Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:18 25.04.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Тема Хепатит Б и евентуална бременностнови  
АвторMattie (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 11:50



Здравейте всички!

Ето и моят проблем:
Имам Хепатит Б от 10-15 години. Бях на лечение преди 9 години с Интерферон. Лечението беше успешно.
В момента имам отрицателен НВеАг и данните за вирусна репликация са около 20 000 копия при количествено изследване на HBV DNA. Казаха ми, че това са ниски стойности и имам минимално увреждане на черния дроб. При това положение не съм за лечение с интерферон, а и стойностите на АСАТ и АЛАТ са в норми, т.е. под 32.
Въпросът ми е дали ако реша да забременея в това състояние вирусът ще се предаде на детето и дали да предприема такава стъпка?
Предава ли се вируса на детето при такава ниска активност след като кръвта на майката не се смесва с тази на детето или такъв риск съществува само при раждането?
Аз съм на 30 години.
Моля ви ако някой може да ми отговори или е минал през подобна бременност да сподели опита си. mattie@dir.bg



Тема Re: Хепатит Б и евентуална бременност [re: Mattie]  
Авторпитaнka (Нерегистриран)
Публикувано21.04.08 13:50



Напълно е въzможно да иzкараш една нормална бременност с раждане на zдраво дете.Важното в случая е детето да бъде веднага след раждането ваксинирано с/у хепатит Б.
За повече подробности раzгледай специалиzирания zа хепатит сайт
www.hepatitis-bg.com



Тема Re: Хепатит Б и евентуална бременностнови [re: питaнka]  
АвторMattie (Нерегистриран)
Публикувано07.05.08 10:30



Незнам дали ваксинацията ще помогне ако се роди заразено с Хепатит. Казаха ми, че вирусът преминавал през плацентата.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.