Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:12 18.05.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Обрязваненови  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано18.09.08 09:55



Сериозно обмислям да го обрежа. Причините няма да споделям. Може ли някой да ми даде препоръки за специалист? Всякакви други коментари, съвети и препоръки са добре дошли.

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Re: Обрязваненови [re: Cлapтибapтфacт]  
АвторЧиko (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 16:05



Да, един съвет - обрежи се, ама от раменете нагоре!!!



Тема Re: Обрязваненови [re: Чиko]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано19.09.08 16:38



Супер, много благодаря за съвета!

Други конструктивни предложения?

To ensure ongoing quality of service, your death may be monitored for training purposes.


Тема Ако нямаш фимоза или [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор martyr (мчк)
Публикувано19.09.08 23:26



не си мюслюманин - остави тази работа.

Има много разисквания из форумите за и против обрязването. Прочети ги и прецени. Ключова дума "circumcision".

Статията във Уикипедия ->





Тема Re: Обрязваненови [re: Cлapтибapтфacт]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 16:42



Сериозно те съветвам да не го правиш.
Ако си мюсюлманин и си твърдо убеден че е необходимо - можеш да го направиш и ще си бъдеш жив и здрав, но качеството на живот няма да е същото.
Ако имаш фимоза, и ако тя е в следствие прекарана инфекция, тоест придобита а не вродена от ранна възраст, тогава също мож - медицината не е измислила по-добър вариант.
Но ако въпреки всичко искаш да го направиш, трябва да се обърнеш към уролог-андролог (хирург).
Един от най-известните (и вероятно най-добрите) е д-р Милен Кацаров, макар че има още много други. Има и такива които обрязват мюсюлмани, но тях не ги знам дали имат медицинско образование и най-вероятно го правят без упойка, което знам че е ужасно болезнено. Ще го запомниш за цял живот!



Тема Re: Обрязваненови [re: Cлapтибapтфacт]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.09.08 16:19



Отлична идея! Това е проста операция, може би най-простата. Всеки хирург може да го направи, но най-добре отиди в някоя частна клиника - ще ти струва ок. 300 лв. Ползите са несъмнени, така че - дерзай. Вярно е, че е малко болезнено(боли само докато ти слагат упойката), но си струва! Аз лично се обрязах в Пловдив, клиника "Каспела", д-р Тонев.



Тема Re: Обрязваненови [re: Aлф]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано21.09.08 16:21



Така е, качеството на живот няма да е същото - става по-добро!

Аз се обрязах в сексуално активна възраст, доста късно - на ок. 25-26 години. Само плюсове виждам за сега и единствено съжалявам, че не направих подобна операция по-рано!



Тема Re: Обрязваненови [re: Sargon lll]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано21.09.08 23:30



Абе някои хора си правят и татуировки и пиърсинги. В крайна сметка това си е въпрос на личен избор а не на медицинска необходимост.
Ако си направиш пиърсинг на пениса живота ти може да стане наситен с много повече приятни усещания и т.н. и т.н. и бла-бла.
Препуциумът си е орган с определена функция, ако ти харесва повече без него това не значи че на всички ще им хареса.
Гледал съм че жените в едно африканко племе си пробиват дупка на долната устна и си я разтягат така че да могат да слагат там кръгли плочки или малки чинийки. Смятало се за признак на хубост и която жена не си направи такава дупка, не може да се ожени щото била грозна. Някои пък си разтеглят ушите...
Абе, както казах - въпрос на личен избор, а не от медицинско естество и според мен темата може да е подходяща за друг форум.



Тема Re: Обрязваненови [re: Aлф]  
Автор Sargon lll ()
Публикувано22.09.08 08:23



Обрязването е въпрос на избор, обаче не съвсем! Ако, имаш нелечима фимоза или други проблеми - то е единствения изход.

Въпросът е, че може да се обрежеш и без явна причина, без да имаш някакви физиологични проблеми. Аз мога да докажа на който и да е, че един мъж след обрязване е повече мъж, отколкото преди, поне в сексуален аспект. То, обрязването не се и отразява по друг начин, освен в подобряване на сексуалните възможности.

Впрочем, има проучване, че жените, чиито партньори са обрязани, страдат много по-рядко от рак на матката.



Тема Re: Ако нямаш фимоза или [re: martyr]  
Авторoдoмaнт (Нерегистриран)
Публикувано22.09.08 12:22



Ааа, може и ако е евреин.






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.