Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 20.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Болка при изваден нерв на зъб...  
Автор llian Evgeniev (непознат )
Публикувано05.01.11 16:07



Преди 2 месеца имах силна болка в първи преден зъб. Оказа се дълбок кариес... Нервът беше изваден и зъбът беше затворен с временна пломба. Преди два дни зъбът ме заболя и посетих друг стоматолог (поради невъзможност да посетя първия, който е в друг град). Той ми каза , че имам остър периодонтит и зъбът трябва да се затвори за 2 седмици с калциев хидрооксид. Днес все още усещам значително напрежение във венеца, лека болка (усилваща се при лек натиск от хранане) , а подутината около корена на зъба не спадна.
Бих искал да знам дали напрежението и болката, както и поставянето на този медикамент са уместни ?



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: llian Evgeniev]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано05.01.11 16:57



Не лекува ли гранулома? Можеш да загубиш зъба и да ти се разруши костта. Иди и на друг стоматолог.



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: llian Evgeniev]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано05.01.11 18:09



Не се май, а вади зъба! Ще изглеждаш супер без него, много е на ачик!





Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: llian Evgeniev]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано07.01.11 13:46



Информацията, която даваш, е доста оскъдна. По принцип - нищо, което те боли не е уместно. За да има болка скоро след пломбирането на зъба, явно се развива възпалителен процес.Защо - така през екрана не мога да кажа За съжаление в повечето случаи потушаването на възпалението става бавно. Правят се чести промивки на отворения зъб с кислородна вода или други антисептици, по преценка на лекаря може да се взима антибиотик, да се направят накрая някакви физиотерапии, йонофорези...всеки случай е индивидуален, няма щампа и клише. Калциевият хидроксид също влиза в арсенала, така че - понеже всеки случай е индивидуален, принципно използавенот му е уместно.



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: ha!]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано07.01.11 13:49



Абе вие с една друга умна глава ( подивзава се под ник черешка 5-6 или нещо подобно) сте направо уникални. Задочно завършили стоматолози направо. А как колега разбрахте, че става въпрос за гранулом??!? И как така леко пляснахте присъдата, че човекът, който е работил не прави нещата както трябва????



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано07.01.11 14:16



Абе вие с една друга умна глава ( подивзава се под ник черешка 5-6 или нещо подобно) сте направо уникални. Задочно завършили стоматолози направо.
--------------------------------
Ами след като съм оставила една камара пари при некадърни зъболекари и продължавам да имам проблеми със зъбите........или си фантазирам мислиш?
Декември щях да пукна след като се подух от уж пломбиран зъб.


Аман от ограничени и комплексирани хора, дето ....... сакън някой да не каже нещо против техен колега.......



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано07.01.11 14:23



п.п. По повод 'умната ми глава'.........ами след като живея на другия край на света и се справям сама успешно, без помощ и връзки..............а за тебе не се знае дали би могъл.......



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: llian Evgeniev]  
Автор The giver and the taker (добър човечец)
Публикувано07.01.11 15:16



Доколкото знам това е пулпит. Поне аз преди 1 година имах възпален нерв и ме боля 1 седмица и накрая когато болката стана нетърпима отидох на зъболекарка с надеждата да бъде така добра, че да ми бие морфин венозно и да не се събудя 2 дни. Тя обаче вместо това започна да ми пробива зъба, без никаква упойка и мен така ме болеше, че то вече болката се беше разпространила по цялата ми глава и всякаш се издигаше нагоре и стигаше до скалпа ми, който имах чувството, че ще се пръсне. Това беше най-силната болка, която съм усещал някога.

Едва ли съм ти помогнал с това мнение, но важното е, че се оплаках.



------------------------------------------



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: 4ereshka2]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано07.01.11 17:07



Аре бегай на необитаем остров дето няма некадърен медицински персонал и ти ще си най- оправната, умната, звезда ан заведението...с публика огледало. На мен пък ми е писнало от самозвани задочници дета знаят повече.



Тема Re:нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано08.01.11 01:58



Къде ще живея решавам аз, не си ти който ще ми дава тон в живота.

