Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:44 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано19.10.09 14:20



и никой не желае да говори за нея...или ви се струва обидно и никой не желае да признае публично,че има нещо общо с тази възраст( която между другото е доста разтегливо понятие от 35 до 60 и никой не може да каже със сигурност - кога е по-добре да ти се случи

)
Зная,че има жени при които менопаузата носи много по-големи проблеми от моите,но всеки знае собствените си болки и от това,че на друг му е по-зле, не става по-леко...
Всъщност аз горе-долу се справям добре без хормонални препарати,каквито упорито не желая да употребявам. Това ,което ми докарва най-неприятни усещания са изпотяванията(които за съжаление) не са само нощни и са придружени с премаляване и прилошаване. Другият проблем ми е една постоянна тежест в гърдите ,която ме задушава и която ми пречи да спя и изобщо ми създава доста дискомфорт в ежедневието.
Ако все пак сред вас има хора,можещи да ми дадат съвет или желаещи просто да поговорим - ще се радвам!
Бъдете здрави!



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор newnew (непознат )
Публикувано20.10.09 13:57



Изобщо не мисля, че е безобидна. Аз съм на 47 години и от 2-3 години съм в менопауза. От тогава ми започнаха проблемите - повишено кръвно налягане, висок холестерол, световъртеж, замаяност, тревожност, сърцебиене, болки в гръдната област и т.н.. Аз също не употребявам хормонални препарати. От няколко месеца вземам Фемовита. Мисля, че от това имам подобрение поне що се отнася до топлите вълни и изпотяванията.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: newnew]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано21.10.09 09:56



Ще го погледна това.
За съжаление минала съм през няколко варианта уж успешни за едно известно време,но после организмът явно свиква с тях и ефектът приключва,а пустата му менопауза - не

. Най-напред пиех менокомфорт и за около година и половина нещата бяха добре, после прочетох за соя витал - не повярвах много,но нищо не ми струваше -купих си го. Същата работа - за около година и половина -добре,а сега вече не действа. Нямат ли край тези горещи вълни ,горкото ми сърце съвсем ще се измъчи....
Може би проблемът ми е,че всичко започна на една сравнително ранна възраст от 42 ,макар да знам че има и много по-ранни случаи. Чела съм ,че колкото по-млад е организмът с толкова по-голямо усърдие се съпротивлява.
Честно казано вече изобщо не се чувствам млада от целият този тормоз,но се опитвам някак да живея и да се боря



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор keva (новак)
Публикувано21.10.09 16:16



През 2005 г. ми направиха хистеректомия. Всичко което пишете го преживявам и аз. На какви ли не доктори ходих. Последно ме гледаха на скенер, поради непрекъснатото виене на свят и замаяност. Нищо ми няма ! За горещите вълни да не почвам..... Тревога, страх,меланхолия,разразнителност /чудя се как ме понасят/. Ако се наложи така да изкарвам живота си до края - не знам

. В омента пия едно лекарство, което не е от най-актуалните, но ми се струва че закрепих малко отвратителното си настроение. Казва се Grandaxin. Изписа ми го невролог. И при психиатър ходих..... А бях такова слънчево момиче



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.10.09 18:25



Не искама да те плаша, но майка ми е на 70г. и продължава да има горещи вълни. Най-силната им фаза била между 50-65 тата година, полудяваше казвам ти! Пропуши на 60 години...от лудост))...На майка ми и е спряло тотално на 46г. Тия дни ми споделяше, че баба ми, която почина на 82г. и казвала, че продължават да я спохождат дори на тази късна възраст...баба ми пък приключила с цикъла си на 45г.


...баба ми почина от сърдечна недостатъчност...в момента майка ми върви по същия път...кофти!

Аз карам 47-мата и още нямам такива вълни и до сега и с цикъла всичко е ОК...е има си някои промени вътрешни при гинекологичния преглед...но са нормални за възрастта...да чукам на дърво!

Иначе тепърва май ще разбирам за какво иде реч...чета иначе...чета))

Чудя се дали не ме поспаси малко късното раждане...на 39 и половина...балига)))...абе мамата си джейс

Редактирано от LlRA.. на 21.10.09 18:28.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор stresnat (непознат )
Публикувано21.10.09 20:51



аз съм на 44 години и бял ден нямма ,ккаво ли не ми ена главата от тази възраст -постоянно замайване ,дискомфорт в корема ,леко гадене и страхотни болки в кръста и врата и пак ми казват от възрастта е,моля ви давайте съвет как да се избавим и с какво ,че полудявам ,нямма никакво качество на живот то не се издържа ,роне да епо-прилично изобщо как ще се кара оттук нататък.вие имате ли ги тези симптоми икак се спхравяте .благодаря предварително.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: stresnat]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.10.09 21:46



след 40-така...майката си трака





Тема Re: Е,няма щонови [re: LlRA..]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано22.10.09 18:58



Ти съвсем ме обезсърчи


Вярвай ми наистина е ужасно - отнема ти силите,прави те парцал-нямаш никакво желание за общуване и активен живот. Единственото ,което ти се иска е да се чувстваш нормално и организмът ти да не се хвърля от едно състояние в друго като побъркан...просто е тъжно. На 45 най-голямото ти желание да е спокойствие...
Въпреки всичко това аз мисля,че може да се повлияе на ситуацията,но за съжаление не всичко зависи само от жената. Едни положителни емоции много подобряват тонуса. Удовлетворението ,самохаресването,хармонията...нооо е трудно постижимо



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: keva]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано22.10.09 19:11



Дааа,
гадна история. Имам чувство,че съветите ги раздават хора,никога не изпитали дискомфорта на ранната критическа възраст

.
Какво да помогна - и аз се боря и както вече писах, всички изпитани хомеопатични лекарства дават само временен ефект. Като се почувствам много зле пия Ривотрил...не,че ми помага кой-знае какво,ама поне малко тушира неприятните усещания. Не прекалявам и не злоупотребявам, защото не желая да бъда зависима от лекарства. Имам силното желание да се справя с воля и упорство,но на моменти се отчайвам...
Въпреки всичко казано дотук, аз лично се чувствам най-спокойна когато съм в хармония с околния живот,близки и приятели,но...за съжаление събитията не зависят само от мен,а не винаги успявам да ги осмисля и приема философски. Когато страда душата ми - тялото реагира веднага и състоянието ми се влошава
Това е.
Вгледай се в себе си и се опитай да намериш хармонията - нищо друго не мога да кажа...



