Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:31 20.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Очен преглед + очила/лещинови  
Автор moreol ()
Публикувано18.03.10 16:45



Задравейте,

от доста време имам проблем с очите - не виждам на далеч. И вече реших, че е крайно време да се прегледам и да предприема мерки.
Къде в София е най-добрия вариант за преглед? От къде да си закупя качествени очила/лещи? Цената няма значение, но все пак в рамките на нормалното. Четох за някаква оптика на ул. "Ив.Денкоглу" №12-14 Carl Zeiss.



Тема Re: Очен преглед + очила/лещинови [re: moreol]  
Автор moreol ()
Публикувано19.03.10 13:30



Никой ли няма предложения?





Тема Re: Очен преглед + очила/лещинови [re: moreol]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано19.03.10 16:01



Близо до х-л Плиска има една оптика. Е моята глава е голяма, та рамката едва ли не трябва да я лепя с двойнолепяща лепенка, ама иначе стъклата са добре.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Очен преглед + очила/лещинови [re: bira_more]  
Автор moreol ()
Публикувано23.03.10 16:53



Обадих се днес в една препоръчана оптика. Като питах за преглед при др. Х. Но се оказа, че не бил отсъствал от работа. И веднага ме офертираха за друг дроктор. Викам си айде.. и се съгласих за преглед. Като и обясних на мацката, че отдавна не съм си правил преглед и чувствам, че имам проблем с очите, тя ми вика "Вие сте за лещи"

. И веднага и отговавям " Добре, не трябва ли първо да ме прегледат и тогава да се определи за какво съм". Тя ми вика: "Да прав сте, освен лещите трябват и очила, не може постоянно лещи да носите." . Как да ида сега на преглед като още от телефона ми става ясно, че отивам да ми вземат парите, не да получа качествено обслужване. ОК, може и да е качесвено, но от къде да знам?! Толкова ли няма добра оптика и лекар, четох, четох из нета, все хората се оплакват, от някой и от нещо. Вече ме е страх да ида където и да е.

Редактирано от moreol на 23.03.10 16:55.



Тема Re: Очен преглед + очила/лещи [re: moreol]  
Автор Kossoman ()
Публикувано23.03.10 19:12



Пробвай

. Аз съм доволен и нямам други забележки, освен че отнема много време, поради подробностите, в които изпадат при прегледа. Но това по принцип не е лошо, де.



Тема Re: Очен преглед + очила/лещинови [re: Kossoman]  
Автор moreol ()
Публикувано24.03.10 10:33



Днес ходих на преглед. Не мога да виждам на далеч(късогледство май?).
Имам: VD:12.0
SPH CYL AX
RIGHT -2.00 -0.25 153

LEFT -2.25 0.00 180

PD : 61mm

Предписаха ми очила с -1.5 диоптъра.

Кофтито е че докторката ми каза да нося очила и не ми препоръчвала лещи, защото са ми били малки диоптрите и защото работя на компютър по-цял ден?
Все пак питах познати, които носят лещи и ми казаха да пробвам. Дайте съвети. Ще си купя очила, но искам да се пробвам и с лещи.
Ако може да ми препоръчате оптики от където да си купя рамки и стъкла, хубави :).



Тема Re: Очен преглед + очила/лещинови [re: moreol]  
Автор Kossoman ()
Публикувано24.03.10 11:13



Пак там има и оптика с хубави рамки и стъкла.






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.