Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:52 22.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЗА АЛКОХОЛАнови  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано27.12.09 14:27



Кофти работа. От известно време въобще не мога да пия алкохол , дори от добро уиски ми е зле. Най-гадно ми действа виното. На др ден съм с яко главоболие, вдигам и кръвно и едва се тътря. После ми трябва дълго време, да се оправя. Най-лошото е,че много подпухвам около очите, бетер като дърто пиянде.
Изследвах урина и кръв и уж вс е в нормални граници. Все пак каква е тази реакция? Някаква метаболитна болест ли е и как се оправя? Не искам да се наливам, а да бъда само социален пияч- по празници, с приятели да не сърбам мин вода до откат.





Тема Re: ЗА АЛКОХОЛАнови [re: miata]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано27.12.09 15:04



И аз имах такъв проблем, прояви се след поредица от големи препивания. Почнах да си бия инжекции с витамин С и се оправих.





Тема Re: ЗА АЛКОХОЛАнови [re: miata]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано27.12.09 20:55



Не препивам.И да искам, не мога.

Няма кой да ми слага инжекции с вит С. Хапчета не може ли и по колко да пия? Благодаря.



Тема Вместо хапчетанови [re: miata]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано27.12.09 21:21



виж там някаква хомеопатия. В смисъл да я пиеш вместо алкохол.
Сетих се за един виц:
Дърт моряк обяснява на млад новобранец:
- Отиди си купи презервативи, щото като спрем в някое пристанище ще ходим по курви, купи си и антиеметик щото има тежки морски бури - ще си издрайфаш червата.
Човека отишъл и си купил един презерватив и едно хапче.
Дъртия:
- А бе идиот, да не мислиш че само в едно пристанище ще спрем? Или само една буря ще ни люлее?
Младия отишъл в аптеката и вика на аптекарката:
- Дайте ми кашонче презервативи и 10 пакета антиеметик.
- А бе момче, като ти става лошо що го правиш?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Вместо хапчетанови [re: bira_more]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано28.12.09 09:53



Ами с годините възможностите и мерака ми май стават обратно пропорционални





Тема Re: Вместо хапчетанови [re: miata]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано28.12.09 15:16



Не е само при теб.

Между другото - има група ензими които се занимават с обработката на алкохола.
При някои хора тази група е различна в следствие на което се получават по големи концентрации на междинни продукти които причиняват по тежък махморлук.
Типичен пример е жълтата раса - при тях се среща по често.
Може по някаква причина при теб да е настъпила някаква промяна - пусни си чернодробни ензими - най-добре мини през интернист да ти назначи адекватно изследване.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Вместо хапчетанови [re: bira_more]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано28.12.09 19:23



Благодаря ти. Сега ми светна, че много отдавна съм боледувала от хепатит. Весели празници.



Тема Re: ЗА АЛКОХОЛАнови [re: miata]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано01.01.10 13:24



Виж какво количество алкохол можеш да понесеш и по толкова си пии. То не е зор да пиеш огромни количества. Може да си сипеш 20 гр и цяла вечер да си дигаш чашата с тях и да си ги лижеш. Хем се праиш че пиеш и не си настрана от пиянската компания, хем не пиеш много.
Остаряваме.
Аз понеже така се получи, че бременеех, после кърмих, после пак бременеех, после пак кърмих и така ми се събраха няколко години в които не можех да пия. Бех се заканила, че само да спра с кърменето и ще опустоша мазето, което е претъпкано в висококачествени френски вина. Даже бях наплашила мъжа си хехе, щото той дори не предполагаше че жена му обича да си пиива, но поради обстоятелствата не може.
Да ама не. Изненадах се сама от себе си. Оказа се, че вече не мога да пия като преди. Просто си не мога и това е. От малко се напивам и то не се чувствам особено добре още докато пия. Абе... такова е положението, че дори да се зарека Сега ще си пиина и ще си направя харашото... като седна да пия и ми минава мерака. Макс 2 чашки вино постигнах. Така че сега всяка вечер си сръбвам, но от чашата на мъжа ми по 3 глътки колко да не е без хич и се успокоявам с мисълта, че поне полагам грижа за черния си дроб.





Тема Re: ЗА АЛКОХОЛАнови [re: NikiFin]  
Автор miata (добронамерен)
Публикувано01.01.10 16:19



Аз обаче и 20 грама като пийна , вече ме цепи глава.Ти си млада, но при мен наистина е от егенето


Честита Нова Година!



Тема Re: ЗА АЛКОХОЛАнови [re: miata]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано02.01.10 02:47



Е не - 20 грама това е твърде малка доза.
Трябва да има някаква причина.
И ЕГНто не може да е единствената причина.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.