Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:39 11.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Безсъниенови  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано21.06.09 14:42



Сънльо ме наведе на мисълта да изплача и моята болка. Страдам от безсъние, просто много рядко ми се доспива

. Моля, да пропуснем секса, ментовия чай и топлото мляко преди лягане като методи за заспиване, защото няма смисъл от това при мен. Зопиклон и Дормикум не помагат - развих толеранс към тях. За да заспя все пак изпивам комбинация от 4-5 хапчета и то в двойни дози. Ако някой може с нещо да помогне, ОК. Ако не - ще продължавам да си се "друсам".

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват

Тема Re: Безсъниенови [re: hammy*]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано21.06.09 15:46



В колко часа пиеш последното си кафе?



Тема Re: Безсъниенови [re: hammy*]  
Автор *Paл* (слънчева)
Публикувано21.06.09 15:55



Доста години пушех по 1-2 дори 3 кутии на ден. Не можех да заспя до 2-3 часа през нощта. От както не пуша едва дочаквам до 11. Очите ми се затварят колкото и кафе да съм изпила. Не знам на какво се дължи.





Тема Кафе не пиянови [re: *Paл*]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано21.06.09 16:32



От две години не пуша и не пия кафе. Проблемът ми явно идва от това, че докато учех, си стоях по цели нощи, за да уча, и то без да се изморявам. С други думи режимът ми на живота е съсипан много отдавна – не зная дали това би могло да е причина. А по принцип, явно попадам категорията "сови".

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват


Тема Re: Безсъниенови [re: *Paл*]  
Авторcoвa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.09 18:20



Ако работата ти е офисна се натоварвай и физически - плуване, фитнес.
Може от физическата умора да ти се доспи.
Всъщност по колко часа спиш на седмица?
Ако проявиш достатъчно предприемчивост може да станеш богаташ.
Поеми и нощната смяна /плаща се двойно/.





Тема Re: Безсъниенови [re: coвa]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано21.06.09 19:37



Много си прав(а). Имам заседнал начина на живот и това също е проблем.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват


Тема Re: Безсъниенови [re: hammy*]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано21.06.09 19:43



Сигурен съм, че проблемът ти е психологически, като при мен. Винаги мисля за нещо и сън не ме лови. Пробвала ли си да не спиш поне 24 часа, доспивало ли ти се е след това. На мен, като рекорд ми е 60 часа и след това сля 10 часа някъде. Не мога да надмина рекорда регисатриран в книгата на гинес, който е 11 денонощия, но това е насилствено.
Според мен не се тъпчи с приспивателни и успокоителни, по-добре няма да се по чувстваш но по зле със сигурност, ако не ги спреш.

Редактирано от lvaylo на 21.06.09 19:45.



Тема Re: Безсъниенови [re: hammy*]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано21.06.09 23:04



Пробвал ли си с едни хапчета "Мелатонин" - на "Адифарма"?
Със сигурност са безвредни, ако ги взимаш само вечер а не през деня.
Продават се без рецепта като хранителна добавка, но са много ефикасни.
На мен ми действат направо безотказно, а аз също заспивам много трудно понякога.
Всичко това разбира се при условие, че нямаш някакво по-сериозно заболяване - като депресия например.



Тема Мелатониннови [re: Aлф]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано22.06.09 17:22



Оооо, ядох ги като бонбони по 2 на вечер и то от най-големия грамаж: Мелатонин Мах 3mg. Никак не са ми помогнали.

.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват

Тема Re: Безсъниенови [re: lvaylo]  
Автор hammy* (любопитна)
Публикувано22.06.09 17:28



Какъв ти е "психологическия проблем"? Едви ли имаш такъв. То всеки човек си има проблеми и то доста натоварващи.
Работата ми обаче изобщо не е стресов фактор, ако това имаш предвид под писхологически проблем.
Може и да опитам твоята тактика - да видим най-кой ден ще заспя.


Сега се сещам, че баща ми беше казал, че постоянното кибичене пред компютъра действа зле на психиката.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.