Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 27.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Въпрос за направлениянови  
Автор anbra (аз)
Публикувано07.12.10 14:05



Получих направление за кардиолог през октомври. Назначи ми лечение - става дума за високо кръвно налягане - направихме кръвни изследвания - имаше и вторичен преглед. Два месеца стриктно си пих лекарствата, но кръвното упорито си седеше заковано на 160/100.
Реших да се консултирам с друг кардиолог и понеже нямам излишно време отидох на свободен прием. От предписаните лекарства кръвното ми спадна на третия ден на 130 /90 и сега се движи в границите 130-120 /95-90. Обаче кардиологът смята, че трябва да отида на преглед през втората половина на декември и да назначи нови кръвни изследвания - следи се холестеролът, твърде повишен. Опитах се да взема направление от джипито навреме - преди да ги е свършила. Отказа ми - можела да ми даде само едно направление за един специалист в рамките на една календарна година.
Би ли ми отговорил някой вярно ли е това и ако е вярно, кой малоумник и с какви съображения го е измислил? Ами ако човек е хронично болен и има нужда от прегледи и консултации - които не решава той сам - за какво е здравноосигурен като трябва да си ги заплаща след първия път?
Потресена съм. Не че няма да отида и да си платя отново, но то е защото имам възможност. А ако нямах?

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Въпрос за направлениянови [re: anbra]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано07.12.10 14:37



Доколкото аз съм питал - НЯМА такова ограничение. Не може да се даде направление за същия вид сопециалист 30 (или 45?) дена от датата на предното. Но няма ограничение за бория направления за един вид специалист или за броя специалисти през годината. Това е измислица на някое малоумно джипи... Моята лична ми е давала изминалата година ТРИ направления за кардиолог, и две - за пулмолог. Без изобщо да и се "моля" - при прегледа преценява, че не съм за при нея, и ми написва направлението, преди аз да съм си помислил да и искам.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Въпрос за направлениянови [re: anbra]  
Автор Kи. (не позна)
Публикувано07.12.10 17:28



Обади се в здравната каса , и питай.Почти винаги са любезни :-)




Тема Re: декември е!нови [re: anbra]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.12.10 19:53



Сега е момента да смениш Джипито! Нещо май те подценяват!

Иначе ако искаш веднага ще идем до Енос...нали работих там известно време и ще подадем жалба!

Това е пълна тъпня дето ти го е казала Джипката...аз например тази година съм вземала за 3-ма специалисти от моята...даже за кардиолог беше само профилактично!



Тема Re: декември е!нови [re: LlRA..]  
Автор anbra (аз)
Публикувано07.12.10 20:05



Не, не си ме разбрала - не можело за един и същи вид специалист повече от веднъж годишно.
Иначе като ми отказа за кардиолог, взех за офталмолог, че нещо очилата почнаха да стават слаби...
А аз години не съм взимала никакви направления за нищо, но ето сега ми потрябва и не стана.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: и това оборвам!нови [re: anbra]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.12.10 20:19



Вчера взех на съпруга направление за офталмолог...сега погледнах в папката през април пак сме вземали!...защото прави едни професионални възпаления...



Тема Re: и това оборвам!нови [re: LlRA..]  
Автор anbra (аз)
Публикувано07.12.10 20:32



Документирай се - все някакви правила има някъде, но не знам къде.
Затова и попитах тук, може някой общопрактикуващ лекар да знае и да ми каже. За да се поразправям с дамата, която иначе ми се води добра позната и съседка на майка ми. За мен просто няма логика, но това да е само - с мед да го мажеш...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: и това оборвам!нови [re: anbra]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.12.10 20:40



Уффф...не знам за документи и правила...работих за малко на Енос през 2006-та година:))...изхвърлих телефоните на бивши колежки...ако мога утре, като взема детето от училище ще се разходя до там, близо ми е на 5 мин от училището и и ако една свръзка

все още е там на работа ще я питам!
Тамън ще ги поздравя за предстоящите празници и ще ги глобя едно кафе!...но това ще е към 14 часа...не по-рано!



Тема Re: за всеки случайнови [re: anbra]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.12.10 20:54



Ето ти сайта на НЗОК...раздел въпроси и отговори, можеш и там да пишеш да ти отговорят!...или поне разгледай за подобен въпрос!





Тема Re: и това оборвам!нови [re: LlRA..]  
Автор anbra (аз)
Публикувано07.12.10 21:01



Не се притеснявай - ако можеш, ако е там познатата ти... Просто ми е любопитно, а то иначе ето я следващата година и ще, не ще ще ми даде направление. Въпросът е обаче принципен - има ли такава разпоредба и коя е.
Защото дамата е малко семпла и не си дава хич зор. Заради нея си купих едно от лекарствата на свободна продажба и то след заявка, та почудих аптекарките, след като знам, че минава през касата - не успя да намери кода му. Е, в аптеката ми го казаха за следващия път да и го дам...
Абе...

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.