Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 02.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: NikiFin]  
Автор tajno_cvetence (силна)
Публикувано03.01.10 17:45



Сърцебиене, гадене и т.н., просто не съм описала всичко. В това състояние дори не мога да си помисля да спортувам. А за пироните - аз взех нови, не са ръждясали.

Красиво е да се усмихваш, но въпрос на сила е да останеш усмихнат и в най-трудните моменти...


Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: 4ereshka]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано04.01.10 07:57



Сега гледам, че съм написала фармацефт вместо фармацевт





Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: NikiFin]  
Автор 4ereshka (старо куче)
Публикувано04.01.10 12:18



И аз като теб живея в чужбина, но си изисквам копие от всички изследвания. Не ги оставям да ми се правят на интересни.



Тема Re: Аман от тази анемиянови [re: 4ereshka]  
Автор asegade111 (непознат )
Публикувано04.01.10 16:49



И аз ще си искам копие от изследванията от сега нататък.

Досега като си поисквах копие ме гледаха много учудено, разтакаваха ме, но аз открих как и от къде да си търся копие и вече никои не може да ме спре.

Не че мисля, че крият нещо от мен. Но ако не си видя изследванията започвам да се притеснявам, да премислям, да си измислям... То не, че като си видя излседването ще разбера всичко, ама пак...



Тема таласемиянови [re: NikiFin]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано04.01.10 23:47



родя се из нета да си поставям диагнози и нещо взе да ми се чини, че може и някаква таласемия да имам. Пише че по черноморието била разпространена, а аз съм от този край. И при положение, че анемията ми не е от недохранване и почти със сигурност ми е по рождение ме кара да мисля че имам таласемия.
Четох по нета но доста неща не открих.
Притеснява ме това, че за таласемия специално не са ми правени изследвания, а направо ми е предписано желязо. Но останах с впечатление, че при таласемия не се взема допълнително желязо, и че май дори е опасно. И сега се чудя да продължавам ли да пия желесни таблетки 3 месеца както ми е предписано и чак тогава ми е даден час за ново кръвно изследване или да си правя изследвания за таласемия.
Четох и че децата с таласемия получавали деформация на лицевите кости и изглеждали еднакво. В какво точно се изразява тази деформация и какви са отличителните и белези.



Тема Re: таласемиянови [re: NikiFin]  
Автор mcmm (непознат )
Публикувано05.01.10 17:38



Определено при теб става дума за хипохондрия - 100%.



Тема Re: таласемиянови [re: mcmm]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано05.01.10 20:27



а зашо тогава лекарите са на др мнение



Тема Re: таласемиянови [re: NikiFin]  
Автор Pия (неописуема)
Публикувано06.01.10 20:36



Ники,просто споделям своя опит


От доста години съм с анемия,след тримесечно лечение с желязо хемоглобина се вдига и като ги спра,пак пада.Оплаквания нямам никакви,много съм си добре с хемоглобин 83 и желязо 2,5 .Докторите решиха,че е таласемия без специални изследвания.Не държа и да ги правя.



Тема Re: таласемиянови [re: Pия]  
Автор NikiFin (стар клубар)
Публикувано07.01.10 13:10



май и аз съм като теб. Нямах оплаквания на младини. Ама с годинките става все по зле



Тема Re: таласемиянови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано07.01.10 15:05



Гледай к'во става след 40-така...и нагоре



------------------------------------------------------------
Моето КА


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.