Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 26.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Аман от тази анемиянови  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано01.01.10 17:18



Винаги съм била анемична, ама ми писна вече. Пречи ми да живея. Хапвам си месце достатъчно. Сега и таблетки вземам ама ми се стръва, че е безсмислено, щом не усвоявам желязото от месото едва ли ще го усвоя от таблетките. Защо така се получава, има ли спасение



Тема Има спасение!нови [re: NikiFin]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано01.01.10 20:05



Намираш нещо ръждиво и почваш да го смучеш като бонбон.



Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: NikiFin]  
Автор asegade111 (непознат )
Публикувано01.01.10 21:12



Сготви си леща със спанак. А също и черен дроб - задушен, пържен. Пии повече портокалов сок. Опитаи се да си набавиш желязо с храна, а не с хапчета.



Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: asegade111]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.01.10 00:56



Коприва му е майката!
Фрешове -ябълки, моркови.
Ядки- фъстъци, орехи.
Черен дроб!

------------------------------------------------------------
Моето КА


Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: NikiFin]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано02.01.10 02:46



Поне да беше пуснала малко данни ли?
Например кръвна картина и желязо.
Да нямаш някоя от вродените анемии?
Или проблеми със стомаха?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: NikiFin]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано02.01.10 12:55



Има видове анемии, ако твоята е желязонедоимъчна, пробвай старата бабешка рецепта - вечер набождаш една ябълка с пирони, като таралеж да стане, сутринта вадиш пироните и я изяждаш. Не знам колко пъти трябва да се повтори, но доколкото помня, поне един месец. Твърди се, че помага. Не ме изхвърляйте от клуба за предложената нелекарствена рецепта, моля.


Ники, като съм чела сума твои теми, най-приятелски ще ти кажа - ти си оформен хипохондрик, мила. Ето това е, което ти пречи - страхът и взирането във всеки симптом - истински или мним. Опитай се да не се притесняваш толкова, не се страхувай от болестите, така само ще ги привлечеш и предизвикаш. Човек трябва да е високоотговорен за здравето си и това на децата си, но не по тоя начин. Пробвай да се отървеш от страха и прекаленото фиксиране върху евентуални болести, не е лесно, но е страшно важно. Да не си зодия Близнаци случайно?

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: asegade111]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано02.01.10 13:00



всеки ден ям пастет от черен дроб и портокали. Спанак и леща понякога. Опитвам се ама не става явно и затова ми предписаха таблетки. Ама и с тях май няма да стане, така ми се чини



Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: bira_more]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано02.01.10 13:01



нямам кръвна картина. Не знам дали е вродена, но може и генетично да е. Май цял живот съм си била така



Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: paзбиpaм]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано02.01.10 13:04



не мисля, че съм хипохондрик. Просто си усещам че нещо не е наред и най накрая реших да го документирам. Правих си изследвания и анемията е установена, не е измислена и желените таблетки са ми предписани. Като студентка исках да кръводарявам, но ме върнаха, казаха че кръвта ми била негодна. Всичко си е истина, не е хипохондрия.
Не съм близнаци



Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано02.01.10 13:21



Не пастет от черен дроб...а истински , леко запечен или пържен!/ако имате там де/
Меса-алангле!
Червено качествено вино!


Чай шипки!
Брюкселско зеле!!!
Червено цвекло!!!
МЕД!!!..истински!!!

и пак напомням-много КОПРИВА!/нека ти пратят от БГ/...спанака не е най-препоръчителен

Пастрока ми е с анемия-желязнодефицитна, след 2 тежки операции...щом 78 годишен човек го повъзстановиха след 3 месеца яко захранване, хемоглобина му беше паднал на 50...може и при теб да помогне

------------------------------------------------------------
Моето КА

Редактирано от LlRA.. на 02.01.10 13:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.