Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:22 02.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Дали е било за операция?  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано18.12.10 10:30



Това за операция ли е било? На шийката на матката-Екзофит 5/5 см. Биопсията е положителна. Но познавам патоанатома и не му вярвам. В Плевен.
Скриха ,че има референтна лаборатория.
Не исках операция. Бях сигурна ,че организма ми ще се справи. Изследванията чудесни. Само една левкоцитоза,но това не доказва рак,нали?
Казаха,че няма друго лечение. А какви са тия конизации, брахитерапии, криотерапии за които чета в нета?
После операция като в Гестапо. Естествено ,разсейки не са открити-точно както си знаех. Но всичко е отстранено. От какъв зор? Въпреки,че помолих да се оперира само и единствено образуванието.
Изписаха ме без напътствия , лечение ,лекарства или каквото и да е там. Само лъче. Сякаш съм имала счупен нокът.
Е, това ми е съвсем подозрително.
Малко по-късно хванах опериращия( женен) с една моя квартирантка. Изгоних я на другата сутрин- значи той за това нямал време преди операцията да обсъди всичко с мен...
Та ,пачаврата ми каза ,че не съм била за операция,но по нейна поръчка...
И ми се струва ,че е точно така.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано18.12.10 12:56



Искаш да кажеш,че некъф "лекар" ти е направил операция,без да има нужда от такава,само защото любовницата му ти има зъб?!Ми то много криминално бе...




Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: Kи.]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано18.12.10 13:20



Не казвам ,че не е имало нищо. Но е било дребно и в началото. Що да не е криминално? Те са се вързали- писали ,че имало некрози, инфилтритет итн. Шийката била бомбирана.Ако това е вярно да съм пълна с разсейки. Ама нямам-12 години вече.
Има и друг вариант-да съм генетичен тип,който не прави разсейки. Още по-зле. Можело е спокойно да си чакам откриването на лекарство против рака.
Пък и да са най-правите и ако ще от злато да са им инструментите те са длъжни да обсъдят операцията с мен.
Махането на детеродни органи е важно решение и аз не съм давала съгласие.
Може да друго-по-сложна операция,повече пари...
Може да са и двете заедно.
Как мога да проверя? Чета за някакви блокчета с резултати. Но степента на проникване на карцинома може ли да се установи?
Щото и лимфни възли са махали.
Да бях избягала, сега да съм оздравяла. Или да съм умряла-какво толкова...За предпочитане е .



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор World Champ (непознат)
Публикувано21.12.10 21:10



Ай, ай, ай, как така ще е за предпочитане? За предпочитане ще е да сте жива, а скоро и напълно здрава. Нали? Желая скорошно оздравяване и весели празници!





Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано22.12.10 21:06



Извадили са ти матката?

Страшно искам да имам деца и ако заради лекарска грешка са ми извадили матката, ще се погрижа най-малкото т.нар. лекар да остане без функциониращи ръце.

Настрани от собствените ми криминални желания в такава ситуация - провери, направи изследвания, иди при 10 лекаря, ако трябва. Бих хвърлила хиляди, за да разбера отговора на въпроса ти, ако се отнася за мен. И ако операцията не е била нужна - жална му майка на доктора.

***
пол - Ж

*Подпис*


Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: Ghanima]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано23.12.10 09:04



Не само матката. Пълно изчистване, защото било рак. Заради безопасността ми, видите ли ...Оттам нататък копче не мога да им кажа ,тъй като по документи всичко е изрядно. И лимфни възли-гефрирът е чист,но щом има проникване на карцинома повече от 5мм.,е за предпочитане. Със съгласието на пациента, естествено. А аз грам съгласие не съм давала ,но как да го докажа? Както писах,беше преди 10 години и за лимфедеми не се говореше. И в момента съм с толкова тежък лимфедем,че не мога и да вървя. Ще притисне някой нерв и ампутация... А ако хирурга, или айде да не е той , че е ''зает '' ми беше обяснил как да пазя крака си това нямаше да се получи...
И да се влачи в дома ми, в собствения ми дом и да мълчи!
Не е точно лекарска грешка,а предварително спечелена битка от моя страна- няма разсейки!-която те са прецакали.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано23.12.10 13:27



