Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: dama spatia]  
Автор lalara (вече блондинка)
Публикувано29.03.13 09:10



Билката турта помага за симптомите- като силно кървене, но не всички миоми дават кървене, зависи от това къде са - в тялото, отвън и т.н... Билката не свива миомата. Това става в менопаузата, когато намалее естрогена. Миомите се получават при повишен естроген в организма.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: ДPaka]  
Автор bobylina (непознат )
Публикувано09.07.13 18:52



Здравейте Драка ,преди 1м .ми направиха операция на 48 г. съм и ми отстраниха матка и яйчници и вече съм в "групата" на жени в менопауа. Мисля да започна да вземам Меновитал или Фемовита,които са на растителна основа. Най-страшното според мен е остеопорозата .



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Carmmell]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.07.13 12:19



Най-много ми хареса твоето мнение. Почти изцяло го споделям и се оказва, че и аз правя същото.


На мен ми помага много хомеопатията - имам личен хомеопат, и тя ми дава всичко необходимо. Имала съм периоди на колебливи сигнали, че и мен ще ме нагази менопауза - но хомеопатите имат начини да възстановяват нормалния цикъл на една жена. Моята хомеопатка го прави за мен - но дебело подчертава, че това е свързано с етични принципи и взе мнението на съпруга ми за което, дали е съгласен и как се отнася към въпроса.


Не знам какво ми дава - но каквото и да ми дава - прави чудеса.



Нямяма никакви вълни, изпотявания и прочие лудости. Всичко е напълно нормално - с абсолютна положителност мога да се изразя - по-нормално е отпреди, когато уж природата си го вършеше.



Това регулира емоционалния ми живот, свали нивата на тревожност, моментите на дискомфорт - само усещам една мекота в тялото си, едно спокойствие, и съм много по-уравновесена. Но в същото време ми прилага и трийтмент за детоскикация от амалгам филингс - и съм започнала да ги отстранявам зъб по зъб. Поради което си мисля, че е напълно възможно преди да съм имала голям проблем със зъбите, а не с цикъла си. Симптоматиката много прилича, да не говорим, че се проявява различно при различните организми. Освен това конвенционалните лекари НИКОГА няма да признаят очевидни логически неща като - да, има отравяне с тежки метали от амалгама пломби, или да, възможно е хомеопатия да третира успешно менопаузата.



Положителна съм за всички природни трийтменти също - чайчета, природа, зеленина, липса на стрес, хубаво наспиване, редовен секс, диета на база олекотени, чисти и органик храни, разходки, физическо движение, и прочие. И аз го правя - никога по друго време в живота си не съм била толкова грижлива към себе си - но и сега мога да си го позволя.



Съгласна съм и за духовните мерки - прошка, вяра, любов, смях, алабала в тоя дух - на мене ми се случва в реалността.


Съгласна съм и за автотренинг, медитация молитва - и аз ги правя и то особено редовно. За мен това разреши купища проблеми - и не само здравословни. Живота ми тръгна нагоре само по тая линия.....няма спор.


Нервен сън - аз не смятах, че това е типично за менопаузата, защото при мен го има от много рано. В последните години реших, че това е от амалгам пломбите - защото се сочи като изключително типичен симптом за отравяне с тежки метали, както и отъняване на косата, опадане на косата, изтъняване на кожата и тежка кожна раздразнителност, множество алергии - при мен вървят в един доста дълъг списък комплект от симптоматика.



Никой лекар никога не ми каза в очите, че имам отравяне с тежки метали от амалгам пломби - това се наложи да го открия сама след множество разговори с хомеопатката ми и други приятелчета - имам приятелка остеопат, както и приятели зъболекари (не всички зъболекари споделят това вярване, но да кажем, че аз съм от правилната страна на барикадата от моя гледна точка).




За пиене на повече вода съм категорична - помага за всичко, не само за менопауза. При мен прави чудеса - защото в момента третирам и токсиката на амалгамата.



Съгласна съм, че всички усилия си заслужават. Слагам ръка на сърцето си и казвам: живота ми никога не е бил толкова прекрасен, мил и щастлив, колкото сега.


