Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:56 20.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Главоболие при детенови  
Автор marty. (непознат)
Публикувано12.01.11 10:54



Здравейте!
Синът ме е на 10 години и от известно време периодично се оплаква от главоболие. Водих го на всякакви лекари - личния лекар- правихме пълни изследвания, детски невролог в "Св. Наум"- отново нищо, компютърна диагностика - пак нищо...но детето от време на време се оплаква от същото - главоболие. Вече наистина не зная какво да предприема...Едно от изказаните мнения беше, че е възможно по -бурно навлизане в пубертета. Някой да има някаква идея какво още бих могла да направя?





Тема Re: Главоболие при детенови [re: marty.]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано12.01.11 11:26



1. ОЧЕН ЛЕКАР
2. Статистика кога го хваща главоболието. Например когато ще го изпитват по математика или ще е на тренировка с лошия батко от 7Б...
3. Домашният монитор-видеокарта наред ли са?



Тема Re: Главоболие при детенови [re: marty.]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано12.01.11 11:27



Главоболието може да е мускулно - т.е. да се прдизвиква от спазми на мускулите на врата.
Може да е от лоша стойка, лош матрак или възглавница.
От много време прекарано пред компютъра - в този ред намисли зрението проверихте ли?
МНого често това е първият симптом на влошебо зрение.
А може и да е "на нервна почва" - страх от изпитване, страх от съученици, лоши съседчета или просто оправдание за несправяне с досадна задача. ;)


Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Редактирано от Rapidfire на 12.01.11 11:29.



Тема Re: Главоболие при дете [re: ha!]  
Автор marty. (непознат)
Публикувано12.01.11 14:11



Пропуснала съм да го спомена - този преглед беше втория - веднага след личния лекар. И там всичко беше наред. Според мен главоболието не зависи от нищо конкретно. Понякога се оплаква вечер, понякога пред деня. А и защото вижда, че аз много се притеснявам усещам, че почва да злоупотребява. И ако трябва да бъда честна, особено през зимния период е постоянно пред компютъра или ТВ-то.





Тема Re: Главоболие при детенови [re: Rapidfire]  
Автор marty. (непознат)
Публикувано12.01.11 14:13



Той по принцип е дете, което споделя. Контактен е, има много приятели. За всеки случай говорих и с учителката - да не би тя да е забелязала нещо, което той не е споделил. Според нея няма нищо такова.



Тема Re: Главоболие при детенови [re: marty.]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано12.01.11 15:21



Прегледайте му очите. Непременно. Децата имат добри компенсаторни възможности, ама всяка компенсация си има своята цена. Ако има далекогледство - ще вижда добре монитора, ама ще си пренапряга очите.
И между другото - не е добре да се виси дълго пред монитора.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Главоболие при детенови [re: bira_more]  
Автор Kossoman ()
Публикувано12.01.11 16:16



Според един уважаван наш офталмолог доста голям процент от децата имат далекогледство и на това не се обръща необходимото внимание. А едни от честите странични ефекти на това далекогледство са главоболие и (!) намалено внимание при учене.



Тема Re: Главоболие при детенови [re: marty.]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано13.01.11 21:56



Единия ми син всеки вторник се свиваше от корем. Може в 12 през нощта, но не пропускаше. Какви ли изследвания не направихме. Нищо. Накрая лекарката ми даде да разбера, че проблема е другаде. Но да, болката на детето беше истинска. Оказа се, че всяка сряда имат предмет при една госпожа с малко груб подход към децата. За щастие учебната година приключи а през следващата нямаха часове при нея. Проблема изчезна.
Колкото до главоболието как са му венците?



Тема Re: Главоболие при детенови [re: *Paл*]  
Автор marty. (непознат)
Публикувано14.01.11 09:33



Венците...честно казано не съм обръщала внимание. Водих го на зъболекар, който каза, че и със зъбите всичко е наред, но не съм обърнала конкретно внимание на венците.



Тема Re: Главоболие при детенови [re: bira_more]  
Автор marty. (непознат)
Публикувано14.01.11 09:35



Прегледахме ги. Но по мое мнение /не твърдя, че разбирам/ прегледа беше съвсем кратък. Това е първото ми посещение при очен лекар, така че не бих могла да знам дали е направил достатъчно...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.