Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: за изследваниятанови [re: aut]  
Автор secretk (непознат)
Публикувано12.11.10 09:21



Дано се нормализират при теб нещата.
И ни дръж в течение как е минало

.



Тема Re: Лактоза?нови [re: aut]  
Автор Гинec (G.G.Q.)
Публикувано12.11.10 16:30



Ама това проби и опити могат да ти докарат Алергичен шок, което е нещо много опасно.



Тема Re: Лактоза?нови [re: Гинec]  
Автор aut ()
Публикувано12.11.10 17:56



Ами не е толкова страшно, благодаря ти за загрижеността. Аз доказано нямам алергия. По-скоро 1-2 седмици няма да ям храни с плодова захар, това са пробите и грешките - изключват храните, с които се предполага, че имам проблем, поне това четох. Докторът ще следи реакцията на организма и ако се чувствам добре - значи е това - непоносимост към фруктозата. Освен плодовете и зеленчуците сигурно има и други - ма докторите са за това, да кажат какви храни точно.

После, не знам. Сега се зачудих какво ще ям, ако не може плодове и зеленчуци, то и мойта не е лесна с тия диети

А аз обичам да ям, както писах вече



Тема Re: Фруктоза?нови [re: aut]  
Автор Maimunika (непознат )
Публикувано16.11.10 20:41



Здравейте!Включвам се и аз в темата, защото също имам непоносимост към фруктоза.Това е гарнирано с непоносимост към захароза и непоносимист към лактоза

.Направо съм голяма късметлия.Диагнозата ми от около 2 месеца.Няколко години ходя по лекари и чак сега се разбра на какво се дължат оплакванията ми, те са основно стомашно- чревни.Почти няма никаква информация в нета.Ето защо ще съм благодарна на всеки, които сподели нещо по въпроса.Намерих списък с разрешените храни при фруктозна непоносимост.
Преводът е с гугъл и може да има грешки.

Плодове: • Дозата е ½ чаша - препоръчвам 1-2 чаши на ден.
• Прясна или прясно замразени плодове може да се понася по-добре от консервираните плодове.
• Имайте предвид, толерантност може да зависи от сумата, която яде по едно време.
• Следните препоръчва храни, за да се избегнат, не трябва да се яде заради високата си
фруктозата. Това са иначе здрави храни.

БезопасниАнанаси
ягоди, малини
къпини, лимони, лайм,
авокадо, банани *,
ревен, оранжев

Трябва да се избягватСините сливи, круши, череши
праскови, ябълки, сливи,
ябълков сок, ябълков сок,
сок от круши, ябълково вино,
грозде, дати

СпорниДруги плодови сокове и напитки
без захар сладко / желе
ошав
консервирани плодове в тежки сироп
други плодове

Зеленчуци: • Дозата е ½ чаша, 1 чаша зелени листни зеленчуци - препоръчвам 1 ½ до 3 чаши на ден.
• Варени зеленчуци може да се допусне най-добрите като готвене причинява загуба на свободно захари.
• Имайте предвид, толерантност може да зависи от сумата, която яде по едно време

БезопасниАспержи, карфиол *,
зелени чушки *, броколи *
листни зеленчуци, целина,
гъби, картофи,
шалот, спанак, грах с шушулките
краставица *, боб *, други
кореноплодни

Трябва да се избягватНикой

СпорниДомати, царевица, моркови,
сладки картофи


Други
БезопасниВсички видове месо
• Всички мазнини
• Всички млечни продукти
• Всички яйца
• Всички боб *
• Аспартамът (равни и
NutraSweet), Захарин
(Sweet 'N Low)
• захароза (таблица захар

Трябва да се избягватМед
• ароматизанти и фруктоза
или сорбитол
• десерти (сладолед,
бонбони, бисквити, барове)
подсладено с фруктоза
или сорбитол
• зърнени култури или други преработени
храни със сорбитол или
фруктоза на етикет

Спорнидъвка без захар и
монетни дворове
• Да се ограничи продукти с
HFCS ако симптомите все още
продължава

• храните , отбелязани със звезда, може да предизвикат газове и е възможно да се наложи да се избягват

Освен това трябва да се внимава с фруктантите.Това са вериги от молекули фруктоза, завършващи с глюкоза.Към тях се отнасят :
аспержи, артишок , червено цвекло, броколи, брюкселско зеле, зеле, копър, чесън, праз лук, бамя, лук (бял, червен, шалот, бяла част на пресен лук, и на прах), грах, праскови (бял) , диня, пшеница, ръж, chickory корен, чай глухарче, инулин / FOS.
Задължително се избягват- фруктоза, сорбитол, стевия , захар.Захарта се състои от молекула глюкоза и молекула фруктоза.Въпреки, че наличието на еквивалентно количество глюкоза, може да улесни усвояването на фруктозата.
Това е от мен засега.Ще ви следя.



Тема Re: Фруктоза?нови [re: Maimunika]  
Автор aut ()
Публикувано22.11.10 18:58



Не знам откъде е това за бананите и ягодите, че са безопасни - те също съдържат фруктоза, аз поне няма да рискувам.

При мен положението е следното - бях при докторката. Версията е фруктозна непоносимост с 99% сигурност. Другите изследвания са ми наред, с изключение на захарта в горна граница, но все пак в нормите, но това било нормално в такава ситуация???
Сега 2 седмици ще ям само пържоли

. Никакви плодове, никакви зеленчуци, никакъв алкохол, колбаси и хляб - абсурд. Може и кафе без захар, чай - само билков, в насипен вид, но не от пакетче, защото и там не се знае какво има. За пиене - водичка. Ако ми омръзнат пържолите - яйцаСирене, мляко и кашкавал са ми позволени умерено, обаче аз няма да рискувам, защото и в тях не знам какво добавят, купувам си от магазина, не разполагам с домашно производство.