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор thai_amethyst (непознат )
Публикувано22.10.09 23:51




Редактирано от thai_amethyst на 22.10.09 23:54.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор newnew (непознат )
Публикувано23.10.09 09:33



Бих Ви препоръчала да пробвате със спорт. Аз започнах да играя йога, да тичам, плувам. Не върши чудеса, но подобрява тонуса.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: newnew]  
Автор tzveti61 (непознат )
Публикувано23.10.09 14:40



На мен ми правиха хистеректомия когато бях на 50 години и веднага навлязох в менопауза. След като ми беше обаснено много подробно какви са минусите и плюсовете на хормоналната терапия реших да я приложа. Шест години пих някакви хапове, вече не си спомянам как се казваха, ходех и продължавам да ходя много по-редовно на мамолог.Неприятните симптоми на менопаузата изтърпях само 10 дни и това остана като лош спомен. Сега съм на 62 години, чувствам се отлично, даже изглеждам доста добре за възрастта си и не смятам,че нещо си заслужава мъките , които жената трябва да понесе ако се остави нещата да отминат от само себе се.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: tzveti61]  
Автор Baлeнтиция (наминаваща)
Публикувано23.10.09 18:51



И защо всъщност не искате да приемате хормонални препарати и смятате, че да понасяш тези мъки е по-добре?
Ето tzveti61 колко добре го е казала:

"Сега съм на 62 години, чувствам се отлично, даже изглеждам доста добре за възрастта си и не смятам,че нещо си заслужава мъките , които жената трябва да понесе ако се остави нещата да отминат от само себе се."
Веднага си спомних прекрасно изглеждащите "баби" от Запада, които преди години и сега виждаме по нашите курорти.

Аз съм на 44, все още не съм в менопауза, но отсега съм взела решение, че няма да се оставя на тези мъки. Моя приятелка на 47 от няколко години е на хормонална терапия и се чувства прекрасно. Освен това работи с клиенти и не може да си позволи изпотявания, прилошавания, сърцебиене.
Избора на правилния препарат /съвременната фармация предлага голям избор, важното е да попаднете на добър специалист/, редовните профилактични прегледи свеждат рисковете до минимум и правят живота на жените по-нормален.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Baлeнтиция]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.09 00:10



по-нормален
сама го казваш...
но не го правят нормален

.
Лично на мен нито един лекар , с който съм говорила не ми е казал , че хормоналната терапия е алтернатива.Всички казват - "ако се наложи" , но никой не си позволява да убеждава ,че е безобидно.
За мен лично също е въпрос на избор - харесвам естествените неща и се стремя да сведа изкуственото в живота си до минимума,който е възможен. След като майка ми го е преживяла (и между другото на 68 изглежда много добре),значи и аз мога! Трябва да намеря начина по който ще се справя !
Това е



Тема Re: Е,няма щонови [re: ДPaka]  
Автор NikiFin (ветеран)
Публикувано24.10.09 21:47



45 годишна жена колкото и да си мисли, че и е млад духът... no chance. То и 100 годишните може да са с млад дух ама кел файда. Възрастта си казва думата и се налага да го приемеш. Не виждам нищо странно на 45 год жена да има нужда от спокойствие. Аз съм на 34 и имам нужда точно от това. Дали не ме е подхванала менопаузата и мен. Още повече че имам 3 деца и съм чула, че многодетните ги лови по рано. Др седмица съм на контролен преглед на гинеколог. Наистина ли може да се види физическа разлика по вътрешностите при настъпване на менопауза. Да не взема да се изложа с някой тъп въпрос





Тема Re: Е,няма щонови [re: NikiFin]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано24.10.09 22:58



Аре пък ти - ще се изложиш... ако знаеше всичко сама, що щеше да ходиш на лекар

.Питай си - при вас поне (съм чувала), лекарите са по-учтиви, щото в България и да питаш и да не питаш ,ще ти рекат - ами менопауза бе госпожо, колко по-млади има засегнати, какво толкова се чудите...
Абе аз не се чудя,ама щеше да ми е хубаво поне в началото, някой да беше седнал да си поговори човешки с мен и да ми обясни различните аспекти и переспективи ,а то...едва ли не излезе че се глезя като се оплаквам от някакви си горещи вълни,които малко оставеше да ме подлудят .



Тема Re: Е,няма щонови [re: NikiFin]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано25.10.09 00:47



"45 годишна жена колкото и да си мисли, че и е млад духът... no chance"

Е тук се изказА баш неподготвена!





Тема Re: Е,няма щонови [re: LlRA..]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано25.10.09 13:49



Бъди простителна

...нали знаеш - всеки си мисли,че открива топлата вода . Истината е,че когато си на 20 - 30 годишните ти се видят дърти,на 30 - 40 и т.н.т. Според мен с възрастта обаче хората помъдряват,така че аз лично гледам от високо на подобни констатации и те изобщо не ме засягат



Тема Re: чакай да ти кажа нещо))нови [re: ДPaka]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано25.10.09 17:26



Едно време като трясках врати, попилявах бесно вещи в щури емоционални изблици и си правех каквото си знаех на воля и без задръжки...ни ми ставаше лошо))/щото все им беше лошо на тия около мен))/, ни качвах килограми)), ...ни имах кой знае колко въпроси в тиквата си относно света около мен и взаимотношенията ми с него

...после след 35-тата нещо взех да се сапикясвам, викам си "абе май не трябва с твърдия брус...айде да опитам стискайки зъби, емоции и пр. и да опитам да съм добра)))"

Е, да ама тогава почнаха истинските ми неволи ...лошав сън, напълняване, валерианчета, замайване...така карах каде 8 години....и откакто си реших па да съм си аз...немога да ти опиша колко съм си добре...да му мислят тия около мен...аз се чувствам прекрасно

Та затова май и нещата с паузите му там разни се позабяват...щото кака като си е изградила имидж на "мани я тая!"))...никой за нищо не мЪ закача...и си прайкам к'вот си ща!

