Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:56 25.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Има ли неврохирург тук?нови  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано30.08.11 01:46



Здравейте, днес ме снимаха на скенер и са написали резултата така, че нищо да не се разбира от неспециалист (обзалагам се, че го правят нарочно за да платиш на някой доктор за дешифриране...).
Някой тук може ли да ми го преведе на български?
Еко и текста:
тперсистира иьвестната инкапулсиарна лезия суптенториално краниално от пинеалната жлеза с диаметър 30 мм. с лекостепенна копрезсия на задните рога на страничните вентрикули, повече в ляво. лезия с идентична плътност и пръстеновидна вкалцена периферия се позитивира и в задния рог на лрвия страничен вентрукул 20 мм. прилепящата към плексус хороидеус. фронтално в дясно се вуализира трета лезия 10 мм. с висока плътност на нативното сканиране и наличие на калцификати.последната изглежда свързана с фалкса.вентрикуларната система е леко диплатирана с посоперативна деформация на 4 вентрикул.нормална пнематизация н



Тема Re: Има ли неврохирург тук? [re: Пътyвaщия]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано30.08.11 16:59



Не съм неврохирург. Трябва да потърсиш консултация с такъв. Но ще опитам да ти кажа простичко. Ще излизам от текста за да давам пояснения.

Персистира известното /явно от предишен скенер/ увреждане, което е капсулирано, тоест ограничено е в обвивка, не е прорастнало в тъканта, нагоре от епифизата и има диаметър 30 мм. Епифизата е структура, намираща се в главния мозък. Тази лезия /увреждане/, упражнява лек натиск върху страничните мозъчни стомахчета, повече в ляво. В мозъчните стомахчета се съдържа ликворът / гръбначно-мозъчната течност/.

Увреждане със същата плътност и пръстеновидна вкалцена периферия /точно това е капсулата/ се намира и в задната част на лявото странично стомахче. То е с размер 20 мм.

Има още едно увреждане, трето 10 мм., на изследването без контраст и в него има калцфикати. Вероятно означава, че е нещо старо. Вентрикуларната система - тази на мозъчните стомахчета с гръбначно-мозъчната течност, е леко разширена със следоперативно изкривяване на 4-тото стомахче.

И от моите обяснения няма да разбереш много. Важно е следното - имал си операция, провеждат се контролни изследвания. Нужно е да отнесеш резултата на наблюдаващия те неврохирург, за да прецени какво е състоянието след операцията, има ли промени в находката.

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Има ли неврохирург тук?нови [re: saksun]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано30.08.11 20:33



Tя, операцията беше преди 10г. Вече никой не ме наблюдава...
Тези изследвания са за ТЕЛК.
В общи линии ми се поизясни, имам 3 туморчета. Единия е на темето, в ляво, другия, на тила, в ляво (там е и операцията), третия...къде беше.

Ще видим, дали ще могат да се изчистят с лекарства (те са нови - на предната снимка ги нямаше), защото нямам намерение да се оперирам пак...

Благодаря за тълкуването!

Ако има и други мнения или друг вариант на "превод", споделете го (това е към останалите клубари, а не към теб).



Тема Re: Има ли неврохирург тук?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано31.08.11 12:11



Да, ти си се ориентирал. Моля те, потърси консултация с неврохирург. Щом е за ТЕЛК, сигурно се изисква, така че ще ти се наложи да правиш.

Успех.

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Има ли неврохирург тук?нови [re: saksun]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано31.08.11 16:55



Ще видим, дали ще дадат направление и за неврохирург... Би трябвало да ме пратят при някой който да я разчете тази снимка, но...
Надявам се, тези образования да не притискат нещо важно и да могат да се изчистят с лекарства (ако се подложа на още една операция, вече ще съм абсолютен труп).

В събота съм на отоневтролог. Преструват се, че ще ме тестват за слухов апарат, макар че, много добре знаят, че не ставам (пробвали са ме няколко пъти), но трябва някакси да заработят 30-те лв. които ми искат.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.