Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 16.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Автоимунните заболявания  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано26.06.10 09:54



Понеже имам голям проблем, ама лекарите са непукисти и не мога да ги убедя да ме изследват (не че ще спирам с опитите де ама някак си нямам особено желание, защото не вярвам да ми помогнат) се налага сама да си поставям диагнози и да им търся лечение.
И след като вече 6 години ми писна да си живея с проблема и да се правя, че не съществува и вместо да го боря се мъча да свикна с неприятните симтоми реших, че е крайно време да го погледна в очите и да направя каквото мога за се отърва от него, ако не искам да продължава да ме убива бавно но сигурно.
Накратко - подозирам че страдам от т.нар. синдром на Сьогрен. Той или не не знам, знам само че са налице основните му симптоми - сухота в устата и очите.
Ровейки се по нета попаднах на следната статия. Искам да я споделя с вас и да чуя мнението учени хора относно нея, относно авторът и и изобщо всичко
Ето я статията






Тема Re: Автоимунните заболявания [re: NikiFin]  
Автор мaмчe ()
Публикувано26.06.10 11:17




Няма нелечима болест. Има неизясненена причина.Природата, този велик творец ни е създала да регенерираме, а не да се самоизяждаме.




[



"Здраве заслужава този, който умее да се бори за него."/Л.Ковачева/

Редактирано от мaмчe на 26.06.10 11:23.



Тема Re: Автоимунните заболявания [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано26.06.10 12:16



Автора на статията Атанас Цонков ми е известен и мнението ми за него не е цветущо- арогантен, нахален и простее. Гледала съм по телевизията интервюта с него. Той е главен редактор на вестник "Лечител' от където е статията. Самият вестник ми харесва и редовно си го купувах когато бях в България. Господинът няма медицинско образование, журналист е, но мисли, че е компетентен по всички медицински въпроси. Разбира се, част от тези които са завършили медицина също не са особено компетентни.....



Тема Re: Автоимунните заболявания [re: 4ereshka2]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.06.10 11:25



мерси черешке. Учудвам се, че лечител е взел за медицнски консултант човек, без медицинско образование.




Тема мисля си в следната насока [re: NikiFin]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.06.10 11:32



Понеже си докарах този синдром на Сьогрен (ако изобщо е това де, ама според мен е) точно когато работех доста мръсна и прашна работа и си мисля дали тя не е причината за моята болест.
Разсъждавам по следния начин и ми е любопитно дали разсъждавам в правилната посока.
Аз по начало си имам алергии и имунната ми система не е цветуща. Та мисля си дали пък когато имунната система се подложи на адски много мърсотия, вируси и бактерии и се претовари и поради това отслабне и съответно всички вирусчета в кръвта ми, които до този месец са си битували, но не са ме притеснявали им се удаде случай да ме захапят. Нападат ме, примерно атакуват слюнчестите ми жлези, в резултат имунната ми система тях ги атакува ама поради някакви причини се налага да атакува и да разруши самите слюнчести жлези и в резултат аз се обзавеждам със синдром на Сьогрен.
Накратко - възможно ли е прекалено силно издевателство върху имунната система да доведе в такъв случай до автоимунно заболяване. Как мислите медици?




Тема Re: мисля си в следната насока [re: NikiFin]  
Автор princesse_azur (tam-tam)
Публикувано27.06.10 12:13



Апропо , когато почувтстваш , че гърлото ти е сухо , сложи си на езика лимонов сок пресно изтискан .
Аз дори съм си слагала по една капка лимонов сок и в очите .
Опитай разреден със стерилна вода . Първоначално малко (много ) щипе , но бързо минава .
По въпроса за имунитета :
Има толкова храни , които могат да го реставрират , например пресно изтискани сокове от зеленчуци изпити
по няколко пъти на ден . Повече сурова храна . Топлинната обработка не ти действа добре . Мога да ти дам съвет по скайп например .

Аз лично съм видяла излекувани от псориасис , частична склероза и други , все нелечими болести .



Тема Re: мисля си в следната насока [re: princesse_azur]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано27.06.10 14:38



да, ям кви ли не киселячи за усилване на слюноотделянето. Действа. Много обичм лимон със сол. Ама ми изостря зъбите яко.
Ама в очите не бих си капала




Тема Re: мисля си в следната насока [re: NikiFin]  
Автор Koфтият (старо куче)
Публикувано27.06.10 15:38



Сол.....не е хубаво за кръвното.



Тема Re: Автоимунните заболявания [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано28.06.10 10:40



В интерес на истината повечето консултанти към вестник 'Лечител' са лекари.
Има и медицински център 'Лечител' където могат да се направят изследвания и консултации с лекари.
Преди време в клуб 'Алтернативна медицина' имаше тема за продуктите които се рекламират във вестника и "компетентните" съвети на А.Цонков. За продуктите, общо взето хората са доволни. Но странно, че на всеки втори Цонков му "слага диагноза" лаймска болест и го лекува с едно и също. А ако откажеш да си направиш изследване което той ти е препоръчал, започва да се кара......Аман от такива....

Редактирано от 4ereshka2 на 28.06.10 10:41.



Тема Re: Автоимунните заболявания [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka2 (старо куче)
Публикувано28.06.10 10:50



Ники, защо не опиташ да си промениш начина на хранене (видях, че вече са те посъветвали) Предполагам ти е останала сокоизтисквачка от децата, след като ги заведеш сутрин на градина и ти е по спокойно, направи си сок от моркови и ябълки, добре е и за очите. Намали протеините, а увеличи пресните плодове и зеленчуци. Ако се тревожиш да не качиш килограми, ограничи по сладките плодове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.