За йога съм чувала, че много помага. Ако намеря време и с йога бих се занимавала. Ех, това печелене на пари и плащане на сметки - не може да се избяга в съвременния свят от това.



Мисля се за късметлийка - нямам никакви проблеми досега. И не очаквам да имам. Мисля, че съм намерила правилния път. Дори гравитацията не ме хваща - циците ми са даже по-сочни и готини сега, не съм наддала на килограми, чувствам се отлично, изглеждам отлично, живея приятно и щастливо, нямам признаци за остаряване, абе една много щастлива млада жена съм - по-млада от всякога!



Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: lalara]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.07.13 12:28



Одобрявам напълно ако това е възможно, да не се прави хормонална терапия.


Обяснението е много просто. С внасяне на изкуствени и недобре дозирани хормонални препарати - организма почва да се защитава от тази агресия и развива реакции. После в някакъв момент се получава привикване и се налага изписване на все по-силни и грозни хормони. Това много променя естествената работа на организма и дори почва да го руши.



Хомеопатията разчита на факта, че определени вещества в много малки дози (примерно няколко молекули на 100мл разтвор) предизвикват тялото само да произвежда естествените си хормони и да се саморегулира.


С други думи, организма сам върши цялата работа - и няма изкуствени и ужасни тежки дози от животински хормони или изкуствени кхм, мъчители на тялото ви.



С още по-други думи, се предизвиква натурално лекуване на проблема. Не се вкарват отрови, химикали и всякакви насилствени трийтменти в тялото ви. Просто се побутват жлезите ви да работят правилно и да се регулират сами.



Ако нямате много, ама много сериозна причина - НИКОГА не взимайте хормонални хапчета!



После организма ви не може да се изичсти с години...и това рефлектира всичко - работата на мозъка ви, и на всички останали органи- токсикира жлезите и тъканите ви - реакциите са понякога много тежки!



Дори в особено тежки медицински случаи, хомеопатията е за предпочитане - стига да намерите добър хомеопат, НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: nikoleta68]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.07.13 12:45



Здравейте.на 41г. съм.имам следния проблем.когато бях на 34г.ми откриха миома.отстраниха миомата,но запазиха матката.оттогава не съм имала проблеми до сега.от 5.08 следваща менструация на23.09.през август бях на море,а през септември имах големи проблеми.оттдадох закъснението на това.макар,че преди не се е случвало да закъснява.от 23.10 до 7-8.11 започна едно кървене,не мн.силно.ходих при лекаря,който ме оперира.каза,че няма миома,шийката също е добре,но ако продължи кървенето да отида за кюртаж.то спря.от 23.10 до 25.11 пак нямам менстр.дали влизам в менопауза.мн.съм раздразнителна,да не кажа нетърпима,чувствам се подтисната,нямам желание за нищо.през лятото имах горещи вълни.сега не.лекаря каза,че ми е рано за менопауза.да не е пък от притеснение.двете ми деца и аз бяхме мн.болни през м.11,смятам че от лошия грип.едвам се оправихме.пих антибиотик.как се разбира,че си в менопауза,какви изследвания се правят,защото моя приятелка,на 49г,преди година започна да и прескача,да кърви и се оказа рак,а не менопауза както мислеше и мн.се забави.посъвеетвайте ме.да правя ли нещо или да чакам.възможно ли е на 41г.да влизам в менопауза и как да разбера.





Това е стар пост. Не е ясно дали авторката чете сега тука, но може пък на някой друг да е полезен коментара ми.


Единствения начин да решиш това колебание какво се случва на тебе самата е да се познавам много добре. Очевидно е, че ограмотяване и домашни мерки и изследване от теб самата би помогнало най-добре.



Следи се, записвай си, организирай си таблица с наблюдения - аз правя така. Записвай в таблицата всички лекарства и трийтменти, които са ти давани. Оглеждай тялото си, опипвай се (за рак на гърдата това е животоспасяващо).


мери килограми, ако трябва дори записвай какво ядеш и от какви източници (това е леко параноично, но на мен ми е помагало в особени тежки ситуации да знам с абсолютна сигурност такива дребни детайли).


Следи си режима на хранене, физическо натоварване също, и останалите дребни наблюдения и реакции на тялото ти. Примерно подувания, дискомфорт или комфорт в определни моменти, сън, пиене на вода, абе надявам се съм ясна.




