Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:58 23.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема високо кръвнонови  
Автор vania781 (непознат )
Публикувано17.02.11 09:52



Преди 3-4 години след преживян стрес започнах вечер да вдигам кръвно 160/100-110. Правих изследвания. ОК. Пих бизогама 1-2 месеца, всичко се нормализира, спрях я и така. Преди 2 месеца преживях страхотен стрес продължаващ повече от месец, не можех да ям, да спя. Причината за стреса мина и сега пак започнах да вдигам кръвно. Правих кръвни изследвания, хормон за гушата, урина, всичко ок. Ходих на кардиолог. Изписа ми бизогама, но продължих всяка вечер да вдигам кръвно 160/100. Включи ми и моксогама. Пак си вдигах вечер, но по-малко. Ходих на невролог. Сега пия и транксен. Не всяка вечер, но пак се вдига, напр 135-145/90. И това е само вечерта. През деня е под 120/80. Като ми се вдигне вечерта и като пийна моксогамата, пък пада под 100/60 и ставам като працал. Не знам как да се разбера с кръвното си. Моля за съвет.



Тема Re: високо кръвнонови [re: vania781]  
Автор Ру ()
Публикувано17.02.11 16:40



Студентите по фармация ги учат, че нормалното кръвно налягане е около 140/80 (или беше 90?). А 120/80 се води "нормално" в момента, защото е издействано така от фармацевтичните компании, даже в последно време са лобирали да мине на 110/70, защото печалбата от препаратите за сваляне на кръвно не е за подценяване. Това не е част от някаква тероия на конспирацията, а просто бизнес - както едно време лекари са обявили тютюнопушенето за много полезно, бялата захар като продукт с изключителна хранителна стойност и тн.

За това мисля, че в момента ти е горе-долу наред кръвното. Ако все пак искаш, може да пробваш с повечко чесън, сок от червено цвекло, преди време някой беше споменал и чай от бъзов цвят - след около месец-два най-много ще се усети ефект, и няма да е толкова рязък както при лекарствата.

Happiness is a state of mind.


Тема Re: високо кръвнонови [re: vania781]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.02.11 19:36



Колко килца си?





Тема Re: високо кръвнонови [re: Sargonlll]  
Автор vania781 (непознат )
Публикувано17.02.11 20:25



на 32 г съм, 168 см, 62 кг



Тема Re: високо кръвнонови [re: vania781]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано17.02.11 21:05



Странно... Това с дрехи или без?





Тема Нормалното кръвно енови [re: Ру]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.02.11 21:27



Систолично - 100 до 140
Диастолично - 60 до 85
Над тези граници е хипертония, под - хипотония.
И се учи и от медици и от студенти и от фармацефти. Поне преди 11 години така ги преподавах нещата.


А на упражнения и двойки съм писал (за кръвно).

Bеer? Mоre?



Тема Re: високо кръвнонови [re: Sargonlll]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано17.02.11 21:28



Замечта ли се?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Нормалното кръвно енови [re: bira_more]  
Автор Ру ()
Публикувано17.02.11 23:13



Сигурното в случая е, че най-вероятно си по-добър програмист, от колкото аз - лекар



Но все пак според мен жената си е почти наред и няма какво да се трови излишно.

Happiness is a state of mind.

Тема Re: Нормалното кръвно енови [re: Ру]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано18.02.11 01:38



Ами в такива случаи препоръките са ясни и прости:
Контрол на теглото. 10 излишни килограма вдигат кръвното с 4 мм.
Контрол на солта. Някои хипертонии са чувствителни на сол.
По малко стрес, и повече движение.
А споменатите лекарства аз поне не ги знам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: високо кръвнонови [re: vania781]  
Автор vania781 (непознат )
Публикувано18.02.11 08:30



Чудя се защо се вдига вечер, а през деня си е нормално. И това почти всяка вечер. Не знам дали трябва да изследвам нещо друго, дали е симптом на нещо. Според джи пи то ми е от студа






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.