Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 28.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Възпаление на костната мембрана на подбедрицата  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано30.01.10 11:01



Не съм ходила на лекар, но по симптомите съдя че най вероятно е това. Дължи се на бягане.
Задължително ли е да спра да бягам и колко време ще ми отнеме да се възстановя ако почивам напълно.
Опитах да бягам по малко, но няма ефект, дори все по зле става. Боли като ходя и куцамдоста. Явно трябва съвсем да отрежа движението. Ама ако трябва цял месец да почивам тогава съвсем ще загубя спортна форма. Какво да направя за да се излекувам максимално бързо



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: NikiFin]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано30.01.10 17:54



можеш ли да ми обясниш като на проЗзз дофтур какво би трябвало да означава "Костна мембрана"?
Започни със симптомите, моля


Т. е . къде боли, откога боли и как боли.
Не се обиждай че се смея, имам най-доброто желания да помогна.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено

Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: Rapidfire]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано31.01.10 22:35








това пита момата

на ортопед, или ревматолог, или друг доктор, да ходи
яко боли, точно при претоварване
.......................
Laburnum citisum Medic.), казват му още жълта акация, ама у нас има камара "жълти акации"
20 дни в спирт на тъмно, шишето е от литър, пълни се с цвят до горе, налива се спирт до горе, чака се
най-якото средство за подбита надкостница
вервай
..........................
второто, което става е софора, пак цвят и по същия начин
Sophora japonica, пак е жълто и пак акация му казват

и двете ги има по парковете, ама тъпигьозите ги имат за силно отровни и прочие простотии
пробвай
бая травми съм оправил с тези бабешки рецепти



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: Orcad]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано01.02.10 01:23



Значи добре е да се опишат симптоми начин на евентуалното им получаване и т.н.
Ако момата сама си е поставила диагноза....
Боли ме като ходя - може да означава много неща...
Периоста покрива цялата кост, а там си има и две кости, според бобеца дето го хвърлих, излиза че може да има болка на всякъде по подбедрицата.
Ако е само преумора - покой, малко физиотерапия, умерено натоварване от един момент нататък....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: bira_more]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано01.02.10 23:10



Мисля че е точно надкостницата, защото ме боли костта като ходя. Къде точно не мога да кажа, защото е почти целия прасец, в долната част най вече от вътрешната страна. От претоварване е със сигурност. Вече 4 дни почивам като изключим нормално ежедневно ходене по къщата ама имам чувство, че от ден на ден боли все повече.
Понеже на едно място четох, че трябва пълна почивка. А пък спортисти ми казаха, че не е нужно, просто да намаля натоварването на което аз се вързах и съвсем си прецаках крака.



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: NikiFin]  
Автор mcmm (непознат )
Публикувано02.02.10 12:52



Момиче, стегни се, всяка седмица си с нови симптоми, нови болести.

http://zdrave.rozali.com/psihologia-zdrave/p11258.html



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: NikiFin]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано02.02.10 14:22



Отиди да те прегледат. Най-вероятно е преумора, ама може и да не е. За мен е трудно да си представя как точно е възникнал проблем баш там. Освен от удар де.
Да нямаш разширени вени?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: bira_more]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано02.02.10 20:57



сега надзърнах в клубчето
...............
значи:
колкото и физиологии и прочие боклуци да съм взел с изпит,
като ме тресне болежка си отивам на доктор, дето това му е работата,
сам избягвам да си слагам диагноза

тъъ
си прав де, това исках да кажа
...................
ама па гадно боли подбит периостеум,
уфх
добре, че вече не спортувам тъпи спортове с набиване и подбиване на кокалаци, стави и прочие простотии



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: Orcad]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано03.02.10 00:17



Верно - гадно боли. Една такава тъпичка болчица, дето ти влиза направо в душицата.
От друга страна ако хапнеш само дозирано количество бой, е голям кеф.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: mcmm]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано03.02.10 00:33



Стягам се ама пак си боли. Остарявам явно, иначе не знам и аз как да си обясня лавината от всевъзможни болежки напоследък.



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано03.02.10 09:42



Ники, напълно те разбирам...това с болежките.
Едно , че ЕГН-то си върви, но има и други неща покрай теб- родила си 3 деца!!!/това първо!/, живееш сама с всичките си грижи и неволи в ежедневието в далечна страна, освен това в страна с климат, който е далеч по-неблагоприятен от по-южната ти родина! Там нямате достатъчно слънчеви и топли дни, не случайно имаше един съвет към теб да си наваксваш, ако трябва допълнително вит.Д. Оказва се , че този витамин е много важен не само за костите , а и за тонуса, за нервите, за психиката!...Обаче май трябва да си провериш нивата му, ако има такъв метод, защото той е и опасен витамин, ако се предозира. Предполагам, че си запозната с това...но имам усещането за теб, че нещо там май ще излезе))...провери се!