След като си плащам на зъболекари бих искала да си вършат добре работата. Нещо против??
Това че искам да съм информиран пациент и чета не виждам нищо лошо и не мисля че знам всичко.
А ти се прави на велик пред бабите на село завършили втори клас



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано08.01.11 12:11



Бараточка, прощавай, изпускам се... аз теб си те уважавам и всъщност съм благодарна, че те има у форума. Пък не се връзвай... мисълта ми е вървяла, не съм писала всичко и станало така, плакнато, гранулом. Но основното - да се отиде на и при друг специалист си го има.
А лично за теб - лекар си, претръпни най-сетне, болезнено, неуместно голяма част от твои колеги са меко казано некадърни.
Шефе, виж как се въържам от коментари по запуснати болни със запуснати болежки



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано08.01.11 16:52



Живей където и както си искаш, прави каквито си искаш психоанализирай по телепатия, говори каквито искаш гнусотии, хвърляй кал колкото си искаш. Истината е една - даваш компетентни съвети и нелепици със самочувствието на завършил стоматолог. А именно това е недопустимо. Не може да си връщаш на невинни хора за това, че ти не си попаднала на подходящ човек. Не може при всеки опит да бъдеш спряна да говориш идиотизми, да бълваш змии и гущери. Тоест може... Но това говори красноречиво за психическата цена, която плащаш живеейки сама на другия край на света...



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: The giver and the ta]  
Автор ratna ()
Публикувано08.01.11 20:35



имам също стоматологичен проблем , за сега неразрешен .
И защото ми се вижда странно , ще ви попитам какво ви е мнението (на всички , които разбират )
Лятото ми се счупи пломба и отидох при стоматолог . Изборът на лечение беше заменянето на остатъка от старата амалгамова пломба с фотополимерна . Да , но започна , да ме боли зъба , когато натискам върху него . Върнах се при зъболекарката - намали още , каза , че е от по-голямата височината на пломбата , ще отшуми болката след няколко дни . Не отшумя , а зъболекарката изчезна някъде . Отидох при друг , обясних , за какво става въпрос . Отново отвори зъба , няколко пъти поставя лекарство и с ултразвуков уред "успокояваше "нерва на зъба . Прецени , че няма нужда от снимка . Затвори зъба . Когато натисна върху пломбата отново ме боли , но не става въпрос за някакви неравни повърхности , защото когато притисна въпросния зъб , към срещуположния , няма болка . Единствено когато се натисне върху пломбата , болката е силна .
Е не съм куку , да си стискам пломбите

, но това се получава естествено , когато се храня с по-твърда храна, а не мога да го заобиколя този зъб , все ще попадне и върху него натиска .
Стоматолога ми отговори , че имало постравматичен период и ще ми мине , но повече от 2 месеца , не минава . Писах в един стоматологичен форум , но там останах крайно изненадана , че има и други хора , при които след поставяне на нова пломба се явява такава болка , която не изчезва .
Обяснете ми , как става от зъб , в който няма болка , веднага след подменянето на пломбата започват болкови проблеми ?
Търпя на болки , но ако продължавам да се правя , че всичко е наред , този нерв ще се самоумъртви ли ?



Тема Re:ОКнови [re: БAPATOЧKA]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано09.01.11 00:31



Предлагам в името на мира в клуба и заради уважението ми към модератора да спрем спора. Аз няма да се обаждам повече по въпроси за зъби след като това те дразни. А ти не ме анализирай. До сега съм писала неща които са ми се случили, така че няма как да са идиотизми. Ако бях попаднала само на 1 зъболекар дето не си разбира от работата.....с мед да го нахраня. Да не изброявам случки със зъболекари.....Спирам.
Мир?



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: ratna]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано10.01.11 09:05



Както по-горе стоматологът рече - щом има болка, не е добре. Нервът няма да се самоумъртви. Щом е жив и боли трябва да се лекува. Мен ме е боляло след Запълване на каналче след вадене на нерв, но то е от механичното дразнене и отминава след няколко дена. Къде е пломбата? Ако нещо дразни венеца?