Е, не минавам кофти граници, гледам да вървя все пак по релсите на възприемането))...но простотия, тарикатлък, мизерщина, това дето не ме устройва...директно ги отебавам...без сикс-файф))))

За сега само не мога да намеря начин как да отебЪ кредитите по-бързо...ама и на това ще намерим колая



Тема Много правиленнови [re: LlRA..]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано25.10.09 18:14



и здравословен подход, Лирке.

Много. Хората се сдухват само от мисълта за остаряване, наистина остаряват. Мисълта е енергия, която се материализира.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор princesse_azur (ot prikazkite)
Публикувано25.10.09 18:42



Потърси информация на-Yam mexicain.



Тема Няма такова нещо!нови [re: ДPaka]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано25.10.09 19:40



Като зная как се чувствам сега, а съм първа младост, не смея да си помисля как ще изкарам менопаузата, ако въобще се справя. Ужасява ме!

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.


Тема Re: Няма такова нещо!нови [re: edna selianka]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано25.10.09 22:10



Работи, за да се отървеш от хипохондрията си.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Страхнови [re: paзбиpaм]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано25.10.09 22:25



Страх ме е!

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.


Тема Re: Страхнови [re: edna selianka]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано25.10.09 22:33



Страхът убива, момиче, проумей го! Аз не съм се отървала от всички страхове, но ги чистя един по един и ... чувството е страхотно! Сега си като ... да речем като вързан с много връвчици балон и отървайки се от страховете си един по един, все едно отрязваш по една връвчица. Не казвам, че е лесно, не е.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Страхнови [re: paзбиpaм]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано26.10.09 11:11



разбирам, страхувам се от социални контакти, от всички негативи съпътстващи работата с хора, клюките сред колегите, страхувам се от грешки и провали, от неодобрението на хората, не умея да се харесвам, не умея да общувам адекватно, не да лъжа, да правя мръсни номера, за да изпъкна. Ако се сетя за още нещо, ще допълня списъка.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.


Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор Carmmell (непознат )
Публикувано26.10.09 12:00



МИЛИ МОМИЧЕТА,
КОГАТО ТЯЛОТО СТРАДА , има много причини за това, ето защо трябва ДА СЕ ДЕЙСТВА КОМПЛЕКСНО:

1. НА ФИЗИЧЕСКИ ПЛАН –каквото е необходимо като билки, хомеопатия, лекарства

НО НЕ Е САМО ТОВА, ИМА ОЩЕ НИВА НА КОИТО ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ:

2. НА ЕТЕРНО НИВО - ГИМНАСТИКА, МАСАЖИ, РАЗХОДКИ СРЕД ПРИРОДАТА, ПОСЕЩЕНИЕ НА ЕНЕРГИЙНО ЗАРЕДЕНИ МЕСТА, ЛЕЧЕБЕН ГЛАД (дори и един ден седмично е от значение), ПИЕНЕ НА ПОВЕЧЕ ВОДА , фрешове , ЧАЙОВЕ за детоксикация на тялото. Строг хранителен режим от предимно вегетарианска прясна храна, за предпочитане в суров вид.Добре е да се запознаете и с

(от ляво на сайта хранене/житен режим).Отличен е за възстановяване добрата работа на нервната система.

3. НА АСТРАЛНО НИВО - ПРОШКА, ВЯРА, ЛЮБОВ към всички, СМЯХ, търсене компанията на ведри и весели хора

4. НА МЕНТАЛНО НИВО - ИЗРАБОТВАНЕ НА ПОЛОЖИТЕЛЕН НАЧИН НА МИСЛЕНЕ ЧРЕЗ УТВЪРЖДЕНИЯ, АВТОТРЕНИНГ, МЕДИТАЦИЯ, МОЛИТВА

Започнах да откривам един по един , да събирам и следвам горните съвети преди 7 год, когато ми се появява сърцебиене, нервност , неспокоен сън, болки в ставите и ……..не исках това да продължава . Повярвайте всички усилия си заслужават времето и дисциплината, които изискват. Сърцебиене получавам много по-рядко, спя добре ,по-спокойно приемам несполуките и се движа много повече от преди.
На 52 год. съм с редовен цикъл.

Ето и още една алтернатива, която открих преди една година и прилагам въпреки ограниченото ми свободно време:




Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Carmmell]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано26.10.09 12:16



Уфф, колко си права...да знаеш))...мдааа





Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: LlRA..]  
Автор tzveti61 (непознат )
Публикувано26.10.09 13:39



Не трябва човек да пропилее хубавите години от живота си в страхове.До 40-та си година живеех в непрекъснат страх, че може да загубя майка си. До такава степен бях обзета от това, че даже като бях с нея не можех да изпитам радост от общуването от страх, че това всеки момент може да се случи. Е, случи се. Тя почина в ръцете ми когато беше на 61 години. И какво-вместо да живея с благодарност, че я има и е до мен, аз страдах още преди да си отиде. След като се свестих от сполетялото ме нещастие, коренно промених начина си на мислене. Сега съм благодарна за всеки миг от живота, благодаря за това, че съм жива. Имам и в момента причина за много гоямо страдание, но не си позволявам лукса да се отдавам на страховете си и по такъв начин давам пример на децата ми как да живеят с позитивни мисли и да се чувстват добре. Не мислете лоши неща, не очаквайте лошо нещо да ви се случи. Както може да ви мине мисълта за нещастие, така си помислете, че ще се случи нещо хубаво.



