Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема цепнати ъгли на устата  
АвторBina (Нерегистриран)
Публикувано16.10.08 15:29



Стана вече повече от месец ми се цепят ъглите на устата Мажа ги с антибиотичен крем минават но на сутринта отново са цепнати Какво ли е това?



Тема Re: цепнати ъгли на устатанови [re: Bina]  
АвторSara (Нерегистриран)
Публикувано16.10.08 20:56



не се мажи с ант. крем. това е липса на витамин Б2. не зная дали ще намериш в Б-я. Аз го поръчвам от Германия. Не комбинация от витамини, а точно вит. Б2



Тема Re: цепнати ъгли на устатанови [re: Bina]  
Авторfactfinder (Нерегистриран)
Публикувано17.10.08 10:30



Ако е липса на Б2 - може да се яде покълнало жито и организма ще си го набави.



Тема Re: цепнати ъгли на устатанови [re: Bina]  
Авторkpeм (Нерегистриран)
Публикувано17.10.08 11:16



може и да е признак за атопичен дерматит



Тема Re: цепнати ъгли на устатанови [re: Bina]  
Автор figurati (Mindreader)
Публикувано18.10.08 09:54



Провери си нивото на кръвната захар!!!
При диабетици много често се пукат ъглите на устата



The pure and simple truth is rarely pure and never simple.



Тема Re: цепнати ъгли на устатанови [re: Bina]  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано18.10.08 09:59



Купи си витамин Б комплекс.

България - няма невъзможни неща!


Тема Re: цепнати ъгли на устатанови [re: Bina]  
Авторmiravezni (Нерегистриран)
Публикувано25.10.08 18:19



Мила, това е признак за гъбична инфекция, а може да е гъба и бактерий.Съветвам те да пуснеш една посявка на гърлен секрет-сутрин , преди миене на устната кухина с един тупфер хубаво обтрий езика,небцето и гърлото и го занеси в Микролаболаторията.Сигурна ли си, че нямаш и вагинално гъби?
Започвай да пиеш Геритамин-витамин А +витаминЕ.Не съм съгласна с другите мнения.В случай, че има гъби-мажи си устната кухина с Дактарин и си купи Антибактериален разтвор за жабуране.Желая ти успех!



Тема Re: цепнати ъгли на устатанови [re: miravezni]  
Автор ma6eto (новак)
Публикувано29.10.08 08:57



Имах позната със същия проблем,липса на витамин Б,той се набавя с ьфасул,бадеми и извара,след 3 дни се оправи!





Тема Re: цепнати ъгли на устатанови [re: ma6eto]  
Авторves (Нерегистриран)
Публикувано09.11.08 19:01



Преди година и на мене ми се цепеха ъглите на устата и то доста. Аз го свързвах с ходенето ми на зъболекар, но по-късно установих, че имам анемия. Докторът ми изписа едно лекарство - хемофолгама мисля ч, беше. Вземах го един месец, но после липсваше по аптеките. Тогава едва разбрах, че било изтеглено от аптечната мрежа. А докторът ми го изписва за трети път, след като виждаше, че няма подобрение на кръвната картина.
Аз му казах, че не искам повече лекарства, а ще обърна внимание на храната. Започнах да си правя салата от червено цвекло, да ям пилешки дробчета. Сега си вземам на 10 дена по една таблетка витамин В12.
мНОГО ПИСАХ.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.