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: ha!]  
Автор ratna ()
Публикувано10.01.11 20:51



венеца е здрав , не ме боли и нищо не го дразни.
Болката е когато натисна върху пломбата . Немислимо е да дъвча по-твърда храна върху него .
Странното е , че този зъб , не реагираше с болка , когато беше със счупена стара пломба , а всичко това започна , когато ми поставиха новата пломба .
Два пъти беше коригирана височината и . След като не се махна болката , друг зъболекар отново ми отвори зъба и 2 пъти поставяше различни лекарства в него . Докъто беше с лекарствата , не болеше , като му сложи новата пломба , положението е същото .

Редактирано от ratna на 10.01.11 21:03.



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: ratna]  
Автор frans ()
Публикувано17.01.11 03:35



МОже да е пукнатина в зъба,трябва и снимка да се направи.По нет-а -толкова



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: frans]  
Автор ratna ()
Публикувано26.01.11 10:36



отидох при стоматолог и направих снимка (разбрах само , че няма гранулом) отвориха ми зъба и сложиха някакво лекарство . Казаха ми , че щом не ми минава ще умъртвят нерва . Сега обаче зъболекарката излезе в болничен и не знам колко време трябва да седи това лекарство в зъба и какво става ако падне лекарството и примерно 3 седмици зъба остане отворен ?



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор Ън ([unknown])
Публикувано04.02.11 15:42



Колега, чудя ти се защо още се заниманаш да даваш съвети тук? Не разбра ли, че хората са неблагодарни и всезнаещи?!
Поздрави и наздраве!


От Ън, бившият [unknown], ако някой си спомня за мен...

Редактирано от Ън на 04.02.11 15:44.



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: Ън]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано04.02.11 17:44



Гледам да не се обаждам дори за стоматология, освен ако не е хирургия. но в някои случаи като видя някой да пише глупости и да си рови и настоява колко е прав, щото еди кво си преживял - не издържам...и обикновено става скандал. Образованието вече не е ценност. Аз знам повече от тебе - чудо голямо една тапия. това вече е ценност. Една съседна тема е озаглавена " войната срещу лекарите" . Замислям се дали наистина не е така. От собствената си практика малко по малко усещам, че пациентите гледат на стоматолога (ДЕНТАЛНИЯ ЛЕКАР?!!!!?) като на смесица между таксиджия и сервитьорка - собственик на фирма, а не лекар; Готов да им бръкне нелегално в джоба, а не да помогне. Лъже, замазва, задължително некадърен, жив кръвопиец, винаги богат ( ерго - не му е чиста работата). Можеш да му заповядваш какво да ти направи, защото в края на краищата - ти плащаш - т.е. ти поръчваш музиката. Доста често в кабинета влизат хора, които искат да СИ извадят зъб (ами да ти дам клещите - заповядай!), хора, които влизайки през вратата от раз решават, че сме първи приятели и харабийската почват да ми говорят на Ти, готови да се нахвърлят да ме разкъсат недай боже при първото усложнение. И не преувеличавам, в края на краищата само за последната година съм извадил около 1200 зъба, т.е. имам поглед...

Не зная дали изобщо има някакво връщане назад от тази ситуация. А ако продължи напред - къде ще му излезе краят?
........



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор Ън ([unknown])
Публикувано04.02.11 19:04



"Войната е мир. Свободата е робство. Невежеството е сила."

Тъжно, но факт.
Не ми се пише повече тук. Пак изчезвам. Успех, колега!



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.02.11 00:19



От собствената си практика малко по малко усещам, че пациентите гледат на стоматолога (ДЕНТАЛНИЯ ЛЕКАР?!!!!?) като на смесица между таксиджия и сервитьорка - собственик на фирма, а не лекар; Готов да им бръкне нелегално в джоба, а не да помогне. Лъже, замазва, задължително некадърен, жив кръвопиец, винаги богат ( ерго - не му е чиста работата).

Ами... Много години наред много стоматолози упорито са създавали този образ. Малкото читави са се губили, на фона на мноогото мошеници... А нали знаеш - доброто име много лесно се губи и много трудно се печели. То и таксиджии има честни и свястни... ама колко са, на фона на всички?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано05.02.11 03:50



Малкото читави са се губили, на фона на мноогото мошеници...
-----------------
Ама как така пишеш, че има и кофти зъболекари, нали са учили хората и имат диплома.

