Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:14 20.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Чупещи се коса,зъби и ноктинови  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано17.02.11 19:48



Джипито отсече:"Липса на вит."К".Търсете по аптеките продукти за вашия проблем."

Проблема е доста сериозен при моя близка.В аптеките наистина ни предложиха купища най-разични продукти.Въпроса ми е следния:

Трябва да се консултираме с лекар специалист или да се доверим на продуктите в аптеките.Ако някой има подобен проблем ще се радвам да сподели.Може и на лични бележки.



Тема Re: Чупещи се коса,зъби и ноктинови [re: morska valna]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.02.11 21:07



Аз имах такива проблеми и пих витамин К. Сега не мога да се среша и не мога да си изрежа ноктите... Но, поне чупя орехи със зъби!





Тема Re: Чупещи се коса,зъби и ноктинови [re: Sargonlll]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.02.11 21:23



А трябва да чупиш орехите с глава. Разбира се в началото - обикновени орехи, след това минаваш на кокосови.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чупещи се коса,зъби и ноктинови [re: bira_more]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано18.02.11 11:58



Първо трябва да изуча древната източна бойна техника на "желязната глава". Но, сигурно ще си струва! Ти, защо спамиш темата?!





Тема Re: Чупещи се коса,зъби и ноктинови [re: Sargonlll]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.02.11 15:23



Ми то твойта глава не е ли желязна? Щото изглежда изключително плътна.
Иначе имам избор. Мога да "спамя" отговорите ти, може и просто да ги трия.
До колкото този форум е все пак за взаимопомощ, и има всякакви мнения, включително и опасни според мен, предпочитам втория начин - коментар на всякакви малоумни мнения.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Чупещи се коса,зъби и ноктинови [re: morska valna]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано20.02.11 12:46



Ами едва ли е липса само на вит.К , по скоро липса на доста витамини и минерали. Доколкото знам вит.К се съдържа в листните зеленчуци и спомага за предотвратяване кръвоизливи.
В аптеките има специални витамини 'за кожа, коса и нокти'. Понеже не живея в България, не зная в момента какво се предлага по аптеките. Преди години съм купувала 'мердц', пият се 3 месеца.
Купувала съм си такива продукти в страната където живея. Като са свършили съм хвърлила шишенцето, така че ще ти пиша по памет някои съставки:
вит.С, вит.А, вит. Е, каротин, калций, цинк.....И разбира се ядене на повече плодове и зеленчуци.....





Тема Re: Чупещи се коса,зъби и нокти [re: morska valna]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано20.02.11 15:13



Хм. Не знам...вит К със сигурност е един от жизненоважните елементи в каскадата на кръвосъсирването, но с обмяната особено на зъбите няма нищо общо. Вит Д - да. Калций - да. Вит С - да. Ама К...не трябва ли да се зачудите за още някое мнение...?



Тема Re: Чупещи се коса,зъби и ноктинови [re: БAPATOЧKA]  
Автор Milley ()
Публикувано21.02.11 12:53



"Основната работа на витамин К е да помага на кръвта да се съсирва, когато се нараните...
Единствените хора, които се нуждаят от допълнителни количества витамин К, са бебетата (които обикновено получават инжекция с този витамин при раждането си, защото не притежават в организма си нужната за производството му бактерия) и тези, които имат болести на храносмилателната система като кистозна фиброза."


И аз не намирам причина при това състояние да се приема вит. К, но все пак е нужна консултация и с друг лекар.

За да те уважават, трябва да си нагаждач, ако ли не - и сам войнът е войн.


Тема Re:нови [re: Milley]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано22.02.11 13:18



+ тези които след някаква интервенция (примерно аборт) са застрашени от кръвоизлив



Тема Re: Чупещи се коса,зъби и ноктинови [re: bira_more]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано23.02.11 12:24



Но, защо смяташ, че си на "ти" със съвременната медицина?! Не се ли замисляш, че е възможно аз (скромен съм си) да съм най-вещия познавач на човешките болежки тук? Ето, дори вчера ми направиха още една операция, вече са ме рязали сигурно 15-20 пъти. Да не говорим колко най-различни хапчета съм използвал. Освен това имам най-различни здравословни проблеми - от перманента ерекция до хроничен мързел. Въобще, аз знам много и се опитвам да помагам на хората!






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.