Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 17.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Възможно ли е това, да е нормалнонови  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано16.11.10 15:55



Имам проблем с паметта и според всички около мен това положение не може да е нормално. Вече почвам да си мисля, че имам мозъчно увреждане от удар в главата или инсулт.
Принципно още в училище, не съм блестяла с кой знае ква памет, но не ми пречеше да си вземам изпитите що годе добре. Но положението определено се влошава. Като дете и ученичка като трябваше да свърша нещо почти не помня да ми се е случвало да забравя. Дори приятелите ми като кажеха, че нещо са забравили не им вярвах. Сега обаче непрекъснато забравям елементарни неща, най редовно, поне по 3 пъти на ден ми се случва да забравя на къде съм тръгнала примерно. Непрекъснато трябва да си повтарям задачите в главата или да си записвам за да не ги забравя.
Освен това имам абсолютен проблем да запомня за какво се разказва в книга или филм, които иначе адски много сами харесали, но единственото, което помня след 6 месеца примерно е, че книгата или филмът са ми харесали, но не помня изобщо за какво се разказва в тях. Ако гледам филма след 2 години примерно знам само че съм го гледала, но какво ще се случи в следващия момент не знам, дори не знам как ще завърши и изобщо НИЩО. Само познати актьори, всичко ми е познато когато го видя обаче, но не мога да предвидя какво ще стане преди да се е случило.
Освен това ми се е случвало след 1 година да срещна мой състудент, с който съм следвала години наред в една група сме били и след 1 година само виждам позната физиономия, но в първия момент не загрявам кой е и от къде го познавам. Като почна целенасочено да мисля и след половин час лека полека има шанс да се сетя кой е и как се казва дори.
ЧУдя се дали да не ида да си прегледам главата. Тези симптоми приличат ли ви на някаква диагноза?




Тема Re: Възможно ли е това, да е нормалнонови [re: NikiFin]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано16.11.10 16:55



Ми ако вземеш пък да забравиш мъжа си - екстра, като нов ще ти бъде.
Има разни подобрители за памет. Ама не действат кой знае колко много. Нищо не пречи да си направиш онсултация с невролог.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Възможно ли е това, да е нормалнонови [re: NikiFin]  
Автор alexiare ()
Публикувано16.11.10 20:53



поне по 3 пъти на ден ми се случва да забравя на къде съм тръгнала примерно - ами според мен е нормално.
Аз живея в къща и ако ми се наложи да слизам до мазата също често се чудя за лук ли съм тръгнала, за олио ли или нещо друго. Огледам-огледам рафтовете и се сетя.
Учила съм в университета психология, преподавателят беше казал, че мозъкът както има способност да запомня, така има способност и да трие информация (т. е. запомнянето и забравянето да противоположни свойства на мозъка). Няма как нормален човек само да трупа/складира, нали ще пренапълни тая глава...
Допустимо е да сте преуморена, по-трудно да се концентрирате.
Какво пък, да се пише списък с предстоящи задачи и необходими покупки не е погрешно. Аз самата преди по-дълго пътуване пиша списък и зачерквам кое съм взела, кое трябва да взема непосредствено преди да отпътувам. Не смятам, че е заболяване. Даже на сина си съм правила списък на вещите и дрехите, с които съм го пращала по тренировъчни лагери, за да не си губи багажа. Намирам го за положително. Като пораснал вече си има изградени навици да проверява сам нещата си. Пък, ако искате да отхвърлите съмнението си - консултирайте се с лекар.
Това за филмите и романите на кило също е нормално. Такъв тип сте. Аз никога не обременявам себе си да помня еди-какво си задълго. Така съм устроена. Синтетичен тип съм - анализирам нещото и в мен остава изводът, ползата.

И за състудента ви. Хората се променят визуално, а във всекидневния си живот комуникираме с огромен брой хора. Извинете, че правя сравнение, но аз работя с много абонати (над 5000 семейства). Когато тези хора ги видя в домовете им по места ги познавам. Като ги видя същите тези в центъра на населеното място се чудя кой кой е, къде живееше. И аз като вас включвам по-късно в определен момент, но аз съм за тях една, а те за мен огромно количество народ.

Редактирано от alexiare на 16.11.10 21:03.



Тема Re: Възможно ли е това, да е нормалнонови [re: alexiare]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано16.11.10 23:37



Какво пък, да се пише списък с предстоящи задачи и необходими покупки не е погрешно.
Аз карам жената да ми напише точно какви илачи иска да и купя. Има един куп приложения точно за да си пише човек какво точно да купи.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Опитай с Гинко Билоба:))нови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано17.11.10 21:17



Капсули...казват , че помагало...не знам:))



В живота е по-добре да се износваш, отколкото да ръждясваш.
Армен Джигарханян

Тема Re: Възможно ли е това, да е нормалнонови [re: NikiFin]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано18.11.10 23:13



Абе страшното ще дойде когато запонеш да забравяш не закъде си тръгнала, а къде трябва да се върнеш.


При стрес и много неща за помнене се случва, да. А въпросът с познатите физиономии го реших суперпросто - бил ми е пациент и толкова!
Сега сериозно - иди на невролог, за да се изключи някакво по-сериозно заболяване.
Ако такова няма, значи е от стрес, силни негативни емоции или други напрежения
Но иди на невролог, сериозно.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Възможно ли е това, да е нормалнонови [re: NikiFin]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано19.11.10 00:56



И аз съм в подобно положение. И много мои познати, с които съм споделяла. Вече го приемам за нормално. Филми и книги отдавна не помня. Всичко си записвам. Ако нещо го няма в тефтера, може да се сетя за него след няколко месеца. Даже си записвам, ако има на някого нещо да казвам, защото иначе тотално забравям. А съм още млада и не бях така навремето.

България - няма невъзможни неща!


Тема Re: Възможно ли е това, да е нормалнонови [re: NikiFin]  
Автор orange71 (новак)
Публикувано19.11.10 12:44



Ники,има ли нещо,от което да не си болна????Стига сама си си поставяла диагнози.Гледай си децата,радвай им се,усмихни се на живота,отърси се от тази параноя за болести.



Тема Re: Възможно ли е това, да е нормалнонови [re: femina]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано20.11.10 22:39



на колко години си?
Мъжът ми е с 6 години по дърт от мен ама помни като слон. Филми, които е гледал преди 20 години ги помни за какво се разказват и не проумява аз как не помня. И книги които е чел като малък помни, а аз не. Всъщност спомням си по добре някои детски книжки дето съм чела като дете отколкото книги, които съм чела като дърта. Това си е жива склероза май




Тема Re: Възможно ли е това, да е нормалнонови [re: orange71]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано20.11.10 22:41



и ти ли забравяш като мен?
А това, че някой е болен от много болести изобщо не е повод за подигравка





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.