Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:16 28.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Болка дясно око и зъб от дясна странанови  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано09.05.08 22:50



От около една-две седмици всяка вечер ме наболява дясното око, както и дясната челюст - последното е от мъдрец, който расте хоризонтално в челюстта ми в посока по-предните зъби, избутва ги и затова ме боли. Но дали двете неща са свързани, или са симптом и за нещо друго? Вечер ме наболяват, поносимо горе-долу, през деня не.

Still waters run deep...


Тема Re: Болка дясно око и зъб от дясна странанови [re: Hungry eyes]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано09.05.08 23:52



Бягай на ренген! Може да има някакъв абцес...вади ретиниралия мъдрец!

Друг вариант з аподобна болка е синузит! преди 3 години патих така и ходих н азъболекар, защото ме боляха горни зъби и окото))...т атам стоматолог ами каза - "Бегай да лекуваш синузит!" Оказа се прав))

Осигури си лукса, насъщният сам ще си дойде!



Тема Re: Болка дясно око и зъб от дясна странанови [re: Hungry eyes]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано10.05.08 08:31



Точно така - бягай да си направиш снимка на зъба и с нея на зъболекар.
Зависи дали е горен или долен зъб.
Ако е горен може наистина да има връзка и е опасно ако има гной. На мен ми вадиха горен зъб с операция, на който коренът беше врастнал в синуса. Вижда се на рентгена. След това ми шиха венеца за да зарастне, а след време там се изгражда кост и се запълва дупката.



Тема Re: Болка дясно око и зъб от дясна страна [re: Aлф]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано10.05.08 20:07



Долен.

Преди няколко години ми извадиха с операция другия мъдрец от лявата страна - пак хоризонтално растящ, който не се беше показал още (този сега се вижда малко). Изживях голям кошмар, попаднах на някакъв касапин, който не ми беше казал какво да направя след това, за да ми мине по-бързо и леко (нито обезболяващо при падане на упойката, нито мехлем за огромния оток, който се появи и остана за немалко време).

Still waters run deep...


Тема Re: Пулпит на горен десен мъдрецнови [re: Aлф]  
Автор Hungry eyes (werewolf)
Публикувано28.05.08 23:05



След като снощи видях звезди посред бял ден от болки, днес се изстрелях при зъболекаря си - оказа се, че проблемът идва от поникнал горен десен мъдрец с пулпит. Извадиха ми го за секунди, с упойка. Сякаш се родих. Въобще не знаех, че и на горната челюст ми растат мъдреци, допреди две години нямаше такива. Странното е, че причината се оказа горен десен мъдрец, а аз усещах пулсиращата болка в долната челюст, шести зъб, и смятах, че пломбата е за смяна, защото е правена преди доста време, но не би.

Still waters run deep...


Тема Re: Пулпит на горен десен мъдрецнови [re: Hungry eyes]  
Авторeднa (Нерегистриран)
Публикувано29.05.08 09:49



по принцип горните мъдреци удрят с болка в слепооочието и окото а долните в ухото



Тема Re: Болка дясно око и зъб от дясна странанови [re: Hungry eyes]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано05.08.08 02:18



Винаги ли има болка когато ти е врастнал мъдреца. Гледам, че при мен се опитва да излезе горния ляв, ама вече година и повече го няма и се чудя да не е станал проблем, но нямам болка

Не Карай Пил, Не Отнемай Човешки Живот!
....

....

Тема Re: Болка дясно око и зъб от дясна странанови [re: killah]  
Автор БAPATOЧKA (ентусиаст)
Публикувано05.08.08 22:58



Не. Не винаги




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.