Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 11.06.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема АЛЕРГИЯ към антибиотици???????нови  
Автор groznata_beti (karmen)
Публикувано14.04.09 14:50



Алергия към антибиотици
Имам сериозен проблем. Майка ми беше в болница преди месец. В нефрологията на мед.акад. и поставиха инжекция антибиотик : цефтрин и тя получи алергичен шок. След няколко дни опитаха с друг антибиотик, амписулцилин като предварително и биха инжекция алергозан , но тя пак получи алергична реакция, по-слаба от първия път (който беше много страшен). Сега си е в къщи на лечение, но при направените изследвания утайката и е: 98мм/h. Явно има нужда от антибиотик, но не смеят да и предпишат.
Лошото е , че при направен кожен тест за алергии няма нищо. Т.е. не може да се разчита на подобно тестуване. Какво може да се направи? Може ли да започне антибиотик с малки дози докато разберем дали има поносимост. Какво мога да направя за имунната система с цел да се помогне на организма да се справи сам? Изобщо теоретично възможно ли е това? Как се процедира при дргите пациенти които имат алергия към антибиотици? Лекуващата лекарка от болницата ми каза, че щом има алергия към един антибиотик, значи ще прояви и към всички останали. Това не ми звучи много достоверно. Какви са възможните варианти?
За свдение тя е на 85г , но определено не е за отписване , ако се справим с този проблем има още доста хляб в нея. Предварително благодаря за всяко мнение и съвет.



Тема Re: АЛЕРГИЯ към антибиотици???????нови [re: groznata_beti]  
Автор mustangGT ()
Публикувано14.04.09 15:07



Може да е алергична към някоя от съставките на антибиотика, обърнете се към алерголог. Това не е шега работа, особено при толкова възрастен човек.
Не експериментирайте с малки дози.



Тема Re: АЛЕРГИЯ към антибиотици???????нови [re: groznata_beti]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано15.04.09 08:55



Съгласен съм че трябва задължително сериозна консултация с алерголог.
Защото проблемът е сериозен.
Не съм съгласен с мнението на тази лекарка, че е алергична към всички антибиотици. Възможно е алергичност към много голям брой антибиотици, но не и към всички.
И наистина, не се експериментира с малки дози. Решението е инжекции с алергозан или урбазон. Урбазонът е също много силен антихистамин, но пак - трябва да го изпише алерголог и то много добър.



Тема Re: АЛЕРГИЯ към антибиотици???????нови [re: Aлф]  
Авторyraaa (Нерегистриран)
Публикувано18.04.09 04:45



Здрасти!Аз съм алергична към пеницилиновата група, това по кръстосана реакция значи, че не мога да взимам и от цефалексините, в такъв случай за мен остава еритромицинът или макролидите...така че споко много рядко има човек алергичен към всички групи антибиотици...за това се ходи на алерголог, правят се тестове да се види към кой вид аджеба има поносимост, а освен това за бактериалната инфекция се прави задътлжително антибиограма...за да се види точно към кой вид антибиотик бактериите са чуствителни...и така този проблем е разрешим, така че споко!





Тема Re: АЛЕРГИЯ към антибиотици??????? [re: groznata_beti]  
Автор evpraksia ()
Публикувано30.04.09 18:18



Аз съм алергична към пеницилин. Задължително преди всяко лечение ходя на алерголог и тогава ми се изписва лечение. За упойките важи същото.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.