Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 11.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ядрено магнитен резонанснови  
Авторcтaниcлaвa (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 12:40



къде в София може да се направи това изследване със заплащане и имате ли представа колко струва.
казаха ми,че се плаща от здравната каса,но много трябвало да се чака



Тема Re: ядрено магнитен резонанснови [re: cтaниcлaвa]  
Автор111 (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 13:34



военна болница .зависи на какво ще правиш-но струва над 200лв.



Тема Re: ядрено магнитен резонанснови [re: cтaниcлaвa]  
Автор viki77 (минаващ)
Публикувано26.03.06 13:50



Здравей, аз правих ядрено магнитен резонанс по здравна каса самото изследване по-каса е безплатно но ако си правиш с контрастен разтвор си го плащаш. Аз правих в Шумен там разтвора струва 160лв. а изследването платено е 200лв. тоест ако правиш платено е към 360лв.-400лв. А по каса си плащаш само разтвора. Аз правих 2 пъти един път по каса и един път платено. Дано съм ти помогнала и успех.



Тема Аз знам занови [re: cтaниcлaвa]  
Автор ПOЛУидиoтчeтo (тиква)
Публикувано26.03.06 14:23



Медицинска академия, Военна болница и Правителствена болница. Но поне до преди три години този в Медицинска академия беше най-скапан. Но наистина излиза около 400 лв. с контраста.

Стига простотии бе, тате!


Тема Re: ядрено магнитен резонанснови [re: cтaниcлaвa]  
Автор drek (хирургоид)
Публикувано26.03.06 21:16



В "Царица Йоанна" (бившия ИСУЛ) също се прави. Цените са подобни.



Тема Бургас - 80 лвнови [re: cтaниcлaвa]  
Авторstani (Нерегистриран)
Публикувано26.03.06 22:14



В Бургас в Транспортна болница наскоро чух по радиото за някакво намаление - 80 лв. Мога да потърся и телефони за справка



Тема Re: ядрено магнитен резонанснови [re: cтaниcлaвa]  
Автор Rumi (непостоянна)
Публикувано27.03.06 11:11



В Пирогов, но всъщност не са към Пирогов. От входа веднага в дясно до дъното на коридора - врататае в ляво. Там си правих ЯМР на коляното. Работи със здравната каса.

Дръжте се естествено!


Тема Re: ядрено магнитен резонанснови [re: Rumi]  
Автор elie (мама на двама)
Публикувано31.03.06 21:53



Направи го в Пирогов - чака се само няколко дни -приеват с направление и имат добри специалисти. Ако е за малко дете - 50лв за анастезиолог. Ако се налага контрастно вещество - например при тумор - още 200лв. За съжаление последното не се поема от здравната каса.



Тема Re: ядрено магнитен резонанснови [re: cтaниcлaвa]  
Автор balada (непознат)
Публикувано14.12.09 14:27



На линка по-долу има непълен списък с болници, цени и коментари относно болниците в София, където това изследване можа да се направи.



Списъкът може да е непълен.
Успех!



Тема Re: ядрено магнитен резонанснови [re: balada]  
Автор balada (непознат)
Публикувано04.03.10 17:11



Понеже тов изследване е скъпо, обиклновено трябва да предприемете следните стъпки:
1.) Личният Ви лекар Ви издава направление за невролог

2.) С направлението отивате при невролог, и много внимателно му намеквате (ако не Ви е познат), че имате нужда от изследване

3.) Неврологът отправя запитване към здравната каса дали ще му разрещат такова

4.) Чакате около 10 дни, за да се получи разрешеение. По-нататък стъпките са ако Ви разрешат

5.) След като вече имате разрешение (направление) за ЯМР отивате в избрана от вас болница, където такова изследване се прави На този линк има непълен списък и впечатления с особеностите на болниците в София, където това изследване се прави

6.) Запазвате си ден и час, когато да ви изследват. Имайте в предвид, че в някои болници се чака над 15 дни за свободен ден и час

7.) На уреченият ден и час отивате....бтдете точни, защото може да си загубите часа

8.) След като Ви направят изследването, ще Ви кажат кога да идете да си получите изследването. Обикновено към снимката има коментар на лекар, в който е описано със среавнително прости думи какво какво е заболяването




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.