Тема Re: Много правиленнови [re: paзбиpaм]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано26.10.09 14:54



Да има резон в тва ,дето е написала Лирчето,макар аз лично да не мисля,че некакви мои мисли онтосно менопаузата са ми я докарали,щото такива просто не е имало

.
Истина е обаче,че като не трупаш нещата навътре с цел да угодиш на околния свят или просто да изглеждаш възпитана - това помага за запазване на физическото здраве.Усещам го по себе си - на деца да угодиш,на родители да угодиш,че на съседи,че на познати...ааааааааа и следва онова ,дето е написала лира ...за през 8-те и години...
за съжаление обаче слез известна възраст не е толкова лесно да си перде , поне на мен не ми е...



Тема Re: Страхнови [re: edna selianka]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано26.10.09 14:59



Аре пък ти не се излагай...
Явно си млада,така че няма никакъв смисъл да се страхуваш от каквото и да е - жумаш и се хвърляш...пък да става квото ще! Когато човек има смелост и воля - и Господ помага

.
А от критиката няма кво да те е страх- може изобщо да нямаш моите или на някоя друга симптоми...някои жени дори не я забелязват,зависи от много неща...
Да се убиваш предварително от страх е гоооооооооляма безмислица - квото ще стане,то ще си стане - що си губиш времето и тонуса в предварителни страхове



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: tzveti61]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано26.10.09 15:30



Ужасно много си права за всичко,което казваш

!



Тема Re: Много правиленнови [re: ДPaka]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано26.10.09 15:31



Истина е обаче,че като не трупаш нещата навътре с цел да угодиш на околния свят или просто да изглеждаш възпитана - това помага за запазване на физическото здраве.Усещам го по себе си - на деца да угодиш,на родители да угодиш,че на съседи,че на познати...ааааааааа

Точно така.

Губиш себе си, губиш здраве, лично пространство .. абе всичко. Ако си се раздавал, после те наричат егоист даже ако само мъничко позатвориш кранчето, обаче ТРЯБВА да си перде, иначе ... знаеш. Не лесно, но трябва.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Carmmell]  
Автор factfinder (accord)
Публикувано26.10.09 15:48



Много добре !


Все едно аз съм го писала. Всичко е много вярно.

Практикуваш ли лечение с прана?
Имаш ли полза от него?



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Baлeнтиция]  
Автор thai_amethyst (непознат )
Публикувано27.10.09 15:59



не е само до желание. аз, например, имам много категорични противопоказания за хормоно-заместителна. е, не става дума за търпене, но трябва да се търсят алтернативи.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: factfinder]  
Автор Carmmell (непознат )
Публикувано27.10.09 16:51



Да, лечението с прана действа. На мен обаче ми отнема
повече време , ако се налага примерно да си помогна при някаква болка или дискомфорт. Приблизително около час практика. Други, които са минали обучението казват ,че се справят по-бързо, но при всеки е индивидуално.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Carmmell]  
Автор dudulinasss (ОПЪРНИЧАВА)
Публикувано05.11.09 12:48



Я ми кажете имала ли е някоя кръвоизливи и какво се взима в такива случаи.Мен пък това ме побъркава. Само не ми давайте съВет за доктори защото в града ми почти няма специалисти. А пък и честно да си призная ...........ме е страх.Кой знае какво ще ми намерят. Иначе с вълните и дисконфорта да наистина са доста неприятно нещо. Но аз също се опитвам да се справям.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: dudulinasss]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.11.09 12:58



Кръвоизливите са сериозно нещо...започнах да ги правя от 2-3 месеца...още не съм стигала до кюртаж, последния път едвам се разминах и да ми праснат метергин...но работата загрубява

...когато ми дойде пия яко запарка на Овчарска торбичка/действа на матката съдосвиващо!/, калции, вит.А с вит.Д...но това трябва лекар да прецени какво да пиеш.

По време и преди цикъла...никакво червено вино, алкохол, магнезии, затопляне, топли душове...и всичко, което съдоразширява...повече вит. С...и сок от моркови и цитруси!

Моят гинеколог ми каза да започвам да пия Дуфастон/прогестерон/, още преди 2 месеца...аз отлагах...обаче този месец го почвам...не бива шега с това. Не бива да се шашкаш и да мислиш, че нещо ти има...просто иди да те прегледат...на мен ми няма нищо ...просто възрастови промени...някои ги получават , други не...ние сме от по-кофтия вариант))

Вълни нямам...гинеколога ми каза, че те по-скоро настъпвали след като ти спре окончателно!...засега обаче нямама такива изгледи още май))...демек съм в предменопауза!...карам 47-ма

Та почвам Дуфастона...пък ще видим

Не проявявай немърливост- иди на гинеколог...от тук насетне ще ти трябва по-често да се срещаш с него...

Редактирано от LlRA.. на 05.11.09 13:08.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор newnew (непознат )
Публикувано05.11.09 14:10



Аз нямах кръвоизлеви и преди 2 години ми спря изведнъж, но оттогава се започна един световъртеж, замайване, тревожност. Започнах да се притеснявам за най-дребните неща, които преди това ми изглеждаха смешни. Интересното е, че аз бях пример за спокойствие - търпелива, не избухвам и т. н. Не съм очаквала, че така ще се обърнат нещата.
Дали има някой с подобни проблеми и да сподели как се справя с тях?



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: LlRA..]  
Автор dudulinasss (ОПЪРНИЧАВА)
Публикувано05.11.09 15:47



Благодаря за съветите, които ми дадохте.Аз съм на 48 и ми се е случвало няколко пъти да получавам кръвоизлив но като този месец не е било.Имам чувство,че ще ми изтече кръвчицата. Все ми е студено и явно от това и ми е дисконфортно. В крайна сметка ще ми се наложи явно да посетя гинелог .Сега смятам да започна една яка доза витамин с че да видя какво ще стане. Още веднъж БЛАГОДАРЯ



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: newnew]  
Автор dudulinasss (ОПЪРНИЧАВА)
Публикувано05.11.09 15:54



честно казано световъртежа и чувството за тревожност съм ги имала и ги имам и сега. Даже през лятото на два пъти получавах хипертонични кризи. Пратиха ме за изследване на кръвта. Оказа се,че всичко ми е наред. Чак сега се замислям,че това може да е от критическата ми възраст - 48 години.Досега винаги съм го отдавала на стреса и напрежението в работата. Може би ще трябва да отиде при личния си лекар да ви изпише леко успокоително.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: dudulinasss]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано05.11.09 16:02



само вит. С няма да свърши никаква работа

...веднага на доктор!...трябва да се види дали не правиш анемия...абе въобще,,,сериозно е...



