Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:00 20.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Как се вдига кръвнотонови  
Автор ma_meha (непознат )
Публикувано07.09.09 11:29



Здравейте,

напоследък страдам от ниско кръвно, не ми е поставена диагноза от лекар, но го меря вкъщи с електронен уред, последно беше 92/54 и естествено съм ужасно немощна, едва се движа, вие ми се свят, понякога ми се гади. Имала начин да го регулирам в някакви приемливи граници, че в това състояние нищо не мога да правя, едва си върша работата. Денят ми минава минимум на 3 кафета и пак не се чувствам с достатъчно сили. Интересното е че няма никаква промяна в начина ми на живот, стрес, спорт, а все пак от нормално кръвно се стига до това . Има ли лекарства или други средства, които да го поддържат в нормални граници. Необходимо ли е да се ходи на лекар в този случай?



Тема Re: Как се вдига кръвнотонови [re: ma_meha]  
Автор Milley ()
Публикувано07.09.09 11:44



Повече движение, разходки - друго май нищо не помага. Трябва да ти се раздвижва кръвта, за да се повиши и налягането. Пиенето на кафета много-много не помага. Единствено добре ми действа кока-кола или пепси + нес кафе. Червено вино е добре да се пие, естествено с мярка. Въпреки че само по себе си червеното вино не вдига кръвното, вдигат го тлъстите мръвки в комбинация с червено вино. Може да се пробва също айрян със сол. Ама най-вече повече движения, дори спортуване, иначе не знам за хапчета.
Измери си кръвното и с обикновен апарат. На тези електронните не може да се вярва, освен ако е някой скъп, а не тези дето се слагат на китката.

"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама

Редактирано от Milley на 07.09.09 11:46.



Тема Re: Как се вдига кръвнотонови [re: Milley]  
Автор nakalita (непознат )
Публикувано07.09.09 15:59



пусни си кръвни изследвания,за да се види хемоглобина и евентуална анемия
иначе се пие солен айрян и повече адреналин...





Тема Re: Как се вдига кръвнотонови [re: Milley]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано07.09.09 16:23



Повече движение, разходки - друго май нищо не помага. Трябва да ти се раздвижва кръвта, за да се повиши и налягането

Движението, особено ходенето, се препоръчва за намаляне на кръвното не за повишаване.
Иначе другите ти съвети са си в норма





Тема Re: Как се вдига кръвното [re: lvaylo]  
Автор Milley ()
Публикувано07.09.09 16:50



Лечение на ниското кръвно налягане:
Всички разумни терапевтични методи за повиша­ване на кръвното налягане са свързани с вливането на енергия в тялото и повишаване на кръвния обем.
Чести бани (хидротерапия), тонизиращи масажи, плуване, повече движение и физическа активност, редовно спортуване.
Прием на по-голямо количество течности – подсолен айрян, прясно мляко, газирани напитки (подсладени със захар и/или глюкозо-фруктозен сироп, а не с изкуствени подсладители!). Най-ефикасна е обикновената кока-кола, компоти, нектари, натурални сокове. С кафето не бива да се прекалява, защото има диуретичен ефект!
Повишен прием на сол (солени филии, солени бисквити, солено сирене) Внимание! Тази мярка да не се прилага при сърдечна недостатъчност!
Спането на висока възглавница (повдигната на 20 градуса горна част на тялото) ограничава образуването на урина през нощта и предотвратява сутрешната ортостатична реакция.


"Споделяйте знанията си с други. По този начин ще достигнете безсмъртие." Далай Лама


Тема Re: Как се вдига кръвнотонови [re: Milley]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано07.09.09 18:37



Енергия в тялото съвсем не значи физическо натоварвяне, особено леко. Подчертавам леко -ходене.
Енергия значи да наливаш стимуланти, кафе, червено вино, някой дроги.
Стимуланти стимулиращи нервната система а от там и кръвното.
Ако човек е с ниско/виско кръвно тия вещества само стимулират, ако не е хронично или на генетична основа -наследствено
И преди всичко високото и ниското кръвното е на нервна почва, както и генетична обослувеност.



Тема Re: Как се вдига кръвнотонови [re: ma_meha]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано07.09.09 21:41



Отиди на лекар, ще ти предпише нещо подходящо. Аз от време на време имам същите оплаквания, лекаря ми предписа едни хапченца, които пия само при характерните оплаквания. Естествено, първо ме изследваха за анемия, нямам.

Иначе айран, с малко сол ми действа много добре, поне не залитам



А ако и това не помогне - абе няма ли кой да ти вдига кръвното бе мила?!? Щото аз имам дни, дето всички сякаш са се наговорили да нямам нужда от хапчета и един през друг - колеги, деца, съпруг, подчинени - ми вдигат кръвното до нормалните нива . Шегувам се Хайде, утре на лекар и кажи какво стана.



Тема Re: Как се вдига кръвнотонови [re: ma_meha]  
Автор Пeнчo3aeka (ни риба, ни рак)
Публикувано08.09.09 09:46



Ти нямаш ли си мъж / жена, да си вдигнете един скандал, да видиш как ше си опрайш кръвното...и после да се сдобрите, де



Щука май?

Тема Re: Как се вдига кръвнотонови [re: ma_meha]  
Автор akupunkturist (и Лекар)
Публикувано08.09.09 11:02



Чрез Източната диагностика може да се разберат причините за да ти е толкова ниско кръвното налягане, а чрез акупунктура и билколечение то може да се регулира, в твоя случай - да се повиши до по-нормални стойности.

Иглотерапевт и Фитотерапевт

Редактирано от akupunkturist на 08.09.09 11:04.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.