Тц, тц, колко сме неблагодарни пациентите.Впрочем никога не съм си правила пломбите сама, странно защо някои са падали след 2 месеца(??!) Даже не си вадя сама зъби, странно защо понякога има останало парченце във венеца и се получават проблеми.



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор ratna ()
Публикувано05.02.11 05:51



Повечето от тях разбират , за какво стане дума , като им кажеш , но не е в техен интерес да те лекуват навреме. Защо да ти оправи зъб с кариес , когато лечението на пулпита е продължително и по-скъпо . "А постравматичен период има затова те боли , или много си нервна нищо ти няма на зъба или тук с с малко ултразвукови процедури ще се махне болката" . Ей така замазват , това е само един пример , който е от моя опит .



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: walkman™]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано05.02.11 08:13



Няма да коментирам. Жив издрав да си ми.



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано05.02.11 10:30



Виж, не става дума за професионалните им знания и умения - тях не мога да коментирам, трябва да съм ПОНЕ на тяхното ниво на познания. Думата е за това, какви ХОРА са - а това няма нищо общо с професията. Добри хора има във всяка професия, както и лоши. Лекарите, в частност - зъбните - са хора както всички други. И хората, които са пострадали и недоволстват, по-скоро са пострадали от лоши ХОРА, не от лоши ЛЕКАРИ. Но, като цяло, това важи за всички страни на живота... Не са по-малко пострадалите от кофти хора в други специалнисти...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано05.02.11 11:49



Виж, не става дума за професионалните им знания и умения - тях не мога да коментирам, трябва да съм ПОНЕ на тяхното ниво на познания.
-----------------------------------------------
Да, пациента трябва да е информиран. Но хич не съм убедена, че трябва да уча 6г медицина, за да мога да праценя кой е добър специалист. Преценила съм, че не съм подходяща за тази професия и съм учила друго. И добре съм направила, и без мене са достатъчно 'пишман докторите'.


Впрочем добре помня един твой разказ в този клуб (сега не ми се търси) за некадърен доктор който без малко да те умори....И понеже не вярваш в родната съдебна система (и аз също) не си го съдил, а си го посетил с 2 приятели да си поговорите.....Не те упреквам и аз вероятно бих постъпила така



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: The giver and the ta]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано07.02.11 08:24



Добре де, защо тази пача не ти извади зъба, че да не се мъчиш?! Въобще, на къде е тръгнало родното зъболечение, какви са тези глупости?!





Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано07.02.11 15:47



Не се напиняй да се замисляш защо това и онова - ще вземеш да изгониш въздуха между ушите си...трагедия! Не се напиняй и да отговаряш - сериозно рискуваш здравето си



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано07.02.11 16:39



4ereshka2, да не се хваля излишно, но съм доста сръчен, дори в ръцете. И, имам най-различни клещички, отвертчици и т. н. На теб, като моя фенка, безплатно съм готов да ти извадя колкото зъбчета искаш!





Тема Re:нови [re: Sargonlll]  
Автор ratna ()
Публикувано07.02.11 17:38



ти ходи си бъркай в задника с отверчиците





Тема Re:нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор ratna ()
Публикувано07.02.11 17:39



колкото и да ти се иска , няма как да ни избиеш зъбите през монитора





Тема Re:нови [re: ratna]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано07.02.11 18:03



Ау, но защо с такъв тон?!





Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: Sargonlll]  
Автор ratna ()
Публикувано07.02.11 18:50




Добре де, защо тази пача не ти извади зъба, че да не се мъчиш?

За да ме боли дълго време и да ми е гадно и заядливо настроението затова .