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: LlRA..]  
Автор dudulinasss (ОПЪРНИЧАВА)
Публикувано05.11.09 16:14



Не ме плашете така. Ще се подържа още малко пък каквото сабя покаже



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: newnew]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано06.11.09 00:58



Аз пък винаги съм си имала световъртежи - нещо вестибуларният ми не е съвсем наред,така че не правя много разлика,но това с тревожността - да ! Плюс сърцебиене и прилошаване

. Ами как ?! Само със възпитание на волята и дзен. Необходими са положителни неща,които да ангажират вниманието ти. Необходими са положителни резултати от твои действия,които да те правят ако не щастлива,то поне удовлетоврена . И наистина ти е нужно себепознание и стремеж към хармония. Много е трудно,но всичко е в твоите ръце...ако чакаш някой от вън да ти помогне,има да почакаш...



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано06.11.09 13:15



http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=alternhealt&Number=1945353731&page=27&view=collapsed&sb=5&vc=1

това е една по-стара тема, може да намерите нещо подходящо за себе си.

Някой би ли ми дал координати на АГ доктор в София, подходящ за 48 годишна жена. Просто трябва да ходя на профилактичен преглед и се чудя при кого да ходя. Миналата година ходих при един доктор, от който не съм много доволна.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор Bидa ()
Публикувано08.11.09 06:38



Здравейте, искам да споделя скромния си опит. На 45 години съм и се чувствам по-добре от всякога досега. От два месеца нямам цикъл и мисля, че съм бременна. Направих два теста с урина, които излязоха положителни. Отидох при личната лекарка , казах И ,че съм почти сигурна ,че съм бременна и искам да ми даде направление за аборт. Нейната реакция ме хвърли в шок.`Хе-хе-с насмешка ми каза тя,-откъде си сигурна ,че си бременна. Всичко може да е, не само бременност,ти си на 45`и ми даде направление за гинеколог. Гинеколожката ме гледа на видеозон два пъти последователно през10дни и не видя бременност, но видя киста. Въпреки ,че я попитах колко е голяма кистата и къде точно , тя не благоволи да ми отговори. После последва едно едно ходене по мъките ,което няма да ви разказвам. Не ме притеснява нито евентуална бременност, нито киста, нито менопауза. Това, което ме уби, е отношението на лекарите към мен и тяхното погрешно разбиране за менопаузата .Гинеколожката ми назначи -регулон. Като попитах `защо регулон,аз съм добре,от нищо не се оплаквам,само искам да разбера бременна ли съм` тя ми отговори` Ами ако не искаш-не го пий!
Искам да ви кажа-менопаузата е една естествена фаза във вашия живот и всичко което се случва по това време е лечебна реакция на организма. Имайте доверие на телата си, те знаят сами как да се грижат за здравето си.
Хормоналните `лекарства` са отрови, внимателно с тях. Може да се пият само за кратко време, колкото да подпомогнат организмът да се справи с даден проблем. Но продължителното` лечение` с тях е вредно.

Редактирано от Bидa на 08.11.09 06:41.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Bидa]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано10.11.09 00:16



Боже,Боже колко познато!
С тази разлика,че аз на 42 се гърчех в някакви изпепеляващи вълни,дето ми изпиваха мозъка и докато се усетя за какво всъщност става въпрос , бях вече уморена до смърт...та отивам с тези си симптоми при гинеколожката - директно (и платено,дето се вика) и какво мислиш ...ами ще ти изпиша менокомфорт...добре беее,ама аз до сега менопауза съм нямала

,идея нямам за какво иде реч и се хвърлям в какви ли не притеснения...ами седни,поговори човешки с мен...няма такъв момент . Да живеее нета,ама не е така...



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор paзбиpaм (перде)
Публикувано11.11.09 14:56



Болшинството наши лекари са такива, уви.

Подценяват пациентите си и загрижеността им за собственото им здраве, не дават информация, а са длъжни, а ако пък се случи грамотен пациент, който задава въпроси, се дразнят ужасно. Точно затова се радвам на щастливите изключения между тях, но все пак добре, че рядко ходя на лекар.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор Snuffy (член)
Публикувано12.11.09 23:29



Здравейте на всички,
Аз съм на 62 години и вече съм в период на постменопаузата, който период е доста по-различен и неприятен от пременопаузата/поне психологически/. Няма да ви разказвам подробости, които можете да прочетете в нета, но едно нещо МНОГО ВАЖНО: в никакъв случай, по никакъв повод не се отказвайте от редовен сексуален живот!!! Не си внушавайте, че вече не ставате за такива неща! Напротив - удоволствието от секса се усеща много осезателно сред 40-45 години, дори и над 60 години - все още - това е едно от нещага, които не ми дават възможност да се срина психически, пък и здравословно.
Колкото до медикаментите - да те са важни и необходими в тези периоди, но те са много индивидуални... Хормоните определено не са за препоръчване, въпреки че ефекта от тях е много бърз и много жени ги предпочитат, но страничните ефекти не са за пренебрегване.
На мен специално много добре ми действа Remifеmin - немски препарат, на билкова основа, който може да се ползва много дълго време, до отшумяване на топлите вълни /при мен ефекта се почувства след около месец/ и Еsbericum - на базата на жълт кантарион, леко антидепресивно действие, което не те кара да се чувстваш като "парцал" и без опасност от привикване. И двата препарата се продават в България, без рецепта.
Най-важното обаче остава да не се поддавате на самовнушение и да продължите да живеете както до сега!



