Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:14 27.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема клаустрофобиянови  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано02.03.10 21:59



все по-често започвам да имам пристъпи на клаустрофобия в ежедневния ми живот. От 5 месеца живея в чужбина. Всички тесни улици, групи от хора, дори пуснатите завеси на прозорците ме задушават, не мога да пътувам нито с автобус, нито с кола, нито със самолет, не мога да се отпусна в непозната компания и това също ме задушава, паникьосвам се и изкам да избягам...

страх ме е, че съм в чужда държава с не много специалисти наблизо - не знам какво да правя

моля помогнете, търся си и работа, но търсенето вече се свързва и с това дали мястото е тясно, къде се намира, на затворено ли е, а така шансовете ми видимо се намаляват

,

а и в крайна сметка се чувствам зле, което е най-важното

And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: клаустрофобиянови [re: Rose*]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано04.03.10 12:35



моля, дайте съвет



And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: клаустрофобиянови [re: Rose*]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано04.03.10 12:44



Съвета е ясен - консултация с психиатър или психоаналитик може би.
И аз си имам лека форма на клаустрофобия. Ама не ми пречи особено.

Bеer? Mоre?




Тема Re: клаустрофобиянови [re: bira_more]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано04.03.10 14:31



Rose*, съветвам те първо да направиш всичко възможно да овладееш тези неприятни усещания сама. Концентрирай се над хубави работи, мисли си, че си напълно здрава и спокойна, игнорирайки всички глупости от главата си! Това е решението.

От личен опит ти казвам, че тези неща не се оправят с изпиването на някакво хапче, а с воля и желание.

------------------------------------------



Тема Re: клаустрофобиянови [re: Rose*]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано05.03.10 18:35



Най-добре е да се лекуваш истински, а не само със самовнушение. Ако можеш да си го позволиш, избери си страна с по-топли хора.

Иглотерапевт и Фитотерапевт


Тема Re: клаустрофобия [re: Rose*]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано05.03.10 22:38



И аз имам клаустрофобия, но в по лека форма. Опитвам се да не мисля за това. Също живея в чужбина от 5г. Живея в блок, на 9-тия етаж и в началото не ползвах асансьора, качвах се пеша. Сега обаче си ползвам асансьора без да изпадам в паника.



Тема Re: клаустрофобиянови [re: Rose*]  
Автор saksun (непозната)
Публикувано06.03.10 11:58



А клаустрофобията ти откога е започнала? От пребиваването в чужбина или е имало пристъпи и по- рано? Свързваш ли го с някакъв конкретен повод? При някои хора се проявава след дадено неприятно изживяване- врата на стая, която не може да се отвори, засядане в асансьор и т.н.

"Човек,който желае настойчиво нещо,ще принуди съдбата да отстъпи." ЛЕРМОНТОВ


Тема Re: клаустрофобиянови [re: saksun]  
Автор Rose* (доказан феникс)
Публикувано08.03.10 21:03



започна когато ми се наложи да работя в НДК, работата понякога беше по 12 часа на ден и от нощ влизах и излизах в нощ, помещение без прозорци и дневна светлина плюс много стрес и тотално нов вид работа



And it's our godforsaken right to be loved loved loved loved loved

Тема Re: клаустрофобиянови [re: Rose*]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано09.03.10 07:18



Ами, трябва ти нова работа, изцяло различна от тази в НДК, за да се излекуваш, за да преживееш един положителен катарзис. Нещо с намален работен ден, на добре осветено място, без стрес и което всеки може да свърши... Мислила ли си за кариера в БАН?





Тема Re: клаустрофобиянови [re: Sargon lll]  
Автор Lady_Xaxa (непознат )
Публикувано09.03.10 11:37



в бан ще се излекува, верно , щото като й дадат заплата 300 лева мислите й за клаустрофобия бързо ще се заменят с мисли за сървайвър




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.