Не съм много наясно с това, но съгласието не се ли дава в някакъв писмен вид? Не може да дойде някой си с бяла престилка и да ти каже "Абе, госпожа, тука е по-големичко образуванието, хайде да го резнем заедно с цялата ви репродуктивна система", а после и да изреже всичко - без писмено съгласие.
Малко е вероятно, но да се надяваме, че не си подписала документ, за който дори не помниш



***
пол - Ж

*Подпис*

Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: Ghanima]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано26.12.10 09:44



Ghamina, да има нещо такова- подписала съм за ,,операция",ама и аз съм овца... Но там се правят операции от кисти ,миоми,полипи... Та ти ми кажи какво съм подписала.
Аз бях при друг лекар и когато го открих, той ми каза ,,А,говорете с ... той реши да оперира". Светна ми червената лампичка ,но паралелно ме викаха за изследвания, ренген и изобщо. Търсих го ,но ... ,,зает", бе...
После хукнах да оборвам биопсията... И накрая не свърших нищо.
От тази болница съм бягала два пъти и се оказвах права. Добър навик, но когато боговете решат да погубят някого първо му вземат акъла.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор ur4e69 (баба Вихронрав)
Публикувано11.01.11 06:07



Кви са тия селски изцепки? И кой очакваш да ти каже била ли си за операция или не след подобно описание на оплакванията. Т.е. след подобна липса на описание. И как така си знаела какво ти е, пък докторята не знаели. Аман от разбирачи. Като толко му отбирате, оти търсите доктори. Че чак и съквартирантка намеси! Е те ся цял свят ще ти е виновен.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано17.01.11 22:45



а дали не става дума за papilloma virus umano или HPV ако е така 6те ти обясня какво са ти направили. интересувай се. ако да - в кой стадий си била, ако не..... не мога да помогна.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: simonetta]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано19.01.11 10:59



Зная,че папилома е причина и това допълнително ме хвърля в чуденка. Гаджетата съм си подбирала и то много-имах един снобски период.Сега ги гледам- семейства ,дечица,съпругите здрави,абе как точно мен удари тоя папилом.
Не зная в кой стадий съм била-написно е Т2N0 M0 ,после при контролен преглед друг лекар пише T1 N0M0 като е подчертал дебело и е извел в страни с NB! ,,Стадиране -предвид хистологичен резултат макроскопски описан препарат."
В началото на епикризата е написано стадий 1, а по-късно ,когато документите заминаха за София е чегъртано с игличка и поправено на 2
И въобще поправки разни в досието ми ,а аз на прегледи ходех рядко ,кръв за изследване не съм давала,а за туморен маркер разбрах от форумите.



Тема Re: Дали е било за операция?нови [re: tia maria]  
Автор simonetta (скитник)
Публикувано25.01.11 13:01



трябвало е да направят лазер вапоризиране или обгаряне на мястото и толкова. без операция. без махане на каквото и да е ако няма разсейки. това ми направиха на мен преди 13 години а преди 6 родих . тия хора са за съд!!!



Тема Re:нови [re: simonetta]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано26.01.11 13:08



Ох, какъв съд за операция преди 12г. Ако е мислела че операцията не е както трябва, да е реагирала по навреме. Тя не е сигурна даже какво е подписала тогава.

Понеже в друг клуб е писала името на хирурга, чувала съм за него само хубави неща. Ако е направил грешка, едва ли е умишлено........и понеже квартирантката му била поръчала. Тука вече става студио Х за хора дето не наред



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано28.01.11 20:53



Реагирах...Болницата чу.
В момента ,в който съд, институция или каквото и да е ми обясни,че е редно да се оперира без информирано съгласие аз ще оттегля всичките си възражения.
А на въпросния хирург препоръчвам,да кастрира първо себе си,той е със сексуални проблеми.
Как да го съдя ,бе? Нали ще докажат,че не съм имала нито матка ,нито яйчници и съм умряла още при раждането си. А това до операцията са били потрепвания някакви... Всъщност последното няма да е лъжа. Изобщо не се чувствам жива.

