Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:38 15.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Циститнови  
Автор _nielka_ (непокорна)
Публикувано14.06.10 16:33



Моля да ми препоръчате добър уролог в София, спешно ми се налага да си направя необходимите за диагностициране на цистит изследвания! От няколко дни не съм на себе си от силната болка в корема и зверското парене, не мога да спя нощем, уринирам по 100 пъти на ден и буквално съм дрогирана от болкоуспокояващите, които даже не ми действат


Благодаря предварително

Редактирано от _nielka_ на 14.06.10 16:34.



Тема Re: Циститнови [re: _nielka_]  
Автор edin selqnin (новак)
Публикувано15.06.10 13:10



Бягай при който и да е уролог и не отлагай. И спри тез обезболяващи, те ти утежняват положението в пъти!



Тема Re: Циститнови [re: edin selqnin]  
Автор _nielka_ (непокорна)
Публикувано15.06.10 19:10



Ами, отидох в пирогов по спешност, защото вече не се издържаше на силната болка..................и просто незнам как да го напиша:
- минах през кабинета за вътрешни болести /не ми казаха нищо/
- видя ме хирург /не бях за него/
- направиха ми ехография на всички вътрешни органи /всичко изглеждало нормално/
- пуснаха ми бързо изследване на урина /без никакъв проблем/
- прегледа ме и генеколог /и там същата работа/
- уролога дори не ме прегледа, а написа, че всичко е нормално

/
Аз почти пред припадък от болка обикалям от кабинет на кабинет и накрая отивам да бъда "приключена" и цитирам доктора от вътрешни болести : "еба му майката, от кфо може да те боли бе"...................и така биха ми едно коктейлче, за да ми мине по най- бързия начин и да не се занимават повече с мен /друг е въпроса, че не ми мина нито за секунда/, драснаха ми една рецепта и ме изпратиха в къщи
Хора, кажете ми към кого да се обърна, за да ми бъде поставена диагноза и поне за малко да спре да ме боли, че вече не знам къде съм.....................



Тема Re: Циститнови [re: _nielka_]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано15.06.10 20:58



Бих ти препоръчал д-р Андреев - клиника по Нефрология, Медицински университет, София. Има някъде и частен прием. Клиниката е от към Арката - на същата улица е и военна болница и стоматологията (ама имена на улици хич не помня).
Миналата година една песъчинка ме прати в голямо приключение. В Пирогов минаха с 2 коктейла и ме пратиха да си ходя. А колегата като я видя, аз се успокоих и вече беше по лесно - много течности и малко миорелаксанти и я изпиках.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Циститнови [re: bira_more]  
Автор orange71 (непознат)
Публикувано16.06.10 09:54



И аз съм с две ръце за д-р Андреев.Няколко години той лекуваше баща ми,невероятен е,както и всички други лекари от нефрологията.Отивай при тях,няма да сбъркаш.



Тема Re: Циститнови [re: _nielka_]  
Автор NikiFin (рекордьор)
Публикувано17.06.10 10:03



пробва ли с nelidix. Навремето това ми спаси живота, май го даваха без рецепта




Тема Re: Циститнови [re: bira_more]  
Автор _nielka_ (непокорна)
Публикувано17.06.10 12:26



Познавам д-р Андреев, бях при него преди няколко месеца, тъй като отново имах същия проблем, но в по- лека форма! На прегледа не се видя абсолютно нищо и той ме изпрати при негов колега д-р Кузманов /микробиолог/, който също не откри нищо нередно след взетите проби...................

! Тогава бях изпратена и прегледана от д-р Шейтанов /генеколог/ - всичко беше нормално и проф. Григоров /гастроентеролог/- имах леко гастритче и това беше! Накрая след като бяха озадачени от състоянието ми решиха да съберат екип от специалисти, за да ми бъде поставена някаква диагноза, но аз се изплаших и така и не отидох...............Наистина вече незнам към кого да се обърна, не искам да ставам опитно зайче, а да се погледне сериозно на здравословното ми състояние! Между другото от няколко дни пия Ципрофлоксацин и болката започва леко да отшумява, но гадното парене си остана, сега ме е страх и да не гъбясам, че вече ми писна от простотии!



Тема Re: Циститнови [re: _nielka_]  
Автор mnooogo_gadna (непознат )
Публикувано17.06.10 19:21



да, NikiFin е права , опитай с нелидиксова киселина , сега незнам дали Nelidix се казва лекарството , но и аз съм имала такъв проблем и за два -три дни отшумява. Пий и много течности , дори и насила , но не студени, и топличко на корема....аз седях върху една ел. възглавничка



Тема Re: Циститнови [re: mnooogo_gadna]  
Автор _nielka_ (непокорна)
Публикувано17.06.10 19:51



Ако знаеш колко вода пия на ден и никаква полза, а с ел. възглавничка в това време сигурно ще почина

! Ще проверя за лекарството още сега !
Благодаря



Тема Re: Циститнови [re: _nielka_]  
Автор mnooogo_gadna (непознат )
Публикувано17.06.10 21:28



има и една билка - мечо грозде се казва, старшен горчиляк е, но в комбинация с нелидикса много помага ... ще се оправиш , не се притеснявай




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.