Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 01.07.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор f22raptor (новак)
Публикувано29.10.09 17:05



В същност, според твоите твърдения човека е съвършен и няма нужда от оправяне.

А не е ли така?? Или ние сме единственият вид на Земята, който при самото си раждане трябва да доочукат или сглобят!!

В тази връзка, каква е ролята на патогенните микроорганизми за еволюцията??

Редактирано от f22raptor на 29.10.09 17:07.



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор Chrisholub (непознат )
Публикувано29.10.09 17:42



Предполагам знаеш че имунитета не е хипотеза. Има много неща които се знаят и са доказани. О има и неща които не се знаят. Имунитета е бил хипотеза по времето на Ханеман. А знанията на редица хора за медицината са знания за медицината от времето на Ханеман.
Менингококите сами по себе си са патогенни. Ако имаше знания за имунитета от 2ри курс медицина - щеше да знаеш защо има носители.
Че то аз няма къде да си закарам колата да я оправят с няколко процедури, ти искаш да оправим човека.
В същност, според твоите твърдения човека е съвършен и няма нужда от оправяне.



Ами точно ваксините доказват,че имунитета е само една хипотеза,иначе щяхме да имаме 100% гаранция за действието им.

Не знам защо Ханеман ми даваш за пример,аз не сьм хомеопат,нито разбирам от хомеопатия.

Менингококите сами по себе си не са патогенни.
Неприемливо е за мен да ми напомняш за втори,трети и не знам кой си курс от следването.Аз вече не помня кое кога се е учило с точност.Преди повече от 20 години сьм завьршил и не в БГ.Сигурно и програмата е била сьвсем различна.Няма релевантност.

Разбира се,че Човека е сьвьршен както всичко друго в природата.И това го знае вски имунолог.И не само.
Но грешките,които извьршва по време на сьзнателният си живот му струват понякога здравето,понякога дори самата преждевременна смьрт.

Човек е оцелял милиони години без медицина и ще еволюира и без нея.Но както беше казал ти в преден постинг,медицината пречи на еволюцията и с това сьм сьгласен донякьде.Медицината е способна дори да ерадикира един вид,само ако иска.



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: f22raptor]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано29.10.09 17:42



Ако беше съвършен, нямаше да има болести. Нямаше да има диабет, нито таласемия, да не говорим за простотии като кариеси. Поне аз така мисля. Съвършенния си е съвършен.

В тази връзка, каква е ролята на патогенните микроорганизми за еволюцията?
Развиват имунитета на хората. А и микроорганизмите се развиват.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор Chrisholub (непознат )
Публикувано29.10.09 17:46



Ако беше съвършен, нямаше да има болести. Нямаше да има диабет, нито таласемия, да не говорим за простотии като кариеси. Поне аз така мисля. Съвършенния си е съвършен.


Това показва още ведньж,че медицината не знае причината и най вече смисьла на заболяванията.Затова и си мисли,че човека е несьвьршено сьщество,което трябва да бьде поправено.
Ако знаеше смисьла и причината на заболяванията пьзела ти щеше да се нареди.



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор f22raptor (новак)
Публикувано29.10.09 19:29



В тази връзка, каква е ролята на патогенните микроорганизми за еволюцията?

Развиват имунитета на хората.

Искаш да кажеш, че природата е създала патогенните микроорганизми, за да ни развиват имунитета и да им се противопоставяме по-добре??!! Логиката ми убягва, а на теб?



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: f22raptor]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано29.10.09 20:17



Природата е създала микроорганизмите.
Микроорганизмите развиват имунитета ни.
Природата не е създала микроорганизмите ЗА ДА развиват имунитета ни. Тя просто ги е създала.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: Chrisholub]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано29.10.09 20:25



Медицината знае причините за много от заболяванията. Е има група хора които търсят и намират причините в разни недостъпни за непосветените области. Но причините за много от заболяванията са ясни.
Човека не е съвършен. Орела вижда по добре. А нищо не може да бъде по добро от съвършенното. Има животни с пъти по бързи рефлекси, и пъти по ефективни мускули.
Да не говорим че има хора като Айнщайн и Буш младши. Или викаш - и Буш младши и той е съвършен.
Еволюцията утвърждава по съвършените. И ти трябва да решиш дали човека е съвършен и вече няма еволюция, защото не може да има по съвършенни, или не е чак толкова съвършен и има еволюция.
А имунитета не е хипотеза. Е за теб е хипотеза.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор Chrisholub (непознат )
Публикувано30.10.09 03:35



Мисля,че говорим на различни езици с теб.
Медицината знае причините на някои заболявания.Собственото й признание :около 5% от всички заболявания.
Затова ти писах,че докато не разбере причината и смисьла на всички заболявания или по точно реакции на организма,ще си мисли,че човек е несьвьршен.

Даваш ми примери за РЕФЛЕКСИ на животни.Какво общо има това сьс ссьвьршенството??
Животните сьщо "боледуват",растенията сьщо.Защото са несьвьршени ли?
Когато вали дьжд несьвьршенство на времето ли е?

За това какво е имунитет може да се допиташ до някой,който може добре да обяснява и който знае за какво става дума.
Изработването на антитела и хуморална памет не са имунитет.Картината е по сложна и отново неразбираема за медицината.
Един парацетамол дори не се знае как точно действа.



И да твьрдиш,че медицината е по сьвьршена от природата е не смешно, а жалко.Защото с това впечатление оставам от постингите ти досега.

Редактирано от Chrisholub на 30.10.09 03:41.



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: bira_more]  
Автор f22raptor (новак)
Публикувано30.10.09 09:31



Природата е създала микроорганизмите.
Микроорганизмите развиват имунитета ни.
Природата не е създала микроорганизмите ЗА ДА развиват имунитета ни. Тя просто ги е създала.


Това ли е еволюционната роля на патогенните микроорганизми?? Интересно, излиза, че природата е създала нещо напълно безсмислено и ненужно, да й се не начудиш.



Тема Re: Ми както вече споменахнови [re: Chrisholub]  
Автор pandela_ ()
Публикувано30.10.09 09:41



кажи сега в коя секта членуваш и да приключваме с въпроса




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.