Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 31.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Трептене в периферното зрениенови  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано10.06.09 13:49



Здравейте, преди около 2 месеца в обедната почивка получих странно трептене в периферията на двете очи. Виждах нормално, но трептенето го усещах осезаемо. Мога да го оприлича като тънка начупена линия, която трепти в крайчеца на очите ми. То продължи около 10-ина минути. След няколко дни го получих отново, този път вечерта. Консултирах се с джипито, който ме прати на очен лекар. Зрението ми и очното налягане бяха в норма. Очният лекар на свой ред ме изпрати на кардиолог, защото сметна, че е от високото кръвно, което беше 100 на 150.

44-годинишен съм и по принцип вдигам кръвно при силни емоции. Кардиологът ми изписа Конкор по половинка на ден (2,5 мг) и Тертенсиф. Кръвното ми се нормализира -- мерих го 2 месеца всеки ден по два пъти -- до онзи ден по обяд, когато отново получих същото трептене в периферията на очите. измерих си веднага кръвното, но то беше 120-80, пулс 83. Трептенето този път продължи около час и пак така спря изведнъж.

Вчера получих отново същото трептене, сякаш съпроводено с леко замайване и тежест в главата. Помислих си, че е вследствие на дългото стоене пред компютъра. Работата ми е такава, че прекарвам поне 7-8 часа на ден пред екрана. След около час отново спря.

След като причината за трептенето в очите не е в кръвното налягане, възможно ли да е нещо друго и какво? При невролог ли да търся помощ? Прединсултно състояние ли е това? Какво ще ме посъветвате?

Благодаря на всички отговорили.



Тема Re: Трептене в периферното зрениенови [re: Жopo]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано10.06.09 16:31



При мен се получава от спадане на кръвното или приближаване на границите. Офталмоложката ми каза, че това се получава понякога, но предпочете да не ми обяснява.

Лошото е, че понякога започва да ми се повръща и винаги ме боли глава 2-3 дни след като се случи.



Тема Re: така е!нови [re: martyr]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано10.06.09 16:38



аз го получавам понякога...до ден след това ми идва и мигренозния пристъп...така че май е свързано нещо и с кръвоносното оросяване там нЕкъде си))


The Joy of Life

Тема Re: така е! [re: LlRA..]  
АвторДжepи (Нерегистриран)
Публикувано10.06.09 22:41



Може да се получи и при проблеми с врата.



Тема Re: така е!нови [re: Джepи]  
Автор LlRA.. (luminizer)
Публикувано11.06.09 00:48



мдааа...имам ошипяване горе...а и някакъв стеснен магистрален кръвоносен съд...дето казва един друг клубар- Балига к'во е?




The Joy of Life

Тема Re: Трептене в периферното зрениенови [re: Жopo]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано20.06.09 10:41



Със сигурност не е заболяване на очите. Нещо се случва по-нагоре (мозъка), може и наистина да е свързано с промени в кръвообръщението. Направи и консултация с невролог.

България - няма невъзможни неща!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.