Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:45 28.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано19.10.09 14:20



и никой не желае да говори за нея...или ви се струва обидно и никой не желае да признае публично,че има нещо общо с тази възраст( която между другото е доста разтегливо понятие от 35 до 60 и никой не може да каже със сигурност - кога е по-добре да ти се случи

)
Зная,че има жени при които менопаузата носи много по-големи проблеми от моите,но всеки знае собствените си болки и от това,че на друг му е по-зле, не става по-леко...
Всъщност аз горе-долу се справям добре без хормонални препарати,каквито упорито не желая да употребявам. Това ,което ми докарва най-неприятни усещания са изпотяванията(които за съжаление) не са само нощни и са придружени с премаляване и прилошаване. Другият проблем ми е една постоянна тежест в гърдите ,която ме задушава и която ми пречи да спя и изобщо ми създава доста дискомфорт в ежедневието.
Ако все пак сред вас има хора,можещи да ми дадат съвет или желаещи просто да поговорим - ще се радвам!
Бъдете здрави!



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна [re: ДPaka]  
Автор newnew (непознат )
Публикувано20.10.09 13:57



Изобщо не мисля, че е безобидна. Аз съм на 47 години и от 2-3 години съм в менопауза. От тогава ми започнаха проблемите - повишено кръвно налягане, висок холестерол, световъртеж, замаяност, тревожност, сърцебиене, болки в гръдната област и т.н.. Аз също не употребявам хормонални препарати. От няколко месеца вземам Фемовита. Мисля, че от това имам подобрение поне що се отнася до топлите вълни и изпотяванията.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна [re: newnew]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано21.10.09 09:56



Ще го погледна това.
За съжаление минала съм през няколко варианта уж успешни за едно известно време,но после организмът явно свиква с тях и ефектът приключва,а пустата му менопауза - не

. Най-напред пиех менокомфорт и за около година и половина нещата бяха добре, после прочетох за соя витал - не повярвах много,но нищо не ми струваше -купих си го. Същата работа - за около година и половина -добре,а сега вече не действа. Нямат ли край тези горещи вълни ,горкото ми сърце съвсем ще се измъчи....
Може би проблемът ми е,че всичко започна на една сравнително ранна възраст от 42 ,макар да знам че има и много по-ранни случаи. Чела съм ,че колкото по-млад е организмът с толкова по-голямо усърдие се съпротивлява.
Честно казано вече изобщо не се чувствам млада от целият този тормоз,но се опитвам някак да живея и да се боря



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна [re: ДPaka]  
Автор keva (новак)
Публикувано21.10.09 16:16



През 2005 г. ми направиха хистеректомия. Всичко което пишете го преживявам и аз. На какви ли не доктори ходих. Последно ме гледаха на скенер, поради непрекъснатото виене на свят и замаяност. Нищо ми няма ! За горещите вълни да не почвам..... Тревога, страх,меланхолия,разразнителност /чудя се как ме понасят/. Ако се наложи така да изкарвам живота си до края - не знам

. В омента пия едно лекарство, което не е от най-актуалните, но ми се струва че закрепих малко отвратителното си настроение. Казва се Grandaxin. Изписа ми го невролог. И при психиатър ходих..... А бях такова слънчево момиче



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна [re: ДPaka]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.10.09 18:25



Не искама да те плаша, но майка ми е на 70г. и продължава да има горещи вълни. Най-силната им фаза била между 50-65 тата година, полудяваше казвам ти! Пропуши на 60 години...от лудост))...На майка ми и е спряло тотално на 46г. Тия дни ми споделяше, че баба ми, която почина на 82г. и казвала, че продължават да я спохождат дори на тази късна възраст...баба ми пък приключила с цикъла си на 45г.


...баба ми почина от сърдечна недостатъчност...в момента майка ми върви по същия път...кофти!

Аз карам 47-мата и още нямам такива вълни и до сега и с цикъла всичко е ОК...е има си някои промени вътрешни при гинекологичния преглед...но са нормални за възрастта...да чукам на дърво!

Иначе тепърва май ще разбирам за какво иде реч...чета иначе...чета))

Чудя се дали не ме поспаси малко късното раждане...на 39 и половина...балига)))...абе мамата си джейс

Редактирано от LlRA.. на 21.10.09 18:28.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна [re: ДPaka]  
Автор stresnat (непознат )
Публикувано21.10.09 20:51



аз съм на 44 години и бял ден нямма ,ккаво ли не ми ена главата от тази възраст -постоянно замайване ,дискомфорт в корема ,леко гадене и страхотни болки в кръста и врата и пак ми казват от възрастта е,моля ви давайте съвет как да се избавим и с какво ,че полудявам ,нямма никакво качество на живот то не се издържа ,роне да епо-прилично изобщо как ще се кара оттук нататък.вие имате ли ги тези симптоми икак се спхравяте .благодаря предварително.



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна [re: stresnat]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано21.10.09 21:46



след 40-така...майката си трака





Тема Re: Е,няма що [re: LlRA..]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано22.10.09 18:58



Ти съвсем ме обезсърчи


Вярвай ми наистина е ужасно - отнема ти силите,прави те парцал-нямаш никакво желание за общуване и активен живот. Единственото ,което ти се иска е да се чувстваш нормално и организмът ти да не се хвърля от едно състояние в друго като побъркан...просто е тъжно. На 45 най-голямото ти желание да е спокойствие...
Въпреки всичко това аз мисля,че може да се повлияе на ситуацията,но за съжаление не всичко зависи само от жената. Едни положителни емоции много подобряват тонуса. Удовлетворението ,самохаресването,хармонията...нооо е трудно постижимо



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна [re: keva]  
Автор ДPaka (усмихната)
Публикувано22.10.09 19:11



Дааа,
гадна история. Имам чувство,че съветите ги раздават хора,никога не изпитали дискомфорта на ранната критическа възраст

.
Какво да помогна - и аз се боря и както вече писах, всички изпитани хомеопатични лекарства дават само временен ефект. Като се почувствам много зле пия Ривотрил...не,че ми помага кой-знае какво,ама поне малко тушира неприятните усещания. Не прекалявам и не злоупотребявам, защото не желая да бъда зависима от лекарства. Имам силното желание да се справя с воля и упорство,но на моменти се отчайвам...
Въпреки всичко казано дотук, аз лично се чувствам най-спокойна когато съм в хармония с околния живот,близки и приятели,но...за съжаление събитията не зависят само от мен,а не винаги успявам да ги осмисля и приема философски. Когато страда душата ми - тялото реагира веднага и състоянието ми се влошава
Това е.
Вгледай се в себе си и се опитай да намериш хармонията - нищо друго не мога да кажа...



Тема Re: Защо ви се струва,че менопаузата е безобидна [re: ДPaka]  
Автор thai_amethyst (непознат )
Публикувано22.10.09 23:51




Редактирано от thai_amethyst на 22.10.09 23:54.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.