Няма как един лекар да ти прочете мислите. Ти ще трябва да изложиш фактите пред човека, който вярваш, че искаш да ти помогне. Но без да си ясна и наблюдателна, лекаря просто ше игнорира заявката ти че имаш проблем - частично системата ги прави да симулират работа, а частично се получава, че само с вой до небето не можеш да обясниш ясно къде ти е проблема.




Моята хомеопатка получи картина за живота ми откак съм се родила - само за да започне да работи с мен, прекарахме 3 часа в обяснения какво и как.



На практика лекарите се опитват да следват твоите указания и заявки, от какво имаш нужда. Ако комуникираш неправилно, няма да решиш проблема си.



За целта помага диагностиката също. В модерните времена в които живеем, и с толкова техника и възможности - всичко може да бъде проследено и диагностицирано. В това отношение има един огромен проблем - и не само в България - разходите за редовно следене и диагностициране могат да бъдат много сериозни. Но не е невъзможно де- ти ше си решиш какво искаш и какво можеш да си позволиш.



Истината е, че зад всяка болест и дискомфорт стои личността ти - и това е реалността. Болестите се случват, когато занемариш личностното си развитие и духовното си такова. Всичко тръгва от духа ти и от начина, по който се грижиш за духовността си. Съгласна съм, че няма очевидна и материална връзка - ясно, че говорим за духа ти и че духа ти не ематериален. Но оттам тръгва всичко. затова трябва да медитираш, да се погрижиш за духовното си развитие и да се поддържаш ментално.


Дънов е много популярен пример за онова, което имам предвид. Но християнската религия също помага много, както и йога, дао, и тоя сорт нещица.




Всеки, който упорито се наслаждава на болестите си и отказва да признае фактите и реалността, според мен напълно си заслужава страданието и нещастието. От теб самата си зависи как ше се върнеш в натуралното си състояние на безметежно щастие и безтегловно здраве и съществуване.

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.


Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобиднанови [re: Bидa]  
Автор Roxan*na (GG)
Публикувано10.07.13 12:51



Здравейте, искам да споделя скромния си опит. На 45 години съм и се чувствам по-добре от всякога досега. От два месеца нямам цикъл и мисля, че съм бременна. Направих два теста с урина, които излязоха положителни. Отидох при личната лекарка , казах И ,че съм почти сигурна ,че съм бременна и искам да ми даде направление за аборт. Нейната реакция ме хвърли в шок.`Хе-хе-с насмешка ми каза тя,-откъде си сигурна ,че си бременна. Всичко може да е, не само бременност,ти си на 45`и ми даде направление за гинеколог. Гинеколожката ме гледа на видеозон два пъти последователно през10дни и не видя бременност, но видя киста. Въпреки ,че я попитах колко е голяма кистата и къде точно , тя не благоволи да ми отговори. После последва едно едно ходене по мъките ,което няма да ви разказвам. Не ме притеснява нито евентуална бременност, нито киста, нито менопауза. Това, което ме уби, е отношението на лекарите към мен и тяхното погрешно разбиране за менопаузата .Гинеколожката ми назначи -регулон. Като попитах `защо регулон,аз съм добре,от нищо не се оплаквам,само искам да разбера бременна ли съм` тя ми отговори` Ами ако не искаш-не го пий!
Искам да ви кажа-менопаузата е една естествена фаза във вашия живот и всичко което се случва по това време е лечебна реакция на организма. Имайте доверие на телата си, те знаят сами как да се грижат за здравето си.
Хормоналните `лекарства` са отрови, внимателно с тях. Може да се пият само за кратко време, колкото да подпомогнат организмът да се справи с даден проблем. Но продължителното` лечение` с тях е вредно.




Вида, ти си една изключително здравомислеща жена.



Абсолютно съм сигурна, че имаш много здраво и разумно отношение към нещата в живота и че знаеш как да се справиш с всичко.



Комплименти! съгласна съм, че конвенционалната медицина в България е ужасна! ти си абсолютно права да потърсиш правата си и да се погрижиш за здравето си!

Робът се бори за свобода. Свободният - за съвършенство.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.