Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:52 30.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема плащане на ехография?  
Автор lale22 ()
Публикувано28.09.09 12:51



Вярно ли е, че имайки направление за ендокринолог по касата, ще трябва да плащам ехографията, която се налага да се направи?

И също имам направление за кръвни изследвания, а ми взеха 3лв. за манипулация. Това редно ли е?



Тема Re: плащане на ехография?нови [re: lale22]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.09.09 13:37



Ами не знам дали касата поема ехографията - трябва да се пита там.

А за 3-те лева - това е "такса за вземане на биологичен материал", която се заплаща при всички лабораторни изследвания. Нея я плащат и освободените от плащане на потребителска такса при лекаря. Но що ли си мисля, че по закон тази такса (за биол. материал) е ДО 2 лв...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: плащане на ехография?нови [re: lale22]  
Автор LlRA.. (мission)
Публикувано28.09.09 14:14



бях на ендокринолог за щит. жлеза през юни с направление...и не съм плащала ехографията



Тема Re: плащане на ехография?нови [re: lale22]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано28.09.09 16:19



Тъй като Здравната каса е изхарчила всички средства, сега пациентите доплащат каквото им трябва. По принцип тази ехография не се заплаща, но преди месец и на мен личната лекарка ми каза същото.
Аз направих това: проверих колко струва ехографията при тях, в ДКЦ, установих че струва с 5 лева по-евтино от ехографията в частен кабинет на една от добрите специалистки тук в Пловдив. Е, отидох при нея


Тя имаше в пъти по-нов видеозон, с разни допълнителни функции, и направи обстоен преглед на щитовидната жлеза, а така също описа подробно находките. Е това в платения "държавен" кабинет няма да ти се случи...



Тема Re: плащане на ехография?нови [re: Refine]  
Автор EFO75 ()
Публикувано15.10.09 01:43



С направление-3 за специалист,ако те гледа на ехограф,или рентген/той-доктора/не се заплаща,само ако правят цветна снимка или сцинтиграфия/скенер/може, да си платиш контраста/60-80лв./-зависи от доктора с направ.4 за мед.диагностична дейност.А за материал-изследване,е 2лв,цената.А ако си освободен от такса/пенсионер по болест и др./нищо не заплащаш,дори и в дкц, болници,ч.кабинети



Тема Re: плащане на ехография?нови [re: EFO75]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано17.10.09 20:37



ако си освободен от такса/пенсионер по болест и др./нищо не заплащаш,дори и в дкц, болници,ч.кабинети

Тцъ. Таксата за вземане на биологичен материал в лабораториите се плаща дори от освободените от заплащане на потребителска такса.

НРД
Чл. 135. (1) За медико-диагностични дейности, при които в лабораторията се взема биологичен материал, съответният изпълнител може да определи цена за вземане на биологичен материал, като сумата се заплаща от ЗЗОЛ. Цената се определя от изпълнителя, като за изследвания, договорени в НРД, не може да бъде по-висока от 2 лв.
(2) За едно посещение в медико-диагностичната лаборатория се плаща цена, определена по реда на ал. 1, независимо от броя на изследванията.
(3) В случай че ЗЗОЛ заплаща цена за вземане на биологичен материал по ал. 1, лечебното заведение не може да изисква от него за изследвания в същата лаборатория такса по чл. 37, ал. 1, т. 1 ЗЗО.
(4) В лечебни заведения, извършващи медико-диагностични дейности, за които не се плаща сумата по ал. 1, ЗЗОЛ заплащат таксата по чл. 37, ал. 1, т. 1 ЗЗО.
(5) От заплащане за вземане на биологичен материал по ал. 1 се освобождават лицата без доходи, настанени в домове за деца и юноши, домове за деца от предучилищна възраст и домове за социални грижи.


____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.