Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:49 21.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Синузит?  
Автор lolzOr (непознат )
Публикувано17.02.10 20:48



Добра вечер.
От няколко години на сам имам хроничен синузит, макар и да съм минал през хиляди други диагнози, то след установяването на синузитът, съм минал и през доста видове лечения, които частично са помагали, но не и изцяло.
Проблема ми в началото бе, че отделях супер много носна секреция а.к.а сополи, което беше ужасяващо - постоянно запушен нос и неспирни опити да се изсекна (да ме извинявате за израза). Напоследък не е толкова зле положението с носа, макар и да не е и много добре, но има нещо друго, което ме тревожи.
Постоянно усещам секрецията в гърлото ми, като преглъщам, имам чувство че преглъщам не само слюнка но и сополи. И това е през много голяма част от деня, почти постоянно - един вид произвеждам и гълтам сополи all day long... но вече ме хванаха разни предрасъдъци? Тия сополи в стомаха ли отиват? Могат ли да ми направят нещо? А дали не се разсейват и да отиват по дробовете? Сдухвам се доста. Моля, дайте някакво компетентно мнение. А ако може и някакъв начин за решение на проблема.
Благодаря Ви предварително.



Тема Re: Синузит?нови [re: lolzOr]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано17.02.10 22:21



От известно време рекламират по телевизията капки за нос < назодрен>. Казват, че били ефикасни при синузит. Поипитай за тях в аптеката.

Редактирано от dama_spatia на 17.02.10 22:22.



Тема Re: Синузит?нови [re: dama_spatia]  
Автор lolzOr (непознат )
Публикувано18.02.10 13:20



Благодаря. Ще попитам.



Тема Re: Синузит?нови [re: lolzOr]  
Автор lolzOr (непознат )
Публикувано28.02.10 02:32



Аз ксе извинявам все пак за дабъл-постинга и ъп-ването на темата. Но бих искал да чуя някой отговор. Трябва ли да се притеснявам от това, че възпроизвеждам секреция, която гълтам? Някакъв по-глобален съвет от това да взимам капки за синузита?



Тема Re: Синузит?нови [re: lolzOr]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано28.02.10 11:02



Мисля, че място за притеснение няма. Доста информация можеш да прочетеш и в гугъл. Задай само < назодрен>, и ще попаднеш на много мнения и информация.



Тема Re: Синузит?нови [re: dama_spatia]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано28.02.10 11:06



Казаха ми една рецепта за синузит от баба Ванга. Лесна е за приложение:
1 с.л. брашно
1 с.л. прясно смлян черен пипер
1 с.л. домашна гроздова ракия
Всичко това се прави на топче. Мястото се маже с олио и се налага между очите. Стои 30 мин.



Тема Re: Синузит?нови [re: dama_spatia]  
Автор lolzOr (непознат )
Публикувано28.02.10 13:33



95% дават положителни коментари за НАЗОДРЕН. Някои обаче се оплакват от обриви и главоболие, явно са алергични към Цикламата и Игликата. Аз как да разбера дали съм? На времето бях алергичен към какви ли не простотии, но към разни растения - не знам.



Тема Re: Синузит?нови [re: lolzOr]  
Автор dama_spatia (зеленоока)
Публикувано28.02.10 16:00



В такъв случай, не е зле да се отиде на лекар.



Тема Re: Синузит?нови [re: dama_spatia]  
Автор lolzOr (непознат )
Публикувано01.03.10 12:21



Консултирах се с личната си лекарка. Каза, че трябва да си направя тест за алергия към различните растения. Да не рискувам иначе да го приемам. Предписа ми друго подобие, но още не съм го взел - и не смятам де. Никога не са ми помагали подобни глупости.



Тема Re: Синузит?нови [re: lolzOr]  
Автор cvetan atanasov (непознат )
Публикувано05.06.13 13:37



А какво ви каза лекарката за секретеа който се стича -опасен ли е за стомаха или червата?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.