Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:42 16.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Помогнете.нови  
Автор npn ()
Публикувано25.05.11 09:21



Търся спешно Ривотрил х 2мг. Опаковка или поне 10-15 таблетки. От София съм.



Тема Re: Помогнете.нови [re: npn]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано25.05.11 10:33



Личният ти лекар или невролог може да ти изпише. Няма проблем. Не съм чула да липсва по аптеките.

Ако няма от 2 мг. случайно, поне от 0,5 мг. ще има.

Изписва се на зелена рецепта.



"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ

Тема Re: Помогнете.нови [re: saksun]  
Автор npn ()
Публикувано25.05.11 12:28



Мерси, че ме "светна" :) Ако имах възможностите от съветите ти, щях ли да "ревна" тук, как мислиш?...



Тема Re: Помогнете.нови [re: npn]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано25.05.11 12:40



Какъв е проблемът, изясни тогава.

Миналата седмица изписах на трима души ривотрил от 2 или 0,5 мг. Никой не се е върнал да каже, че не е успял да го вземе от аптеките.

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Помогнете.нови [re: npn]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано25.05.11 14:25



И за какво ти е? Защото си изключително умен и мислиш, че можеш сам да си предписваш лечение, без разрешението на тъпите лекари, така ли?

Пийвай си Ривотрил като бонбонки, и след някоя друга седмица като започнеш да чуваш гласове и да се чудиш какво става, ще ходиш да ревеш (вероятно буквално) на иначе по-тъпите от теб лекари, да те оправят. Тъпо дете, ще се опариш много, ама много лошо, ако започнеш да пиеш Ривотрил, Диазепам или Метадон на своя отговорност. Това са трите най-опасни медикамента, които се използват в медицината, заради физическите зависимости(не психическо пристрастяване), които предизвикват.

------------------------------------------

Редактирано от The giver and the taker на 25.05.11 14:41.



Тема Re: Помогнете.нови [re: saksun]  
Автор npn ()
Публикувано25.05.11 15:45



Явно с мълчание от моя страна нищо няма да стане... По рождение страдам от нерологично заболяване /ДЦП/ СЪС СИЛНА ХИПЕРКИНЕЗИЯ. Сега съм на 40 лазарника. Личния ми изписва всеки месец, но понеже съм привикнал, трябва да търся поне една опаковка странично. от 1985-а пия транквиланти. Знам какво става от тях, но без тях ставам хептен асоциален... Тъй че дайте да не си четем конски, а?



Тема Re: Помогнете. [re: npn]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано25.05.11 22:05



Няма конско в постингите ми. Единствено разяснение. Странично да се снабдяваш с лекарството не е редно.

Спазвай лекарските указания.

"Човек, който желае настойчиво нещо, ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: Помогнете.нови [re: npn]  
Автор npn ()
Публикувано15.06.11 08:48



Абе, то тия лекарски указания аз съм ги измислил и исках от личния да ми изписва Ривотрил преди 4-5 години. Сам открих, че той ми действа най-добре от всички бензо_нам_кво_си. Тъй че все още търся помощ за поне една опаковка месечно. Ако някой има възможност да помогне, нека ми пише на лични, все ще се договорим нещо.



Тема Re: Помогнете.нови [re: npn]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано22.06.11 12:29



Личния ми изписва всеки месец, но понеже съм привикнал, трябва да търся поне една опаковка странично.
Ъхъм... След година-две - по поне две опаковки, извън тези от личния. След 5 - по още три-четири... Нали се сещаш докъде води това?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.