Тема То хубаво като идеянови [re: Snuffy]  
Автор Melany99 ()
Публикувано20.11.09 15:31



за секса, ама дали ще има останали мъже дотогава, че тях инфарктите ги косят към 40-50?



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Snuffy]  
Автор nikoleta68 (непознат )
Публикувано25.11.09 15:30



Здравейте.на 41г. съм.имам следния проблем.когато бях на 34г.ми откриха миома.отстраниха миомата,но запазиха матката.оттогава не съм имала проблеми до сега.от 5.08 следваща менструация на23.09.през август бях на море,а през септември имах големи проблеми.оттдадох закъснението на това.макар,че преди не се е случвало да закъснява.от 23.10 до 7-8.11 започна едно кървене,не мн.силно.ходих при лекаря,който ме оперира.каза,че няма миома,шийката също е добре,но ако продължи кървенето да отида за кюртаж.то спря.от 23.10 до 25.11 пак нямам менстр.дали влизам в менопауза.мн.съм раздразнителна,да не кажа нетърпима,чувствам се подтисната,нямам желание за нищо.през лятото имах горещи вълни.сега не.лекаря каза,че ми е рано за менопауза.да не е пък от притеснение.двете ми деца и аз бяхме мн.болни през м.11,смятам че от лошия грип.едвам се оправихме.пих антибиотик.как се разбира,че си в менопауза,какви изследвания се правят,защото моя приятелка,на 49г,преди година започна да и прескача,да кърви и се оказа рак,а не менопауза както мислеше и мн.се забави.посъвеетвайте ме.да правя ли нещо или да чакам.възможно ли е на 41г.да влизам в менопауза и как да разбера.



Тема Re: редакциянови [re: nikoleta68]  
Автор nikoleta68 (непознат )
Публикувано25.11.09 15:35



сбърках датите,всъщност дата на последна менстр.23.09,а сега сме 25.11.т.е.от 2 месеца нямам.



Тема Re: редакциянови [re: nikoleta68]  
Автор sav_in (справедлива)
Публикувано26.11.09 23:01



Изследвайте FSH и LH на трети до пети ден от цикъла. Но щом нямате цикъл, трябва да кажете в лабораторията кой ден ви е от началото на последния цикъл. Но все пак отидете на лекар.Може би ще ви прегледат на ехограф и ще ви направят обстоен преглед.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: nikoleta68]  
Автор Snuffy (член)
Публикувано27.11.09 22:42



Николета, не се притестнявай напразно, а обезателно отиди на лекар и се консултирай - това е вного важно - първо за пдихическото ти равновесие и второ - ако има някакъв проблем - да се решава по-рано. Да лекарят ти е казал, че е рано за менопауза, но защо не ти е обяснил че има период на ПРЕМЕНОПАУЗА - период, който продължава по някога 3-4-5 години - много мъчителен период за някои жени, а за други - почти незабележим. При всяка жена този период протича по различен начин - зависи изключително много от наследствения фактор - на колко години е била майка ти, когато е навлязла в менопауза?; за ранното настъпване на менопауза влияние оказва и броя на абортите на една жена;психическото състояние, стрес, физическо натоварване и т.н. По всяка вероятност, въпреки че си на 41 г. само, вече да има начало на промение във функциите на различните хормони в тялото ти, дори и след тази операция, която си преживяла - съвсем нормално и логично е да се е отразила понякакъв начин. Успокой се, не е толкова трагично, всички жени минават през тези периоди - някои по-леко, други - с по-лабилна психика и по-чувствителни - преживяват тези моменти по-тежко. Вече има достатъчно медикаменти, които подпомагат това състояние на жената, така че е най - добре консултация с добър гинеколог - достатъчно добър за , да разговаря с теб и да ти обяси всичко, което тепритеснява.Пиши отново след консултацията.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: keva]  
Автор jecika (перпетум мобиле)
Публикувано06.10.12 20:15



Само уточнение , тотална хистеректомия , или само матката отстраниха ? Защото на мен ми препоръчват операция с отстраняване на матката , поради два миомни възела , всеки с размер 4,5-5 см . Обещават запазване на яйчниците , което гарантирало хормоналния баланс , но аз все пак се притеснявам от последваща операцията менопауза.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор lalara (вече блондинка)
Публикувано27.03.13 14:33



Виждам, че доста отдавна е темата.
Ще ми е интересно да споделите как се развиват нещата при вас през годините. Защото при мен пери менопауза, климакс не бяха толкова страшни, защто мензисът ми продължи до 58 години, но постменопаузата ме убива- такива нерви, страхове, напрегнатост, реактивност, сърцебиене, екстрасистоли. 3 дена съм добре, после отново няколко дена- безсъние и сърцебиене.
Това , което ми помага е мента , глог , валериан .Не искам да пия нищо хормонално. А и закъде?
Сексът и любовта наистина помагат да не изперкаш съвсем.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: lalara]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано27.03.13 15:41



А закъде да не пиеш хормонални?
Идеята е, че не си добре хормонално и да се върнеш в нормални граници. Помисли!



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ha!]  
Автор lalara (вече блондинка)
Публикувано28.03.13 09:27



Не мога да пия хормонални. Имам миома, която искаха да оперират, но аз реших да не я махам.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: lalara]  
Автор ha! (дрисльо)
Публикувано28.03.13 17:29



Писа "не искам" а то не можеш. Не се заяждам, обръщам ти внимание, това е признак, че се криеш от нещо си



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: lalara]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано28.03.13 21:02



Точно днес една колежка ми каза, че преди време й открили миома. Пила 6 месеца билката турта. Разминала се без операция.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: dama spatia]  
Автор lalara (вече блондинка)
Публикувано29.03.13 09:10



Билката турта помага за симптомите- като силно кървене, но не всички миоми дават кървене, зависи от това къде са - в тялото, отвън и т.н... Билката не свива миомата. Това става в менопаузата, когато намалее естрогена. Миомите се получават при повишен естроген в организма.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор bobylina (непознат )
Публикувано09.07.13 18:52



Здравейте Драка ,преди 1м .ми направиха операция на 48 г. съм и ми отстраниха матка и яйчници и вече съм в "групата" на жени в менопауа. Мисля да започна да вземам Меновитал или Фемовита,които са на растителна основа. Най-страшното според мен е остеопорозата .