Целта на такова драстично ограничение е напълно да се изключи наличието на плодова захар под каквато и да било форма. И да видим как ще ми реагира организма. След 2 седмици, ще въвеждам постепенно от забранените храни.

Предложи ми, ако искам направо да се пробвам с "Фруктозин" - ония хапчета-ензими, обаче аз искам да съм напълно сигурна, че това ми е диагнозата. Въпреки че в крайна сметка, ако е това, пак ще ги пия

Единственото утешително е, че принудително се подлагам на дюканската диета де факто и вероятно ще отслабна



Тема Re: Фруктоза?нови [re: aut]  
Автор secretk (непознат)
Публикувано24.11.10 13:37



Ох, това си е сериозно ограничение в позволените храни

, дано да се оправиш.
Само бих казала да пиеш доста вода, защото при толкова протеини, бъбреците може да се затормозят при обработката им.



Тема Re: Фруктоза?нови [re: aut]  
Автор Maimunika (непознат )
Публикувано24.11.10 21:14



Искрено ти съчувствам.Само, който го е преживял знае за какво става дума.
Аз също се изненадах много за бананите и за някои от другите неща.След банани и ябълки направо ми идва да се гръмна, поне при мен е така.С ориз и картофи също имам проблеми, чудя вече какво да ям ( и млечни не мога да вкуся ).
На месо може да се изкара две седмици ( ужас, голям глад ще да е ).Ами после?Нали трябва да се приемат и други храни.То фруктозата не може да се ограничи напълно, тя е почти навсякъде.Дори в дъвките и в пастите за зъби има сорбитол.За плодовете, зеленчуците и зърнените храни изобщо няма да отварям тема.
Не знам как ще се кара така.
Питах в няколко аптеки за фруктозин и след като получих широко зяпване насреща, се отказах да го търся.Ти намери ли го?Правиха ли ти някакви допълнителни изследвания?Тази лекарка явно е добра и доста разбира.
Пиши как си освен, че сигурно си озверяла от глад?



Тема Re: Фруктоза?нови [re: secretk]  
Автор aut ()
Публикувано24.11.10 21:52



Пия вода и чайове - докторката ми го каза. Аз и без това обичам вода, та нямам проблем да изпия по 2-3 литра. Правя си билков чай без захар и се наливам с него по цял ден като безалкохолно, убива и апетита

Надявам се за 2 седмици да не се натоваря чак толкоз с белтъци, пък и бъбреците ми са "услужливи" - тичам до тоалетната през половин час буквалнос това наливане с течности.
Не знам, чела съм за рисковете от ядене на месо само - по повод диетата на Дюкан, даже съм я пазила 10-тина дни, ма тогава пък пиех айрян много. Бе, за 2 седмици, няма да се повредя мисля



Тема Re: Фруктоза?нови [re: Maimunika]  
Автор aut ()
Публикувано24.11.10 22:02



Абе, за глад, не е точно глад, защото месото засища. Обаче днеска гледах хищно краставиците в един плод-зеленчук

- бяха ги изнесли на улицата и ми идваше да изхрупам една веднага и на място

Иначе гледам да съм умерена - сутрин ям яйце - варено или омлет на сух тиган без мазнина, наобяд - пържола - голяяяяма, вечерите хапвам рибка на скара - то са само 3 дни от понеделник де. Засега не съм гладна, нито се чувствам зле - напротив. Ама две седмици не знам как ще я карам - както се досещаш, на човек като му е забранено нещо, точно това му се яде. Привиждат ми се зелени ябълки, сладки домати, грозденце иииии....стига, че ще ги сънувам
Колкото до фруктозата - естествено, че не може да се ограничи напълно, то затова са и тия хапове. Като ми минат "месните" седмици, една седмица ще ям вече плодове и ще видим резултата. Ако през двете седмици съм добре, а през следващата - пак почнат проблемите, тогава ще пия вече хапчетата.

Обаче това, което казваш, че нямало фруктозин по аптеките е притеснително. Аз разбрах, че едва ли не се продават навсякъде като хранителни добавкиУтре на път за работа, ще питам - имам таман три аптеки по маршрута.



Тема Re: Фруктоза?нови [re: aut]  
Автор Maimunika (непознат )
Публикувано25.11.10 16:58



Менюто ти е като на културист - нали те наблягат предимно на мръвките.Освен това, сега все едно си на една супер, ама супер диета на Дюкан.Важното е, че се засищаш.
О, да знам какво е да се ограничаваш с храната.Тогава колкото по-забранено е нещо, толкова повече ми идва да му се нахвърля.Все трябва да се бия през ръцете и през устата за да не кривна от правия път.
Ти вече към 4 или 5 ден трябва да усетиш разлика, по-скоро да имаш някакво (макар и минимално) подобрение.Всяка една храна се елиминира напълно от организма за около 4 дена.Ето защо, днес или утре при теб вече трябва да не е останала и следа от фруктоза.
Фруктозин май ще ни прави сечено.Никъде го няма, поне аз не успях за го открия до момента.Питах в сайта на фирмата вносител и ще видя какво ще ми отговорят.Дано поне ти да си го намерила.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.