Редактирано от tia maria на 28.01.11 21:57.



Тема Re:нови [re: tia maria]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано31.01.11 11:02




Мария, прочети тази статия. Знам, че при теб не се отнася за рак на гърдата, но все пак ще намериш полезна информация. Обяснено е, че след такива операции може да се получи подуване на ръка, крак (което е при теб). За това се ходи на физиотерапия и се правят лимфодренажни масажи.
Разбира се, първо трябва да се посъветваш с доктор, аз не съм. (В случай че пак някой умник врякне, че давам идиотски съвети..............)
Или да потърсиш в интернет да си закупиш такъв уред и да си правиш масажи в къщи. Мога да попитам моя близка за сайт на немска фирма, ако те интересува.
Разбирам те, но не можеш да върнеш времето назад и трупането на злоба към проф.Г.Г. не ти помага. Не го знам дали има сексуални проблеми, не е моя тип.
А някои болни спечелиха дела срещу здравното министерство (май Теодора Захариева се казва жената болна от рак)



Тема п.п.нови [re: 4ereshka2]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано31.01.11 13:37



Сега видях в клуба за борба с рака, че си започнала терапия в ВМА и си доволна. Радвам се. Обаче си прекъснала терапията поради времето (студа се отразява зле на болния ти крак) За това може би е добре да имаш уред в къщи, за да не зависиш от прогнозата.



Тема Re: п.п.нови [re: 4ereshka2]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано01.02.11 13:30



Черешке, много полезна информация! Радвам се ,че не се конфронтирахме.
От такъв апарат ще имам нужда до живот- в смисъл,че състоянието трябва да се поддържа-така ,че непременно питай! Ще ти пиша на лични . Мислех,че тези апарати са големи ,но може немците да са измислили нещо.
Бира, моля те, разкарай темата. Искаше ми се да извикам ,,Цар Траян има магарешки уши!" Е, извиках, полекна ми.



Тема Re:нови [re: tia maria]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано01.02.11 13:55



Мария, сега ще пиша имейл да ми пратят информация. Дано да не са големи и много скъпи.
Моя възрастна съседка има такъв проблем и освен процедурите трябва да носи някакви специални стягащи чорапи (каза, че е много неприятно това с чорапите) За жалост тя е с рак с метастази и вече с нищо не може да се помогне





Тема Re: п.п.нови [re: tia maria]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано01.02.11 17:38



Ако държиш - ще я разкарам, ама все пак може да е полезна някому.

Bеer? Mоre?




Тема Re:нови [re: tia maria]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано02.02.11 12:36



Мария, фирмите са австралийски и се намират в Queensland.
Едната се казва CVT Medical, a division of CT Healthcare

Уредът се ползва в домашни условия за подути ръце (lymphoedema) след операция на рак на гърдата. Трябва да се пита фирмата дали се ползва и за крака

Другата фирма се казва Impedimed: Изнасят продукция за Европа, но тяхната продукция се ползва от клиники а не директно от пациенти
Аз съм се заблудила, че фирмата е немска, хората са ми казали, че фирмата е била на изложение в Германия...малко съм разсеяна



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор tia maria (непознат)
Публикувано03.02.11 13:12



Ще проверя и ще пиша за резултата. За чорап ми е рано-все още огромен крак,няма такива размери-но терапевтката се надява късна пролет,живот и здраве ,вече да е свит.
Много съжалявам за твоята позната. Дано стане чудо,но болните от рак са много,а чудесата малко-не достигат...


Бира,разкарай темата.А аз ще напиша и тук и в другия клуб полезната информация,която излезе накрая.За да направя по-лек пътя на някой друг. Аз съм в това положение именно поради липса на сведения за лечението. А ето че лечение е имало и то не от година -две. Сега съм в 3-ти стадий -елефантиаза-и кракът ми ще остане обезобразен завинаги. Но това да е. Минах времето на късите поли. Щом мога да вървя ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.