Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 29.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Първо ентерококи, сега стафилококи- помогнете!нови  
Автор lesoleil (непознат )
Публикувано31.01.06 19:18



Здравейте!
Родила съм преди 5 месеца по естествен път, с безброй разкъсвания и шевове. Преди месец в изследване на вагиналния секрет се изолираха ентерококи - предписаха ми 12 глобули Полижинакс. Не съм ги ползвала, защото кърмя и ме е страх.
Сега си направих второ изследване при др. лекар и излязиха стафилококи. Тя отсе4е " Нямате ентерококи, а стафилококи " Елате да ви изпиша лекарства " Не отидох.
Сега ще ходя на трети лекар, но ми писна. Става въпрос все за 4астни прегледи и лаборатории. 4удя се на кой да вярвам?
Някакви идеи?
Благодаря!



Тема Re: Първо ентерококи, сега стафилококи- помогнете!нови [re: lesoleil]  
Автор kem.kem. (любоп.бърборко)
Публикувано31.01.06 22:11



А за смесена бактериална инфекция нищо ли не спомена лекарката?
Но дали е смесена или не, лечението е антибиотично и доколко това е съвместимо с кърменето...хм..

Да прецени лекуващият.



Тема Re: Първо ентерококи, сега стафилококи- помогнете!нови [re: kem.kem.]  
Авторmobi (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 16:18



Вземи си Цитросепт (екстракт от грейпфрут) от Аптеката. Не пречи на кърменето и помага на организма да се пребори с инфекции.

Ти имаш ли симптоми? Защото в тялото ни на много места има разни коки, без да ни пречат...



Тема Re: Първо ентерококи, сега стафилококи- помогнете!нови [re: mobi]  
Автор lesoleil (непознат )
Публикувано01.02.06 17:34



От време на време усещам леко сърбене, но втория гинеколог каза 4е след раждане било нормално да имаш лека гъби4на инфекция. Те4ение нямам никакво. Казаха ми 4е възпалението е външно и да се мажа с Универтан / той ми дразни кожата оба4е / и 4е нагоре няма възпаление. И двете дофторици не о4акваха инфекция а пък се изолираха гадинки все пак



Тема Re: Първо ентерококи, сега стафилококи- помогнете!нови [re: lesoleil]  
Авторmobi (Нерегистриран)
Публикувано01.02.06 21:57



Na pregleda sled razhdaneto (sled 2 meseca) i na men mi kazaha, che mi e vazpaleno vlagalisteto i slagah predpisani Poligynax i kyrmeh. Predupredi me lekariat, che niama nishto strashno. Ne mi praviha izsledvane na sekret. Imah silno boleznen polov kontakt, koito problem izchezna sled upotrebata na Poligynax.

A sega prochetoh na listovkata na Citrosept, che mozhe da se pravi raztvor i za mazane na vlagalisteto. Ako te e strah s Poligynax, probvaj Citrosept. Poligynax-a trepe 100%:), za Citrosept-ne sym probvala, no pishe, che da.



Тема Re: Първо ентерококи, сега стафилококи- помогнете!нови [re: lesoleil]  
АвторCocus (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 10:56



Направете микробиология в CIBALAB: http://www.cibalab.com/
Най-добре действат "Амоксиклав" и "Авелокс"



Тема Re: Първо ентерококи, сега стафилококи- помогнете!нови [re: mobi]  
АвторГaлюшka (Нерегистриран)
Публикувано02.05.08 21:09



Извинявайте всички, без да съм прочела всички мнения давам отговор. Но голямата ми дъщеря зле изпати от стафлококи, с много циреи по гърба на 6 месечна възраст и ще споделя лекарствата, които ги утрепаха за 5 дни гарантирано. От Франция ми изпратиха бебешки вариант на антибиотика Стафиломицин. Едната форма на на прахче в пликче (саше), пие се по схема 5-4-3-2-1- сашета за 1-2-3-4-5 дни. Този антибиотик е с натрупване в организма и затова се пие по тази схева. Освен оралната форма от него има и друго прахче, което се разтваря в чаша вода и с него се мажат околните тъкани на циреите, а също така има и пудра, с която се пудри цирейчето. Това обаче е за стафилококи с изразени циреи. Малката ми дъщеря изписахме със стафили в очите и носа. Спомням си, че й слагах едни капки за очи, които бяха много лютиви, за капките за носа бяха македонски, продаваха ги в аптеките. След 10 дни нямаше и помен при втората микробиологична картина. Може би не знаете, че в Центъра по паразитни болести съществуваше специална лаборатория. Пожелавам късмет на всички бебеца. Необходима е страхотна хигиена за известен период, т.е. задължително гладене с гореща ютия. Ако си спомня имената на капките за очи и нос ще пиа допълнително.



Тема Re: Първо ентерококи, сега стафилококи- помогнете! [re: Гaлюшka]  
Автор pinkiwinki (член)
Публикувано07.05.08 20:53



Не знам дали мога да помогна с адекватен съвет, но мога да споделя личния си опит.
Аз, за разлика от теб, родих със секцио, но въпреки всичко след като ме изписаха от болницата настана ад - сърбежи, ама много силни и неприятни, направо полудявах, имах чувството, че кожата ми се е свлякла. Дали от многото лигнини, с които ходят всички родилки в болницата /хигиената в интерес на истината беше на ниво/, дали от някаква инфекция не мога да кажа, но се побърквах направо. Всяка вечер правех бани с отвара от тетра и сода бикарбонат, но ефекта не беше особено голям. Помогнаха ми глобулите ГИНАЛГИН, мисля, че кърмех все още, но наистина вече не помня. Във всеки случай можеш да прочетеш упътването или просто да се консултираш с лекар или фармацевт дали можеш да ги ползваш, дано да ти помогнат!



Тема Re: Първо [Кирилицата]нови [re: Гaлюшka]  
Автор vania_pv (непознат )
Публикувано15.09.11 11:31



е задължителна

Редактирано от bira_more на 16.09.11 16:43.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.