Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 20.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Синузитнови  
АвторBлaдимиp (Нерегистриран)
Публикувано24.10.06 23:14



Здравейте! Имам синузит вече от три години и имам нужда от сериозна помощ. Лекарите ми казаха че може да ми се помогне с операция, но сами разбирате, че това е последното нещо което бих направил. Чувал съм че може с лекарства да се премахне, но не съм ориентиран какво да пия и дали ще има дълготраен ефект. Моля за съвет.



Тема Re: Синузитнови [re: Bлaдимиp]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 02:21



i az imam. sega kato 4e li sam dobre. predi mi prawiha punkscii da ne te plasha no si be golqma seleniq kasapnica kak da ti obqsnq doktora naweden nad men s edna golqma sprincowka zabita w nosa i s wsi4ka sila natiska poneje mi q prawi za 2-ri pat i samo 4uwam komentarite na sestrite kak ne sam pla4el a o4ite mi tekat ot bolka pak kazwam da ne te plasha s towa no taka beshe ne znam dali mi e pomognalo ili ne sega nqmam golemi olakwaniq. predi si prawih kompresi s morska sol i mi oblek4awase momentnata bolka. seshtam se za braslqn mai be posle sled punkciiite mi bqha kazali 4e warselo golqma rabota i go probwah i mai naistina se be polu4ilo mai ishwarlih baq..... a ot punkciite mai nqmashe golqm efekt. oh neznam naslqpah razni raboti i sigorno polowinata ne se razbira. samo da ne sam te obarkal!



Тема Re: Синузитнови [re: Bлaдимиp]  
Автор anbra (аз)
Публикувано25.10.06 06:51



Преди време откриха синузит на сина ми, който беше 4-5 годишен тогава. Направихме всичко препоръчано от лекарите, имаше няколко пъти по доста сеанси физиотерапия, съответно лекарства, които не помня какви бяха, но ефектът беше нулев. Тогава педиатърката ми предложи, ако вярвам в такива лечения, да опитам с прополисова маз в носа и прополисови капки за пиене и тъй като нямах избор, опитах. Секрецията спря на четвъртия-петия ден и оттогава, 15 години вече, проблем никакъв не е имал. Щом обаче се появи и най-малкият намек за хрема, веднага започваме с тази маз и нещата абортират в зародиш.

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.


Тема Re: Синузитнови [re: anbra]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 11:14



Да прополиса е много силен лек за всичко, но трябва да не е силен концентрат, че гори. Иначе също помага и промивки с подсолена вода. Шмъркаш от едната ноздра наведен и издухваш през другата, и обратно. Лесно се усвоява и чисти разни гадости от дълбините. Ако няма сол /морска най-добре/ във водата лигавицата се дразни много.



Тема Re: Синузитнови [re: cи]  
АвторFi6 (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 14:28



Да ви споделя и аз как боря синузита. Към края на есента започвам да пия Citrosept -извлек от семките на грейпфрут. (има го под различни имена на пазара). През зимния период нямам силни хреми както преди.
Ползвам и допълнителен способ- промивка на носа със солена вода с каничка Нети . Когато най-после се реших и използвах урина за промивката - резултата беше забележителен. Повече за урината ще намерите в книгите на Генадий Малахов.



Тема Re: Синузитнови [re: Fi6]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 19:26



много ефикасно е растението морска краставица.в аптеката го продават на прах,но се ползва много внимателно.исках да ти намеря линк на жена ,която се е излекувала от 20годишен синузит,но нямах време...



Тема Re: Синузитнови [re: Bлaдимиp]  
Автор_ (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 23:16



a samo men li sa iзtezawali s tezi punkcii ?



Тема Re: Синузитнови [re: _]  
Автор ha! (новак)
Публикувано26.10.06 12:44



преди сто години категорично отказах да ми правят пункция, а моя приятелка се подлагаше на година и половина на такова мъчение. ама аз винаги питам ама какво ама защо ама какъв ще е резултатаът ама доколко е успешно ама заслужава ли си. освен това не мисля че някой може да взема решение вместо мен за мен и моето тяло ( и за други неща) :-) специалистите са тези които да ми дадат фактите според които аз да реша. специалистите са тези които ще направят каквото аз реша.
е, аз успях да намеря причините за моите хреми и болки.
и вече нямам проблем със синусите

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ


Тема Re: Синузитнови [re: ha!]  
Авторgena (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 15:17



togawa bqh 7-mi klas. ne 4e ne sam mogal da wzemam resheniq de:) ama wse pak. doktora kazal i aideee.... dup4i dup4i...



Тема Re: Синузитнови [re: gena]  
Автор ha! (новак)
Публикувано26.10.06 22:44



по-малка бях
ама умнаааа
стига бе! все си лъгал някога за нещо и не са те хващали!
няма оплаквания, няма симптоми =>няма нужда от пункция! елементарно е
малко ама навреме
и много налагане с гореща морска сол (увита в кърпа)

прекрасна - ужасна ... все тая ... резултатът е съсипващ



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.