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Carmmell]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.07.13 12:19



Най-много ми хареса твоето мнение. Почти изцяло го споделям и се оказва, че и аз правя същото.


На мен ми помага много хомеопатията - имам личен хомеопат, и тя ми дава всичко необходимо. Имала съм периоди на колебливи сигнали, че и мен ще ме нагази менопауза - но хомеопатите имат начини да възстановяват нормалния цикъл на една жена. Моята хомеопатка го прави за мен - но дебело подчертава, че това е свързано с етични принципи и взе мнението на съпруга ми за което, дали е съгласен и как се отнася към въпроса.


Не знам какво ми дава - но каквото и да ми дава - прави чудеса.



Нямяма никакви вълни, изпотявания и прочие лудости. Всичко е напълно нормално - с абсолютна положителност мога да се изразя - по-нормално е отпреди, когато уж природата си го вършеше.



Това регулира емоционалния ми живот, свали нивата на тревожност, моментите на дискомфорт - само усещам една мекота в тялото си, едно спокойствие, и съм много по-уравновесена. Но в същото време ми прилага и трийтмент за детоскикация от амалгам филингс - и съм започнала да ги отстранявам зъб по зъб. Поради което си мисля, че е напълно възможно преди да съм имала голям проблем със зъбите, а не с цикъла си. Симптоматиката много прилича, да не говорим, че се проявява различно при различните организми. Освен това конвенционалните лекари НИКОГА няма да признаят очевидни логически неща като - да, има отравяне с тежки метали от амалгама пломби, или да, възможно е хомеопатия да третира успешно менопаузата.



Положителна съм за всички природни трийтменти също - чайчета, природа, зеленина, липса на стрес, хубаво наспиване, редовен секс, диета на база олекотени, чисти и органик храни, разходки, физическо движение, и прочие. И аз го правя - никога по друго време в живота си не съм била толкова грижлива към себе си - но и сега мога да си го позволя.



Съгласна съм и за духовните мерки - прошка, вяра, любов, смях, алабала в тоя дух - на мене ми се случва в реалността.


Съгласна съм и за автотренинг, медитация молитва - и аз ги правя и то особено редовно. За мен това разреши купища проблеми - и не само здравословни. Живота ми тръгна нагоре само по тая линия.....няма спор.


Нервен сън - аз не смятах, че това е типично за менопаузата, защото при мен го има от много рано. В последните години реших, че това е от амалгам пломбите - защото се сочи като изключително типичен симптом за отравяне с тежки метали, както и отъняване на косата, опадане на косата, изтъняване на кожата и тежка кожна раздразнителност, множество алергии - при мен вървят в един доста дълъг списък комплект от симптоматика.



Никой лекар никога не ми каза в очите, че имам отравяне с тежки метали от амалгам пломби - това се наложи да го открия сама след множество разговори с хомеопатката ми и други приятелчета - имам приятелка остеопат, както и приятели зъболекари (не всички зъболекари споделят това вярване, но да кажем, че аз съм от правилната страна на барикадата от моя гледна точка).




За пиене на повече вода съм категорична - помага за всичко, не само за менопауза. При мен прави чудеса - защото в момента третирам и токсиката на амалгамата.



Съгласна съм, че всички усилия си заслужават. Слагам ръка на сърцето си и казвам: живота ми никога не е бил толкова прекрасен, мил и щастлив, колкото сега.


За йога съм чувала, че много помага. Ако намеря време и с йога бих се занимавала. Ех, това печелене на пари и плащане на сметки - не може да се избяга в съвременния свят от това.



Мисля се за късметлийка - нямам никакви проблеми досега. И не очаквам да имам. Мисля, че съм намерила правилния път. Дори гравитацията не ме хваща - циците ми са даже по-сочни и готини сега, не съм наддала на килограми, чувствам се отлично, изглеждам отлично, живея приятно и щастливо, нямам признаци за остаряване, абе една много щастлива млада жена съм - по-млада от всякога!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: lalara]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.07.13 12:28



Одобрявам напълно ако това е възможно, да не се прави хормонална терапия.


Обяснението е много просто. С внасяне на изкуствени и недобре дозирани хормонални препарати - организма почва да се защитава от тази агресия и развива реакции. После в някакъв момент се получава привикване и се налага изписване на все по-силни и грозни хормони. Това много променя естествената работа на организма и дори почва да го руши.



Хомеопатията разчита на факта, че определени вещества в много малки дози (примерно няколко молекули на 100мл разтвор) предизвикват тялото само да произвежда естествените си хормони и да се саморегулира.


С други думи, организма сам върши цялата работа - и няма изкуствени и ужасни тежки дози от животински хормони или изкуствени кхм, мъчители на тялото ви.



С още по-други думи, се предизвиква натурално лекуване на проблема. Не се вкарват отрови, химикали и всякакви насилствени трийтменти в тялото ви. Просто се побутват жлезите ви да работят правилно и да се регулират сами.



Ако нямате много, ама много сериозна причина - НИКОГА не взимайте хормонални хапчета!



После организма ви не може да се изичсти с години...и това рефлектира всичко - работата на мозъка ви, и на всички останали органи- токсикира жлезите и тъканите ви - реакциите са понякога много тежки!



