Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:53 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Петиция за ваксините - информиран изборнови [re: bira_more]  
Автор Чaeнo.мoмичe (разбита)
Публикувано30.10.09 11:44



Майка ми няма редица ваксини, поради годината си на раждане 1957. Вярвам, че аз съм с друг набор от ваксини, поради мояа година на раждане - 1979. Моите деца са родирени в 21 век. Майка ми контактува с тях дълго. Има ли вероятност да ги зарази с нещо, въпреки тяхната ваксинация?
Като се въвежда задължителна ваксина, защо тя не е задължителна за всички хора?
На вратата на ЛЛ гледам от време на време бележка, кои набори подлежат на ваксинации, не знам за какво точно, но аз не бях разбрала, и никой нито ме потърси, нито съответно поиска сметка от лекаря защо не ми е поставил ваксините.



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: Chrisholub]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано30.10.09 16:21



Определено говорим на различни езици. Моя е езика на науката. Твоя е езика на метафизиката.
Така и не разбрах - човека продължава ли да еволюира, или е съвършен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: f22raptor]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано30.10.09 16:23



Че природата създава. Така ни е създала и нас (както и патогенните микроорганизми, паразитите и всичко останало). Как е възможно някой да мисли че природата има цел? Цел може да има само съзнателно същество. А природата има закони.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор f22raptor (новак)
Публикувано30.10.09 16:28



Така и не разбрах - човека продължава ли да еволюира, или е съвършен.

Разбрах къде се разминаваме. Под съвършен ти разбираш Супермен, нали така? Е, не всички стигат до тази фаза в еволюцията.





Тема Re: Петиция за ваксините - информиран изборнови [re: Чaeнo.мoмичe]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано30.10.09 17:25



Ваксините са задължителни. Ама то и закона за движение по пътищата е задължителен.
Майка ви вероятно е преболедувала повечето от нещата за които трябва да бъде ваксинирана. Тоест носи някакъв риск но той е много малък. Освен ако не е детска учителка например.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: f22raptor]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано30.10.09 17:31



Ами съвършен означава съвършен. Няма какво да му поправяш, няма на къде да се развива. Защото е съвършен.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор Chrisholub (непознат )
Публикувано31.10.09 03:53



Че природата създава. Така ни е създала и нас (както и патогенните микроорганизми, паразитите и всичко останало). Как е възможно някой да мисли че природата има цел? Цел може да има само съзнателно същество. А природата има закони.


Хубаво си го написал,не знам само дали ти самият го разбираш и осьзнаваш.
Може ли някой сьс сигурност да каже,че природата няма цел?


Природата има закони.Природата е сьздала и нас и микроорганизммите.
Да,точно.В природата има закони,които важат за всеки и всичко сьздадено от нея.Ние сме част от природата.
Микроорганизмите са сьщо част от природата и подлежат на нейните закони.Така както и ние.
Ние и те се развиваме по нейните закони.Всяко нещо,което се случва с нас и в нас се случва по определен природен закон.

Можеш ли в медицината да назовеш поне един закон,който да не базира на науките химия,физика и биология?
Дай един пример за вид лечение,което да подлежи на научен,природен закон,който да важи за всеки индивид.

Медицината сама по себе си не е наука.Тя се рьководи от статистиката и другите науки,които имат закони,доказващи се на всеки пьрви случай.
Сама по себе си медицината не може да сьществува като наука,защото веднага ще загуби борбата в доказване на научни факти.
Това не е моя измислица,да не започнеш сега да ме оборваш.

Питаш ме какьв е смисьла на живота?Не го знам.



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: Chrisholub]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано31.10.09 16:05



Може ли някой сьс сигурност да каже,че природата няма цел?
Аз. Това са аксиоми. Аксиомите не се доказват. Аз съм приел че природата не е осъзната.
Ако ти си приел друго - твое право.

Не разбрах - съвършенни ли сме или се развиваме? Съвършения не се нуждае от развитие, защото е съвършен.

Медицината сама по себе си не е наука.
Медицината сама по себе си е наука. Това твое твърдение показва дълбокото ти неразбиране за медицината. Може да си я учил, ама не си я разбрал. Да - тя ползва статистика, биология, химия, физика, но е наука.

Дай един пример за вид лечение,което да подлежи на научен,природен закон,който да важи за всеки индивид.
Ми като се порежеш - лечението е промивка, дезинфекция и превръзка. При всеки. Законите на които е базирано това лечение са:
1. Биология + химия + физика - да се премахнат микроорганизмите.
2. Биология + физика - да се ограничи достъпа на микроорганизми до раната.
3. Биология - да се подпомогне кръвоспирането и да се намали кръвозагубата.
При правилно лечение - раната заздравява по бързо с по малко щети за организма от колкото без лечение. Приложимо е при всеки индивид.
Сама по себеси медицината не може да съществува, съгласен съм, но това не и пречи да е наука. В края на краищата и биологията не може да съществува сама по себе си като наука, без физиката и химията.
Между другото - и химията се ползва от физиката.
Да не говорим че всичко ползва математика.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: Chrisholub]  
Автор pandela_ ()
Публикувано01.11.09 12:11



Медицината сама по себе си не е наука.



прав си, медицината е изкуство



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор Chrisholub (непознат )
Публикувано01.11.09 13:21



Наука, в най-общ смисъл, е система от обективно знание. В по-тесен смисъл, науката е знанието за възприемания свят, добито чрез емпирични научни методи, основано на наблюдаеми явления, което може да бъде както потвърдено, така и отхвърлено. Това знание най-общо се разделя на пет основни клона: естествени (природни) науки, социални науки, обществени науки, хуманитарни науки и технически науки.



Медицината не е наука.Това го знае всеки завьршил медицина.Е,има някои,които им се иска това да е така и го твьрдят,но за сьжаление не е.

Не си прави прибьрзани изводи какво сьм разбрал и какво не.
Примерите ти са ми на мен лично смешни.Базират отново на хипотезата за патогенните организми.Няма наука,която да базира на хипотеза.Медицината се опитва да преобьрне химията и биологията в хипотеза,но не става.Затова и медицината никога няма да разбере как да лекува.Защото не знае нито причина,нито смисьл на заболяванията и най вече защото не ползва природни закони,които важат за вески организьм.Медицината експериментира постоянно и вьпреки това не намира нищо,не намира правилния пьт.Защото основата й се клати,основата е само хипотеза.

Не мисля,че имам какво повече да ти пиша.




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.