Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 20.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Симптоми на вит Д хиповитаминозанови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано09.12.10 15:28



Установиха ми ниско ниво на витамин Д. Не е невъзможно предвид че съм мургава, а с датското слънце рядко се срещаме. Но предвид че си хапвам доволно храни съдържащи вит Д малко се учудих.
Но да обясня проблема. Поради сухота в очите и устата си правих кръвни изследвания и според доктора всичко ми е наред, само ми липсва вит Д. И това може да е причина за 6 годишна сухота в очите и устата (тва пък 6 години да не разбера, че имам хиповитаминоза... трябва съвсем да съм малоумна). И не съм разбрала най вероятно защото просто нямам описаните навсякъде симптоми на вит Д хиповитаминоза. Сега пак ровех по нета да потърся някаква връзка между хиповитаминоза и жажда и не само че не открих, но дори на едно място пишеше че при ХИПЕРвитаминоза на вит Д може да се появи жажда.
Ами сега кажете ми как да боря жажда с двойна дневна доза вит Д предписана от лекар.
Същевременно проблем с калция каза, че нямам.
Според вас възможно ли е липса на вит Д да доведе до жестока дългогодишна жажда и липса на сълзи.




Тема Re: Симптоми на вит Д хиповитаминозанови [re: NikiFin]  
Автор Lady_Xaxa (минаващ)
Публикувано10.12.10 10:31



ти имаш само едно оплакване -хипохондрия



Тема Re:нови [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka2 (ветеран)
Публикувано10.12.10 11:04



Ники, ако си спомняш преди време ти споменах, че е възможно да имаш недостиг на вит.Д като мене. Май темата ти тогава беше, че дълго време караш нещо като грип....около два месеца.
На мене ми го откриха миналата година, след като и аз карах нещо като грип повече от месец. Тогава търсих информация до какво може да доведе недостиг на вит.Д, и като прочетох разни статии ми се изправи косата...

Последиците могат да са доста неприятни, като се почне от чести настинки, инфекции, депресия, чупливи кости, рак, Алцхаймер, Паркинсон (последните 2 не се отнасят до тебе и мене поради млада възраст).
Също може да се получи главоболие, болки в гърба..
За сухотата в очите, не ми се вярва да е свързан, не съм имала подобен проблем и не съм чела да има връзка..
Давам ти това като инфо.....не си слагай разни диагнози като рак и др...И аз нямам (да чукна на дърво)



Тема Re:нови [re: 4ereshka2]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.12.10 11:32



да, всички изброени от теб симптоми и аз съм чела. И за рак че предизвиква липсата на вит Д цяла статия четох анскоро. Но аз отидох на преглед именно заради сухотата в устата и очите и лекарят го изкара, че било липса на вит Д, понеже от кръвните проби дето ми прави, само това не било наред.
Ако тази жажда и залепване на очите не беше кой знае какъв проблем никога не бих отишла на лекар. Но се оказа по гадно отколкото може да си представи човек. Айде с жаждата се свиква некак си. Ама залепването на очите и възпалението на ретината е ОГРОМЕН проблем




Тема Re: вит.Д и другонови [re: NikiFin]  
Автор LlDl_ru (Живучая!!!)
Публикувано10.12.10 12:13



ОГРОМЕН проблем е именно намален вит.Д !
но и това / елементарно, Уотсон/ си има решение - взимате капки вит.Д3 по схема, която ще ви предпише лекар
аз ги пих ВСЕКИ ДЕН по 10капки сутрин "Диавит", а после си направих анализи за Са и фосфор в кръвта - всичко е ОК-,
сега ТРЯБВА цялата зима да ги пия по 10 капки през ден
и желателно да търсим слънчевите лъчи всеки път, когато е възможно, защото нашата кожа изработва вит.Д, а той спомага на полезните вещества да се поемат от организма именно в червата
/при мене проблема е, че чревната полезната флора е "измита" от химиотерапия, контролните колонскопии, а не мога да употребявам млечни продукти /имам непоносимост/ за да си набавя по естествен път полезните гадинки...

така че, СВОЕВРЕМЕННО да си набавите вит.Д , но по схема от лекар!!! предозиране е възможно и също е лошо...



а за сухите очите си има лек, аз страдам от това вече 10г и го решавам този проблем с капки изкуствени сълзи, толкова пъти на ден, колкото чувствам, че е необходимо
окото "забравя" да мига, когато се втренчваме в монитора дълго време
сутрин рано след измиването си капя капките, по обяд , и вечерта преди лягане - това е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, а когато усетя, че се възпаляват - получават се и язвички, тогава капя и по-често, а когато стане вече нетърпимо пак се налага да тичам на лекар за компетентно лечение


NikiFin, вие се нуждаете от почивка

Четох Вашите постове и в други теми

Не се оставяйте на всекиедневието да ви обхване изцяло, не правете грешки, които може да доведат наистина до сериозни болести, за съжаление, които се случиха при мене ...

Правете повече почивки, разпределяйте домашната работа и грижата по децата Ви и върху други членове на семейството

и мен ме обвиняваха в "хипохондрия", без да прочетат дори епикризите

а моите БОЛЕСТИ са от преумора,
има граница, която не трябва да се прескача, а аз не я знам и карам до последния дъх...

не правете така

Успех и Късмет!

... butterfly effect ...

Тема Re: вит.Д и друго [re: LlDl_ru]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано10.12.10 20:13



мерси. Значи все пак и ти не виждаш връзка между сухи очи и вит Д.
Аз си капя физиологиченр азтвор за очи, не знам на това ли му викаш изкуствени сълзи. При мен прблемът не е рпез деня а нощем защото залепват и при отлепване боли адски много. Понякога по 2 или 3 пъти се будя от болка нощем, адски гадно е. Получих вече кератит веднъж. Беше адски гадно и ме е страх пак да не получа





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.