Дори в особено тежки медицински случаи, хомеопатията е за предпочитане - стига да намерите добър хомеопат, НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: nikoleta68]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.07.13 12:45



Здравейте.на 41г. съм.имам следния проблем.когато бях на 34г.ми откриха миома.отстраниха миомата,но запазиха матката.оттогава не съм имала проблеми до сега.от 5.08 следваща менструация на23.09.през август бях на море,а през септември имах големи проблеми.оттдадох закъснението на това.макар,че преди не се е случвало да закъснява.от 23.10 до 7-8.11 започна едно кървене,не мн.силно.ходих при лекаря,който ме оперира.каза,че няма миома,шийката също е добре,но ако продължи кървенето да отида за кюртаж.то спря.от 23.10 до 25.11 пак нямам менстр.дали влизам в менопауза.мн.съм раздразнителна,да не кажа нетърпима,чувствам се подтисната,нямам желание за нищо.през лятото имах горещи вълни.сега не.лекаря каза,че ми е рано за менопауза.да не е пък от притеснение.двете ми деца и аз бяхме мн.болни през м.11,смятам че от лошия грип.едвам се оправихме.пих антибиотик.как се разбира,че си в менопауза,какви изследвания се правят,защото моя приятелка,на 49г,преди година започна да и прескача,да кърви и се оказа рак,а не менопауза както мислеше и мн.се забави.посъвеетвайте ме.да правя ли нещо или да чакам.възможно ли е на 41г.да влизам в менопауза и как да разбера.





Това е стар пост. Не е ясно дали авторката чете сега тука, но може пък на някой друг да е полезен коментара ми.


Единствения начин да решиш това колебание какво се случва на тебе самата е да се познавам много добре. Очевидно е, че ограмотяване и домашни мерки и изследване от теб самата би помогнало най-добре.



Следи се, записвай си, организирай си таблица с наблюдения - аз правя така. Записвай в таблицата всички лекарства и трийтменти, които са ти давани. Оглеждай тялото си, опипвай се (за рак на гърдата това е животоспасяващо).


мери килограми, ако трябва дори записвай какво ядеш и от какви източници (това е леко параноично, но на мен ми е помагало в особени тежки ситуации да знам с абсолютна сигурност такива дребни детайли).


Следи си режима на хранене, физическо натоварване също, и останалите дребни наблюдения и реакции на тялото ти. Примерно подувания, дискомфорт или комфорт в определни моменти, сън, пиене на вода, абе надявам се съм ясна.




Няма как един лекар да ти прочете мислите. Ти ще трябва да изложиш фактите пред човека, който вярваш, че искаш да ти помогне. Но без да си ясна и наблюдателна, лекаря просто ше игнорира заявката ти че имаш проблем - частично системата ги прави да симулират работа, а частично се получава, че само с вой до небето не можеш да обясниш ясно къде ти е проблема.




Моята хомеопатка получи картина за живота ми откак съм се родила - само за да започне да работи с мен, прекарахме 3 часа в обяснения какво и как.



На практика лекарите се опитват да следват твоите указания и заявки, от какво имаш нужда. Ако комуникираш неправилно, няма да решиш проблема си.



За целта помага диагностиката също. В модерните времена в които живеем, и с толкова техника и възможности - всичко може да бъде проследено и диагностицирано. В това отношение има един огромен проблем - и не само в България - разходите за редовно следене и диагностициране могат да бъдат много сериозни. Но не е невъзможно де- ти ше си решиш какво искаш и какво можеш да си позволиш.



Истината е, че зад всяка болест и дискомфорт стои личността ти - и това е реалността. Болестите се случват, когато занемариш личностното си развитие и духовното си такова. Всичко тръгва от духа ти и от начина, по който се грижиш за духовността си. Съгласна съм, че няма очевидна и материална връзка - ясно, че говорим за духа ти и че духа ти не ематериален. Но оттам тръгва всичко. затова трябва да медитираш, да се погрижиш за духовното си развитие и да се поддържаш ментално.


Дънов е много популярен пример за онова, което имам предвид. Но християнската религия също помага много, както и йога, дао, и тоя сорт нещица.




Всеки, който упорито се наслаждава на болестите си и отказва да признае фактите и реалността, според мен напълно си заслужава страданието и нещастието. От теб самата си зависи как ше се върнеш в натуралното си състояние на безметежно щастие и безтегловно здраве и съществуване.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Bидa]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.07.13 12:51



Здравейте, искам да споделя скромния си опит. На 45 години съм и се чувствам по-добре от всякога досега. От два месеца нямам цикъл и мисля, че съм бременна. Направих два теста с урина, които излязоха положителни. Отидох при личната лекарка , казах И ,че съм почти сигурна ,че съм бременна и искам да ми даде направление за аборт. Нейната реакция ме хвърли в шок.`Хе-хе-с насмешка ми каза тя,-откъде си сигурна ,че си бременна. Всичко може да е, не само бременност,ти си на 45`и ми даде направление за гинеколог. Гинеколожката ме гледа на видеозон два пъти последователно през10дни и не видя бременност, но видя киста. Въпреки ,че я попитах колко е голяма кистата и къде точно , тя не благоволи да ми отговори. После последва едно едно ходене по мъките ,което няма да ви разказвам. Не ме притеснява нито евентуална бременност, нито киста, нито менопауза. Това, което ме уби, е отношението на лекарите към мен и тяхното погрешно разбиране за менопаузата .Гинеколожката ми назначи -регулон. Като попитах `защо регулон,аз съм добре,от нищо не се оплаквам,само искам да разбера бременна ли съм` тя ми отговори` Ами ако не искаш-не го пий!
Искам да ви кажа-менопаузата е една естествена фаза във вашия живот и всичко което се случва по това време е лечебна реакция на организма. Имайте доверие на телата си, те знаят сами как да се грижат за здравето си.
Хормоналните `лекарства` са отрови, внимателно с тях. Може да се пият само за кратко време, колкото да подпомогнат организмът да се справи с даден проблем. Но продължителното` лечение` с тях е вредно.




Вида, ти си една изключително здравомислеща жена.



Абсолютно съм сигурна, че имаш много здраво и разумно отношение към нещата в живота и че знаеш как да се справиш с всичко.



Комплименти! съгласна съм, че конвенционалната медицина в България е ужасна! ти си абсолютно права да потърсиш правата си и да се погрижиш за здравето си!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.