я изследват и да отхвърлят тази диагноза. Та оттам зная за разширеното сърце. Разбира се, да кажа, че не претендирам да съм лекар. Нe зная какво му е на Стоян, но ако имаше разширено сърце, поне този вид, за който аз зная, най- вероятно щяха да са му го открили като дете. Възможно е ти да пишеш за нещо друго.

*****
"...faster if you took your clothes off. Survival 101." Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: stoian kolarov]  
Автор World Champ ()
Публикувано04.09.11 20:18



Стояне, не се шашкай, не се връзвай на приказките му за умиране! Така се умира то на 23!



Най- добре е да се обадиш на лекаря ти при първа възможност и да настояваш спешно да те прегледа. Пневмонията може да се е подобрила, а може и да не се е, и може да ти трябват други лекарства, или да си под лекарско наблюдение. Не съм лекар, но зная нещо, което може що- годе да те успокои- ако при вдишването ти диафрагмата и корема ти се надигат, а при издишване спадат, значи не си за спешното. Но ако при вдишването диафрагмата хлътва навътре, това значи, че спешно трябва да те види лекар. Е, ако някой иска да ме поправи, но това е според Американските педиатри.

А теб тествали ли са те за ТБ? Ваксиниран ли си?
*****
"...faster if you took your clothes off. Survival 101." Jacob Black, "Eclipse

Редактирано от World Champ на 04.09.11 20:22.



Тема Re: помогнете - задух,потене,уморанови [re: stoian kolarov]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.09.11 08:59



Не изпи половината бира?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.