Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:59 28.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Противогрипна ваксина - не е късно!нови  
Автор gripcho (непознат )
Публикувано20.11.08 00:19



Попаднах на интересна статия за противагрипната ваксина! Можете да се убедите саме, че явно не е късно да се ваксинираме! Прочетете повече:

http://novinar.net/?act=news&act1=det&stat=left&sql=TWpnd05Ec3hOZz09OzMy&mater=MjgwNDsxNg==



Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: gripcho]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано20.11.08 21:33



В отговор на:

Можете да се убедите саме, че явно не е късно да се ваксинираме!




"Единствената безопасна ваксина е тази, която никога не е слагана" - това заявява д-р Джеймз Шенън от Националния здравен институт на САЩ (NIH).

...Добре е да се знае че след естествено преболедуване от грип не само че се придобива траен имунитет срещу съответния щам, но освен това организмът е в по-висока готовност да неутрализира инфекция с грипен вирус, подобен на този, с който човекът вече се е срещнал......

.....Д-р Р. Менделсон пише: "Ние вече видяхме какво бедствие е медицината, която лекува, но т. нар. превантивна медицина е също толкова опасна... Най-голямата заплаха идва от опасните и безуспешни опити да предпазим децата от детските болести чрез масови имунизации. Имунизирането не е единственият фактор, който определя дали даден човек ще се разболее от дадено заболяване. Много други фактори като хранене, условия.на живот и хигиена имат важно значение... Понякога самата ваксинация може да отключи заболяването...
Бурното увлечение на модерната медицина не е никъде толкова явно видимо, както при фарса с ежегодните противогрипни ваксини. Не мога да не мисля за тях, без да се сетя за една сватба, на която бях поканен. Странно, но родителите на младоженците не присъстваха и изобщо нямаше хора над 60-те. Когато попитах къде са възрастните хора, ми казаха всички те са били ваксинирани срещу грип преди няколко дена сега били по къщите си, възстановявайки се от страничните ефекти на ваксината!"


още по-интересна статия описваща ваксините!!



Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: gripcho]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано20.11.08 22:33



А, не. Почва се вечният въпрос за или против. Аз съм за. От както ги има не съм пропускала година да се ваксинирам. Една година не познаха щама и аз се разболях точно тогава. Не искам да си спомням. Значи действат.

България - няма невъзможни неща!


Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: firrst]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано20.11.08 23:48



Определено - единствената безопасна ваксина е тази която не е слагана.
Лошото е че има много заболявания които са по страшни от коя да е ваксина.
От вариола - никой вече не боледува. Детски паралич (полиомиелит) се среща някъде другаде но не и у нас. Дори аз съм виждал само снимки. Тетанус - гарантира доста мъчителна смърт. Беса - също.
Избора е между страничните действия на ваксината и действията на заболяването.
Между другото - от грип се мре. Е зависи от щама и от състоянието на човека.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: bira_more]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано21.11.08 07:49



В отговор на:

Избора е между страничните действия на ваксината и действията на заболяването.




Бира,
ти слагаш ли си противогрипна ваксина!
Щот,аз ползвам натурални антибиотици от рода на чесъна и червеното вино,КРОМИД ЛУК,ЛЮТИ ЧУШКИ........!!





Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: bira_more]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 10:28



Значи, точно по повод на тази ваксина. Прочел съм доста литература за противогрипните ваксини. Уж били неутрализирани, уж всичко трябва да е окей.
И по настояване на жена ми вече втора година ваксинираме детето (разделено на две дози съответно, всичко според правилата) и втора година се разболява жестоко със всички симптоми на грип, с температури почти до 40 градуса и много трудно се оправя без антибиотици.
В резултат решихме повече да не го ваксинираме. Няма никаква полза.
Всички други задължителни ваксини са му сложени, без да има проблем.
Само ПРОТИВОГРИПНАТА ваксина го разболява.
Мисълта ми се навежда на следните разсъждения, които отправям към бира:
1. Възможно ли е имунната система на детето (на година и девет месеца) да се натоварва толкова много с тази ваксина, че да го срине? В резултат от това пипва и най-малката инфекция, включително всякакви щъкащи наоколо бактерии, които без ваксината трудно биха го разболяли.
2. Възможно ли е при мускулна инжекция на ваксината (с поне 4 щама грипни вируси) реакцията да е много по-остра? Грипът се разпространява по въздуха и капки течност, а не от ужилване от комари или мускулни инжекции!
3. Защо изобщо ги одобряват тези ваксини, след като всички хора които познавам и са се имунизирали впоследствие се разболяват от грип?



Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: femina]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано21.11.08 22:35



В отговор на:

Почва се вечният въпрос за или против. Аз съм за. От както ги има не съм пропускала година да се ваксинирам.




Щом си пробвала всички ваксини,какво ще кажеш за Gardasil ,какви са ти личните впечатления!????
Верно че не е противогрипна,но какво от това!!!!!!



Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: Aлф]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано21.11.08 22:48



В отговор на:

Защо изобщо ги одобряват тези ваксини, след като всички хора които познавам и са се имунизирали впоследствие се разболяват от грип?




ТОВА СИ Е ЦЯЛА ИНДУСТРИЯ,ЧОВЕЧЕ!
Само сметни колко милиона са тези дет се ваксинират и ще разбереш,че никой не го е еня за здравето на отделния човек като такъв!
Или както е казал Сталин:
"Смерть одного человека — трагедия, смерть миллионов — статистика. "
Бирата си пада по статистиките!



Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: firrst]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано22.11.08 00:34



E - противогрипна не си слагам, ама аз съм млад и здрав, но все пак боледувам чат-пат, та имунитета ми е на ниво.
И мога да си позволя да се тръшна болен.
И най-вече - както се вижда от предишната тема - мразя иглите



Bеer? Mоre?



Тема Re: Противогрипна ваксина - не е късно!нови [re: Aлф]  
Автор bira_moreМодератор (бира)
Публикувано22.11.08 00:44



Според мен по скоро ваксината "пробива". Живите ваксини причиняват заболяване но в лека форма. Е по някога ако ваксината не е добре обработена - формата не е толкова лека.
Бактериите разболяват не защото имунитета пада, а по скоро защото има увредена от вируса тъкан, която е добра "почва".
За втората точка - не знам.
Аз бих препоръчал ваксината на хора с отслабен имунитет (възрастни, диабетици), които имат много контакти, и нямат възможност да се лекуват на спокойствие. За тях - ваксината би била от полза.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.