Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:22 20.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Бръснене!нови  
Автор anonim4ooo (новак)
Публикувано20.08.09 11:55



Здравейте!
Имам слядния проблем. Когато се бръсна /лицето/ ми се моявява не едно място зачервяване. Колкото повече го повторя толкова по червено става. Винаги на едно и също място. И след два дена се обелва и пада. До преди 4 месеца. Не проблема просто да му сложа афтършейв - както по бузките.

На какво може да се дължи това и как мога да го предотвратя?

Благодаря Ви предварително!



Тема Re: Бръснене!нови [re: anonim4ooo]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано25.08.09 15:40



зависи. ма много зависи. най-добре иди на читав дерматолог да те види.

освен това щом ти става така зарежи афтър-шейва. принуден си да ползваш неща за чувствителна кожа - бялата Нивеа балсам за след бръснене е супер. също и си купи пяна/гел за бръснене за чувствителна кожа. и се бръсни внимателно

проблема е че може както просто да ти се дразни кожата, така да имаш и дерматит което е просто нещо но много досадно.

ще ти кажа най-доброто - иди на лекар само в краен случай. никога не си мий лицето със сапун. даже изобщо се мий само с вода - аз така правя щото имам дерматит. мен ми е и мазна кожата и плисвам няколко пъти с вода и с ръка избърсвам лицето. няма как - плат би раздразнил. за бръснене ползвам гел за чувствителна кожа, май Нивеа беше (баси забравих). балсам сега не слагам - колкото по-малко препарати по лицето - толкова по-добре. като си избърсваш накрая лицето с кърпата - не избърсваш влагата а само допираш кърпата до кожата колкото да попие влагата. толкоз. да няма триене.

с това трябва да се пооправиш малко. чувал съм и че добре действало да си поизмиеш лицето с варена лайка - може - не съм пробвал но лайката винаги действа добре.

това е. кремове не слагай че не се знае кво ти е. това дето ти казах е просто универсално предпазване



Тема Re: Бръснене!нови [re: Ognen_Demon]  
Автор anonim4ooo (новак)
Публикувано26.08.09 21:10



Чудя се какво да правя. Мисля да си взема от новите самобръсначки на "Gillette fusion" или да си взема машика за бръснене. Не знам какъв е принципа с машинките, да ли трябва да се бръсна на мокро?! Относна афтършейва понякога го ползвам. Мислех си да не е от топлото, защото през зимата не беше така.

Благодаря за отговора!



Тема Re: Бръснене!нови [re: anonim4ooo]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.08.09 22:28



>>> Чудя се какво да правя.

Пусни си брада - и нямаш повече проблем с бръсненето.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Бръснене!нови [re: walkman™]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано27.08.09 11:42



не съм ползвал машинка - незнам. бръснача - когато за 1ви път слагаш ново ножче внимавай че леко одира и кожата. Фюжъна не го знам как е. аз съм с Мак3 за момента все викам ай да пробвам новите и не отивам да си взема.

колкото какво да правиш - казах ти. аз ползвам само гел за чъвствителна кожа Нивеа (белия)



Тема Re: Бръснене!нови [re: Ognen_Demon]  
Автор anonim4ooo (новак)
Публикувано27.08.09 12:18



Страхотно, благодаря ще опитам.



Тема Re: Бръснене!нови [re: Ognen_Demon]  
Автор Aнимaтop (непознат)
Публикувано27.08.09 20:58



хъх
читав ?

всеки лекар знае, че чувствителната кожа му е на всеки по своему чувствителна.
За чувствителна кожа, не означава за твоята.

Редактирано от Aнимaтop на 27.08.09 21:00.



Тема Re: Бръснене - БЛАГОДАРЯ! [re: Aнимaтop]  
Автор anonim4ooo (новак)
Публикувано11.09.09 17:07



Благодаря за крема който ми предложи! Страхотен е!






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.