Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:24 28.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Какви храни да избягваме аконови  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано24.06.09 16:58



сме застрашени от диабет и какви да предпочитаме?



Тема Re: Какви храни да избягваме аконови [re: *Paл*]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано24.06.09 18:06



Захар, глюкоза се избягват. Другите въглехидрати - полизахаридите - се намаляват. Компенсира се с малко повече белтъчини.
Разбира се - поддръжка теглото. Спорт.
Повече плодове и зеленчуци.
А бе с 2 думи - обикновена здравословна диета.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Какви храни да избягваме аконови [re: bira_more]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано24.06.09 18:20



При усещане за вътрешно треперене захарта е ниска, нали? Тогава трябва нещо сладко?



Тема Re: Какви храни да избягваме аконови [re: *Paл*]  
Автор Refine (усмихната)
Публикувано24.06.09 19:38



Само да отбележа - плодовете съдържат захар, и е по-добре, за известен период, да хапвате само грейпфрут.

Не е лошо да бъде измерена кръвната захар; ендокринолога на съпруга ми каза, че преддиабетното състояние може да продължи дълго, незабележимо за пациента; ако навреме се "хване", диетата може да спаси човек от това кошмарно заболяване.



Тема Re: Какви храни да избягваме аконови [re: *Paл*]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано24.06.09 23:53



Да, обикновено това е признак за ниска захар. Разтреперване, изпотяване, сърцебиене, чувство за силен глад... Най-бързо се овладява с 2-3 пакетчета захар, от тия за кефето. Препоръчват десетина грама - това са 4 от най-разпространените пликчета. Е - едно време пакетчетата за кафе бяха по 5 грама, сега - по 2. Криза, знайш...


Ако човек почне да получава често такива спадания на КЗ - трябва да го обсъди с лекар, най-добре с ендокринолог. Опасно е, защото симптомите се развиват сравнително бързо, нарушава се способността за концентрация и реагиране, и ако човек в този момент кара кола или работи с опасни машини - може да се случи инцидент.

За храните - препоръчваното съотношение обикновено е 60-65% въглехидрати, около 20% мазнини, и 15-20% белтъчини. Мазнините - предимно ненаситени - растителни. Рибаа също съдържа доста ненаситени мазнини. С белтъците - внимателно, натоварват бъбреците, които и без това са рисково място при диабета. Ето в общи линии е споменато за хранителния режим. Потърсете в нета "гликемичен индекс", и при подбор на меню се старайте да се придържате към храно с възможно по-нисък ГИ.

има доста информация за диабета; също може да се търси, да речем, .


п.п. може да се намерят доста рецепти, съобразени с храненето на диабетика. Самият автор е с диабет от доста години.





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 25.06.09 00:33.



Тема Re: Какви храни да избягваме ако [re: Refine]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано25.06.09 08:46



Сутрешната проба за захар беше висока - 7. Обедната и вечерната бяха в норма. Но детето се оплаква от лесна уморяемост и по някога усещане за вътрешно треперене. Притеснява ме фамилната обремененост. Надявам се да е резултат от тийнейджърската му възраст а не това от което се страхувам.



Тема Re: Какви храни да избягваме аконови [re: walkman™]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано25.06.09 08:48



Благодаря! Много си изчерпателен а аз наистина съм доста изплашена. Рeцептите също ще са ми много полезни.



Тема Re: Какви храни да избягваме аконови [re: *Paл*]  
Автор Olli (минаващ)
Публикувано25.06.09 11:52



Провери в нета за хиперинсулинемия. Това е състояние, при което организмът произвежда прекомерно много инсулин. Докторите го наричат преддиабетно състояние, защото има вероятност инсулинът да се изчерпи, като се произвежда излишно много. Диагнозата се поставя с изследване на кръвта с обременяване - пие се глюкоза. Ако не сте правили такова изследване, няма как да се разбере дали това е диагнозата. Не казвам, че детето има такава диагноза, просто симптомите са такива, че напомнят. Аз години наред бях в такова състояние без да знам, че това било дигноза. Разрови се в нета, има информация. Сама ще прецениш какво да правиш.



Тема Re: Какви храни да избягваме аконови [re: *Paл*]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.06.09 12:27



О, щом става дума за дете... Не знам... може би все пак е добре да се консултирате с (добър) ендокринолог - ако не за друго, то поне за ваше и на детето успокоение.

Хм... организмът има огромни възможности за компенсация на различни неблагоприятни състояния. Диабетът е едно от тях - дълго време може да се развива и задълбочава, практически без никакви външни прояви. Ако не се лъжа, най-често външните прояви на диабета започват да се усещат сериозно, чак когато възможностите на панкреаса са изчерпани над 80-85%.



се намира един от добрите форуми за диабет - предполагам, там ще се намери някой, който да сподели повече знания по въпроса. Има за родители на деца с диабет. Също така, в има раздел във форума, посветен на . има форум за диабет. Предполагам, има и още, но все пак - понякога прекалено многото информация е дори по-зле от липсата и; освен това - никой форум не може да замести прегледа от специалист...

Дано да му няма нищо на детето, де, и всички тези писания да се окажат излишни...





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 25.06.09 12:29.



Тема Re: Какви храни да избягваме аконови [re: Olli]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано25.06.09 13:25



Четох за това изследване, но ми се видя малко зверско... Страхувам се да не навреди на детето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.