Накрая ми сложиха арсен и спря и вече щях да я благославям до небесата тази зъболекарка , когато пак същата ситуация се повтори .
Поиска да ми подмени стара пломба , а и зъбът реагира с болка от студено и аз се съгласих и доверих напълно , но голяма грешка от моя страна , за доверието
Махна част от старата пломба и сложи отгоре новата , зъбът все още ме боли от студено , а и от натиск върху"новата"пломба . На зъбната снимка не се вижда нищо притеснително .
Една седмица чакам да премине , но не преминава . Предишния зъб го чаках 2 месеца и не отмина без лечение .
Кажи не постъпват ли гадно с хората . Когато някои ти се доверява и ти плаща , ти причиняваш ли му допълнително болки ?



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: ratna]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано07.02.11 20:19



Аз съм професионалист: ако иска болка - причинявам. Имам клиентки с най-различни предпочитания...





Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: Sargonlll]  
Автор ratna ()
Публикувано07.02.11 21:36



и какви услуги предлагаш (освен , че можеш да избиваш зъби )?



Тема Е как кави?нови [re: ratna]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано07.02.11 22:46



Професионални разбира се.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано08.02.11 01:37



Там където живея вярно че зъбарите вземат много пари, но българските дипломи по медицина не се признават (явно има защо).

То в България куцо и сакато учи, включително и медицина.
А твоето мнение ми е през ......................



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.02.11 10:02



Е, те много БГ дипломи не се признават на много места. Но - това не означава, че качеството на образованието ни е ниско. Просто - за да се признават, трябва да има взаимни договорености, и уеднаквена система за оценяване, за да знаят там кое какво означава в дипломата. Просто бюрокрация...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано08.02.11 13:17



Специално, обучението по стоматология в България е на много високо ниво. По простата причина, че в България започват специфично обучение от почти самото начало. В Австрия например - учат обща медицина дълго време.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Е как каkви?нови [re: bira_more]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано08.02.11 14:30







Тема Re:нови [re: bira_more]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано08.02.11 16:01



Съвсем между другото- откак Австрия влезе в ЕС през 95-та, ги натиснаха да си променят системата. До преди това е било задължително първо да завършиш медицина, а чак след това - още 3 години стоматология. Така на практика всеки австрийски зъболекар е бил и общ медик...



Тема Re:нови [re: БAPATOЧKA]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано08.02.11 17:12



Е - явно имам предвид старото положение. Не знаех за промените.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: ratna]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано08.02.11 19:19



Всичко най-греховно, за което може да се сетиш...





Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: Sargonlll]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано08.02.11 22:52



Всичко най-греховно
Богохулство? Това е най-греховното от всички греховни неща. Поне 5 божи заповеди се нарушават накуп, бе май са по малко - само 3.


Ама с подходящо изречение можеш да нарушиш и трите накуп. Много зор е да нарушиш накуп 3 други заповеди. Например да утрепеш някого в събота по работа, като по този начин открадваш нечие друго задание.

Bеer? Mоre?



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.02.11 23:27



Много зор е да нарушиш накуп 3 други заповеди.

Прелюбодействаш с жената на ближния си, открадваш и нещо и я убиваш. В събота. Докато прелюбодействаш... викаш "о, боже"... Преброи ли колко накуп?

Май шест.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: walkman™]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано08.02.11 23:54



Ам да де - ама виж колко усилия. Друго си е с едно изречение за 5 секунди да нарушиш цели 3 заповеди.
ПП
Прелюбодейството при мъжа е невъзможно, поне не без някакви допълнителни химии. Щото докато може - си е обикновено любодействие. А като спре да може - е ми тогава вече не може.

Bеer? Mоre?


Редактирано от bira_more на 08.02.11 23:55.



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: bira_more]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано09.02.11 00:04



А като спре да може - е ми тогава вече не може.

Ми нали има химии там, сини хапченца разни...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: walkman™]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано09.02.11 00:28



Е тогава вече е прелюбодействие.



Bеer? Mоre?



Тема Re:нови [re: walkman™]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано09.02.11 13:24



За нивото на българското образование............особено пък последните години, дето само в Каспичан няма Университет или филиал.


А може вече да има и там.....



Тема Re: Болка при изваден нерв на зъб...нови [re: bira_more]  
Автор Sargonlll ()
Публикувано09.02.11 18:37



Стига сте спамили тази сериозна тема, тук някои хора наистина имат нужда от помощ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.