И пак казвам, децата са ти малки и наистина човек може да пощурее, колкото и да ги обича и да отключи какви ли не неразположения и болести чрез подсъзнанието си, докато се справя с отговорностите и тревогите по тях! Чест ти прави, че се справяш сама с всичко, стискай зъби))...не ти е леко, знам! И това ще мине, ще дойде време, дето ще тъгуваш, че не са около теб, щото ще са по колежи и с приятели навън Радвай се , че има НЕТ, защото едно време, когато бях сама по странско, нямаше и изгарях в собствените си пъклени мисли, страхове и терзания, което не остана без последствия, за съжаление

Искам да ти кажа, че и аз едвам се удържам и се опитвам максимално да си контролирам страховете, относно здравето. Детето ми е на 7г., гледаме я сами с баща и, но той е все на работа, така, че всичко е върху мен. Не ме питай какви черни дни и периоди в страх имам...не ми се подхваща даже разговор за това...а и все пак карам 47-ма година, не е като да си на 33 например

Както и да е...намирай си там разнообразия разни, свързани с теб, за да се отклоняваш от ежедневието и страховете си))...четох, че искаш да учиш още нещотам. Ами опитай се да го направиш.
Ако те влече, научи се да плетеш готини пуловери-мохерче , пухкави преждички:)), много успокоява, а и ще се увлечеш и твориш на воля...давам ти само идеи:)))...но ти най-добре си знаеш темперамента и потребностите!

------------------------------------------------------------
Моето КА

Редактирано от LlRA.. на 03.02.10 09:57.



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано03.02.10 10:35



Нищо ти няма на ЕГН- то, гледах в един вестник баба на 90г с медали по плуване. Човек на 34г да си мисли, че е стар....странно.
За крака, като отидеш на лекар, пиши какво са ти казали.
Преди няколко години и аз имах проблеми с крака, но мене ме болеше бедрото. Поставих си и аз сама диагноза- възпален нерв. Направих проучване кой е добър ортопед, а не да отивам при някой случаен- недоучил. Като ме прегледа каза, че освен възпален нерв имам и вода в коляното. Сетих се, че бях се ударила на желязо преди време. След лечение- иглотерапия, лазертерапия, лекарства кракът ми се оправи.



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: LlRA..]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано03.02.10 12:51



мерси ЛИРА. Личи, че си добронамерена.
Права си. Не е лесно с 3 малки деца хиперкативни при това. Дори не е и трудно. В моя случай е невъзможно. Но с Божията помощ още сме живи.
Не ми липсват занимания или идеи за такива. Просто като ти изпият силиците за 2 часа сутрин докато ги проготвиш за детска и после ти трябват часове за да се съвземеш, през които нямаш сили за нищо освен да блееш овца. В случая по форуми

. Ама и тях трябва да ги отказвам, че не вършат баш работа, много време се губи в глупости.
Колко литература съм натрупала за четене, но покрай ядове с деца не мога да се мобилизирам и концентрирам. И понеже явно с насилване на нещата в моя случай не се получава, та ще изчакам да му дойде времето. В Дубай като бачках непрекъснато се въртеше арабската максима Slowly slowly and relax. И са си прави хората, това е здравословният начин на живот.
За вит. Д си абсолютно права, доказано с тест заниженото ниво. Все забравям да си купя от аптеката обаче.



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: 4ereshka]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано03.02.10 12:53



знам, ама не мога да се наканя да ида на лекар. А и се надявам травми от претоварване да минат с почивка



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано03.02.10 14:02



Za wit. D-ако ти правят от БГ , казва се ДЕАВИТ...и всеки ден се пишт по 13 капки, но определено време...в никакъв случай постоянно. Течен е , като масло. Струва около 2-3 лева ...нещо такова беше май. На мен ми го дадоха, защото малко ми се разбазикаха някои неща около годините и костите. Но сега съм ОК!...2 месеца го пих. От март натам няма смисъл...просто повече разходки и стоене на слънце и въздух.
Ето, бях сигурна, че от разместени параметри относно този витамин правиш разни изцепки...споко поправимо е, но вземи сериозно нещата в ръце!...Ще започнеш да се чувстваш по-спокойна като го почнеш, но трябва да минат 2-3 седмици, да започне да се понатрупва в организма!!! Не става отведнъж!
Действай



------------------------------------------------------------
Моето КА

Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: LlRA..]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано03.02.10 15:18



не е проблем от тук да го взема, без рецепта е в аптеката. От БГ веднъж ми пращаха лекарства като бях бременна и то съвсем безобидни и ми ги конфискуваха. Само фолиевата киселина казаха, че мога да си получа ама трябва да платя някаква сума. Така и не отидох да си я взема, то на аптеката е по евтина отколкото да си платя таксата. Та повече не ми се занимава с пратки от БГ



Тема Re: Възпаление на костната мембрана на подбедрицатанови [re: bira_more]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано03.02.10 19:49



дивак!
............
ти за т`ва още търсиш доктор ти намести кокалаците



знам аз
и в междуредията чета, понеже




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.