Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 13.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ДЦПнови  
Автор 132701 ()
Публикувано01.04.11 01:34



Здравейте. Имам диагноза спастична левостранна хемипареза след получена травма по време на раждането ми ( докторите ме изтървали ). На 35 години съм и допреди 5 години нямах сериозни здравословни проблеми. Малко след като родих на 30 годишна възраст, ми се появи слабост в дясната ръка, на която не обърнах особено внимание. Година след това изкарах почти на крак грип и около месец след това се появи обща слабост в цялото тяло, която продължава и до днес, като постоянна умора е. Междувременно ми се появи замъглено виждане, световъртеж, изтръпвания по краката и ръката, слабост в десния крак, нистагми, треперене, непоносимост към топлина. Тия симптоми ту отминават, ту пак се появяват. Постоянно ми останаха слабостта, замайването, тръпненето в дясната ръка и крак, слабостта в краката. Отхвърли се диагнозата МС, а сеганевроложката ми се мъчи да м убеди, че всичко е от ДЦП-то

. На което аз не вярвам. Тя хм не може да ми даде обяснение, защо се е получило това усложнение след толкова години и то в дясно, след като хемипарезата ми е в ляво, хем продължава да ме лекува за ДЦП.
Та въпросът ми е следният: Възможно ли е наистина тия ми проблеми да са резултат от ДЦП? Ако е така, защо са вдясно, защо след 30 години се проявиха?
Ходила съм и при други невролози, но те като чуят ДЦП и отсичат от туй ще да е, но на всички им куцат обясненията. Един ми каза, че мозъкът ми бил растял, пък сетне видиш ли бил спрял да расте и на ти проблема. Друг, че при пренатоварване - физическо или психическо, се появявал проблем при предаването на импулсите в мозъка и разни ей такива обяснения. Направо взе да ми писва, а има дни в които едвам ходя, краката ми се сковават и съм като Робокоп.
Моля, ако някой има идеи или някакви сайтове, където да прочета, да сподели. Изчетох и български, и чужди сайтове и за МС, и за ДЦП, но други сходства с ДЦП не намерих, освен левостранната хемипареза, или пък тя да има такива последици.
Благодаря предварително.



Тема Re: ДЦПнови [re: 132701]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано04.04.11 21:44



Според моя опит, ако започнеш да се храниш изключително със сурова храна , без да пиеш дори топъл чай, ще реставрираш здравето си самата ти без помощта на лекарства. Ако имаш въпроси ми пиши за повече подробности.



Тема Re: ДЦПнови [re: princesse_azur]  
Автор mustangGT ()
Публикувано04.04.11 22:04



На теб няма ли кой да ти забрани да вредиш на питащите?

От доста време срещам твой абсурдни изказвания, дано хората не те слушат!



Тема Re: ДЦПнови [re: 132701]  
Автор leeira (непознат )
Публикувано04.04.11 22:18



Здравейте, не е нужно да ставате доктор и да четете каквото и откъдето ви падне, защото може да го изтълкувате погрешно и да си направите някоя беля.
Смятам, че е най-добре да потърсите добър специалист, който ще погледне сериозно на проблема и ще се направят пълни изследвания и най-вече ЯМР. Трябва ви невролог, който е компетентен в тази област и ще ви обърне необходимото внимание. В случай, че сте от София и искате бих могла да ви насоча към такъв.
Прочетох, че в Банкя има санаториум, за хора с ДЦП и други заболявания, който работи със Здравната каса и покрива почти всички клинични пътеки. Може и това да е добър вариант за вас да се възстановите.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422590.645



Тема Re: ДЦПнови [re: leeira]  
Автор 132701 ()
Публикувано04.04.11 22:51



Благодаря, че се отзовахте. Имам правени 3 ЯМР, 3 ЕЕГ, 3 ЕМГ, от които само ЕМГ дават отклонение някакво, но никой не му обръща внимание. ЯМР и ЕЕГ са нормални. Изследвах хормони, щит. жлеза - има малка киста, но не била проблем; имам малка киста и в десния бъбрек, също не била проблем; ходих на физиотерапия - никакъв ефект.



Тема Re: ДЦПнови [re: mustangGT]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано05.04.11 22:06



От начина на хранене човек може да се разболее или да се излекува. Това не е мое откритие.
На теб мога да ти кажа , карай си както знаеш.

Ако този, който боледува, чака изцяло на доктора да му помогне, а не се вземе в ръце с най-достъпното лекарство- храната, може да изгуби ценно време.
Негова си работа.



Тема Re: ДЦПнови [re: 132701]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано12.04.11 23:22



Имам чувството, че напоследък върлува някакъв вирус, който поразява изключително нервната систем или ядем някаква отрова със същото действие.

Срещам страшно много хора (за съжаление и аз изпатих лично) които ми се оплакват от едно и също нещо - силни стрелкащи болки в ръка или крак,
Придружени с чувство за слабост, понякога разхвърляни трепкания на мускулите и замайване.
И никой не ми казва - сецнах се. Всеки ми казва - Изстинах!
Повечето, ако са правили ЕМГ имат някакви промени - по-силни или по-слаби.
Аз ги влачих една година, лекувах се по всички възможни начини.
МОже би накрая ми помогна една комбинация от билки и иглотерапия, а може би просто си ми дойде време да оздравявам :)
Билките са:
Годжи бери или Имперторско плодче - има ги по китайските магазини, сушени. Ядат се 10- 15 плодчета дневно
Спиртен извлек от шизандра (китайски лимонник) и златен корен (родиола)
Има един комбиниран български препарат Livenergy се казва и вездесъщото Гинко Билоба.
Опитай ги, поне няма да ти навредят :)
Ако си от София ще те пратя при една приятелка която ми прави иглите. Те със сигурност инаха ефект.
Казва се д-р Михайлова и работи сутрин на Герена.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: ДЦП [re: Rapidfire]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано13.04.11 00:09



Моите поздравления!!!

Ето как умно си се лекувала, чрез храна - ( Goji е сушен плод , който съдържа всички витамини B + B12 , А , С , acide amine , желязо ...) , и с билки. А си се опитала да се лекуваш по най- всевъзможни начини без резултат. С теб можем да намерим общ език. Радвам се!



Тема Re: ДЦПнови [re: princesse_azur]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано13.04.11 00:52



С всичко може да се лекува. Е някои неща не се лекуват.



Bеer? Mоre?



Тема Re: ДЦПнови [re: Rapidfire]  
Автор 132701 ()
Публикувано13.04.11 09:02



Благодаря за съветите за билколечение, но аз лекарства и билки вече не пия без изяснена причина за симптомите. Когато се влоших 2007 година лятото, ходих при една хомеопатка във Варнаправи ми някакви замервания, задава въпроси и ми изписа билки по схема, които си купих от моя град. Е, като започнах да ги пия станах още по - зле (бяха някакви за пречистване на кръвта). Такъв световъртеж получих, такова треперене, мъчих се месец и нещо с тях и ги спрях. От тогава нито хапчета, нито билки за симптомите пия, търпя си ги. Повече ме интересува не с какво да пооправя симптомите, а дали е възможно ДЦП, което е в много лека форма да предизвиква такава богата симптоматика и то при положение, че никога не съм имала подобни оплаквания допреди 4 години ( и то не в засегнатата лява страна, а в дясната). За сега, докато не ми се постави диагноза, не смятам да пия илачи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.