Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:44 30.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дали е било за операция?нови  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано18.12.10 10:30



Това за операция ли е било? На шийката на матката-Екзофит 5/5 см. Биопсията е положителна. Но познавам патоанатома и не му вярвам. В Плевен.
Скриха ,че има референтна лаборатория.
Не исках операция. Бях сигурна ,че организма ми ще се справи. Изследванията чудесни. Само една левкоцитоза,но това не доказва рак,нали?
Казаха,че няма друго лечение. А какви са тия конизации, брахитерапии, криотерапии за които чета в нета?
После операция като в Гестапо. Естествено ,разсейки не са открити-точно както си знаех. Но всичко е отстранено. От какъв зор? Въпреки,че помолих да се оперира само и единствено образуванието.
Изписаха ме без напътствия , лечение ,лекарства или каквото и да е там. Само лъче. Сякаш съм имала счупен нокът.
Е, това ми е съвсем подозрително.
Малко по-късно хванах опериращия( женен) с една моя квартирантка. Изгоних я на другата сутрин- значи той за това нямал време преди операцията да обсъди всичко с мен...
Та ,пачаврата ми каза ,че не съм била за операция,но по нейна поръчка...
И ми се струва ,че е точно така.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано18.12.10 12:56



Искаш да кажеш,че некъф "лекар" ти е направил операция,без да има нужда от такава,само защото любовницата му ти има зъб?!Ми то много криминално бе...




Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: Kи.]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано18.12.10 13:20



Не казвам ,че не е имало нищо. Но е било дребно и в началото. Що да не е криминално? Те са се вързали- писали ,че имало некрози, инфилтритет итн. Шийката била бомбирана.Ако това е вярно да съм пълна с разсейки. Ама нямам-12 години вече.
Има и друг вариант-да съм генетичен тип,който не прави разсейки. Още по-зле. Можело е спокойно да си чакам откриването на лекарство против рака.
Пък и да са най-правите и ако ще от злато да са им инструментите те са длъжни да обсъдят операцията с мен.
Махането на детеродни органи е важно решение и аз не съм давала съгласие.
Може да друго-по-сложна операция,повече пари...
Може да са и двете заедно.
Как мога да проверя? Чета за някакви блокчета с резултати. Но степента на проникване на карцинома може ли да се установи?
Щото и лимфни възли са махали.
Да бях избягала, сега да съм оздравяла. Или да съм умряла-какво толкова...За предпочитане е .



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор World Champ (непознат)
Публикувано21.12.10 21:10



Ай, ай, ай, как така ще е за предпочитане? За предпочитане ще е да сте жива, а скоро и напълно здрава. Нали? Желая скорошно оздравяване и весели празници!





Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано22.12.10 21:06



Извадили са ти матката?

Страшно искам да имам деца и ако заради лекарска грешка са ми извадили матката, ще се погрижа най-малкото т.нар. лекар да остане без функциониращи ръце.

Настрани от собствените ми криминални желания в такава ситуация - провери, направи изследвания, иди при 10 лекаря, ако трябва. Бих хвърлила хиляди, за да разбера отговора на въпроса ти, ако се отнася за мен. И ако операцията не е била нужна - жална му майка на доктора.

***
пол - Ж

*Подпис*


Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: Ghanima]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано23.12.10 09:04



Не само матката. Пълно изчистване, защото било рак. Заради безопасността ми, видите ли ...Оттам нататък копче не мога да им кажа ,тъй като по документи всичко е изрядно. И лимфни възли-гефрирът е чист,но щом има проникване на карцинома повече от 5мм.,е за предпочитане. Със съгласието на пациента, естествено. А аз грам съгласие не съм давала ,но как да го докажа? Както писах,беше преди 10 години и за лимфедеми не се говореше. И в момента съм с толкова тежък лимфедем,че не мога и да вървя. Ще притисне някой нерв и ампутация... А ако хирурга, или айде да не е той , че е ''зает '' ми беше обяснил как да пазя крака си това нямаше да се получи...
И да се влачи в дома ми, в собствения ми дом и да мълчи!
Не е точно лекарска грешка,а предварително спечелена битка от моя страна- няма разсейки!-която те са прецакали.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано23.12.10 13:27



Не съм много наясно с това, но съгласието не се ли дава в някакъв писмен вид? Не може да дойде някой си с бяла престилка и да ти каже "Абе, госпожа, тука е по-големичко образуванието, хайде да го резнем заедно с цялата ви репродуктивна система", а после и да изреже всичко - без писмено съгласие.
Малко е вероятно, но да се надяваме, че не си подписала документ, за който дори не помниш



***
пол - Ж

*Подпис*

Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: Ghanima]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано26.12.10 09:44



Ghamina, да има нещо такова- подписала съм за ,,операция",ама и аз съм овца... Но там се правят операции от кисти ,миоми,полипи... Та ти ми кажи какво съм подписала.
Аз бях при друг лекар и когато го открих, той ми каза ,,А,говорете с ... той реши да оперира". Светна ми червената лампичка ,но паралелно ме викаха за изследвания, ренген и изобщо. Търсих го ,но ... ,,зает", бе...
После хукнах да оборвам биопсията... И накрая не свърших нищо.
От тази болница съм бягала два пъти и се оказвах права. Добър навик, но когато боговете решат да погубят някого първо му вземат акъла.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор ur4e69 (баба Вихронрав)
Публикувано11.01.11 06:07



Кви са тия селски изцепки? И кой очакваш да ти каже била ли си за операция или не след подобно описание на оплакванията. Т.е. след подобна липса на описание. И как така си знаела какво ти е, пък докторята не знаели. Аман от разбирачи. Като толко му отбирате, оти търсите доктори. Че чак и съквартирантка намеси! Е те ся цял свят ще ти е виновен.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано17.01.11 22:45



а дали не става дума за papilloma virus umano или HPV ако е така 6те ти обясня какво са ти направили. интересувай се. ако да - в кой стадий си била, ако не..... не мога да помогна.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.