|
|
|
Тема
|
ЯМР на хипофизата
|
|
| Автор |
orange71 (непознат) |
| Публикувано | 25.07.10 18:38 |
|
|
Предстои ми ЯМР на хипофизата.Моля,който е минал през това изследване,да сподели как протича.Изпитвам ужас от тесни пространства и отсега ме е страх.След като ще се снима главата,цялата ли ще ме вкарат в тази тясна тръба и колко време ще ме държат вътре?Всичко ме интересува за това,което ми предстои.Благодаря.
| |
|
|
|
Най-вероятно - само главата. Няма смисъл да вкарват и тялото, а и като е само за глава - предполагам че и апарата е по малък (съответно и по евтин).
Bеer? Mоre?
| |
|
|
|
Това изследване като технология на провеждане го класифицирам елементарно. Правила съм 2 пъти.
Отнема около 30-40 мин., ако те е страх си затвори очите, не те вкарват цялата. И мен ме е страх от затворени и тесни пространства, не влизам в асансъор, и въпреки това ЯМР не ми е бил никакъв проблем, проблем е резултата. Лежиш без да мърдаш. По някое време те изваждат и ти вкарват във вена контрастно вещество, което предполага боцкане. Шумно е, и ако не можеш да търпиш, дават тапички, но чак много шумно, абе в дискотека е милион пъти по-шумно и от нея не се оплакват, а и говорим за половин час.
| |
|
|
|
Благодаря Ви,поуспокоих се от прочетеното.Ендокриноложката ми препоръча Исул,апаратурата била нова и тези,които разчитат резултата си разбирали от работата,чакало се максимум 2-3 дни,така че утре отивам да се запиша.Приятен ден на всички.
| |
|
|
|
А колко струва?
| |
|
Тема
|
Re: ЯМР на хипофизата
[re: arimis]
|
|
| Автор |
orange71 (непознат) |
| Публикувано | 28.07.10 13:33 |
|
|
Днес минах на резонанса.Отидох да си запиша час,а те ме вкараха направо,имали прозорец,така че не успях да се изплаша.Всичко продължи около 30 минути,просто си затворих очите преди да ме вкарат в тръбата и не ги отворих,докато не ме изкараха.Резултата-утре.А на въпроса колко струва,нямам представа,аз бях с направление от здравната каса и не съм плащала,контраст също не са ми вкарвали,така прецениха.Ами това е.Нищо страшно,само дето толкова треперих предварително.Хубав ден.
| |
|
|
|
Резултата е супер,хипофизната жлеза е в норма,няма патологични изменения и процеси.Това е.Желая Ви здраве и слънчев ден.
| |
|
|
|
|