Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:08 23.09.24 
Здравна
   >> Медицинска
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема гнойна ангина - без антибиотик?нови  
Авторбoлнa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 10:47



Здравейте,
от няколко дни страдам от гнойна ангина, която лекувам с ПАРАЦЕТАМОЛ, защото лекарят отказва да ми предпише антибиотик, а няма как да си закупя антибиотик сама, защото не съм в България и набавянето без рецепта е невъзможно. Тук е нормална практика лечението с парацетамол и подобни, но как да обясня на лекарите, че в Бг отмалки при всяко едно подсмърчане и кихане са ни лекували с антибиотик и организъмът не може да се справи дори с настинка, какво остава пък за гнойна ангина сам.
Незнам какво да правя в случая, едва не умрях преди седем години от подобна диагноза и подобен лекар, който ми предписа "първо ще опитаме с чайчета и парацетамоли и ако след 10 дена няма подобрение, ще изпишем антибиотик". На 6-я ден вече едва дишах и приемах течности от издути и гноясали сливици, когато от познати си намерих нелегално доста силен антибиотик и се оправих.
Но в момента май няма да имам подобен късмет и не знам какво да правя. Пия лимон и парацетамол, но не помага, а по-скоро доста се влошава. Лошото е, че не мога и температура да вдигна (чувала съм, че така човек се оправя) най-вероятно заради парацетамола, а и по принцип темп. ми е доста ниска. Правя си гаргара и с ракия, в момента си направих и супа с огромно количество чер. пипер, но дотам, повече не знам какво да правя, а се опасявам че отива на лошо и 10 дни едва ли ще изтрая, помощ





Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: бoлнa]  
Авторфитнec (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 10:54



Не знам в коя държава си, но можеш да потърсиш в аптеките растителни антибиотици, които се продават като хранителни добавки и са без рецепта. Това са масло от чаено дърво, масло от пупалка, екстракт от грейпфрут. Продават се във вид на капсули най-често. Също така вземай витамин С по 1 гр. на ден и нещо имуностимулиращо.



Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: бoлнa]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано01.04.08 10:59



В отговор на:

Пия лимон и парацетамол, но не помага, а по-скоро доста се влошава. Лошото е, че не мога и температура да вдигна








Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: firrst]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 12:57



стига си предлагал този аспирин


ще ти мине и без лекарства-просто трябва време-ангината така или иначе минава за 7-10 дни.промивай си редовно гърлото с лимонов сок/нерзреден/,лайка/може и сода в нея/ и силно солен разтвор.редувай ги и можеш да опиташ да си намажешгърлото със сода/или сода и мед/на синът ми налепите изчезнаха за 2 дни,но го мажех с гранофурин.предполагам,че ти няма от къде да го намериш.нишадърът също помага...



Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: ...]  
Автор firrst (BIG)
Публикувано01.04.08 13:53



В отговор на:

стига си предлагал този аспирин
ще ти мине и без лекарства-просто трябва време-ангината така или иначе минава за 7-10 дни.




Вие как се церите у Ваше село,по овчерски сигурно!??Или ги хрупате розите барабар с корените и бодлите!
Ако не знаеш,да те светна-аспирина в естествен вид се среща в малините ,затва на болни ат ангини и прочие се дава горещ чай със сладко от малини,за да се препотят и оздравеят!




Редактирано от firrst на 01.04.08 13:56.



Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: firrst]  
Авторбoлнa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 16:42



Съжалявам, че се карате заради мен, и без това се чувствам ужасно.
Благодаря за съветите все пак, на мен в момента ми е много зле да излизам по аптеки и да купувам каквото и да е, затова карам с каквото имам подръка засега.
Любопитно ми е обаче за един въпрос, правилно ли е това, което правят докторите? На мен ми се струва, че е адски идиотски. Добре, антибиотиците вредят, а токсините от бактериите на тази гной, толкова време, по-малко ли вредят? Имам чувството, че всички лекари тук са малоумни.



Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: бoлнa]  
АвторBoдoлeй (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 17:20



Хайде да не обвиняваме лекарите за нашите болежки! Човек трябва още при първия признак на неразположение да вземе мерки. Ангината не Ви е дошла за един ден. Аз също съм в чужбина, но нямам личен лекар, защото не ми е бил нужен. Без чесън, лимони, мед, прополис, сода, масло от чаено дърво и мащерка, кислородна вода и билки не съм оставала никога. А това не са скъпи продукти и лесно се набавят.



Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: бoлнa]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 17:21



малината е друго нещо

защо като ходиш из форумите не препоръчваш нея,ами този аспирин...особено пък за деца...

болна,ангината спокойно си минава и без АБ,стига да не получиш усложнения де а кое повече вреди не знам...



Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: ...]  
Авторбoлнa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 18:42



ами аз знам какво ще стане, ще опитам от вредните влияния и на двете, затова и се ядосвам



Тема Re: гнойна ангина - без антибиотик?нови [re: Boдoлeй]  
Авторбoлнa (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 18:50



изобщо не обвинявам лекарите за болежките ми, нито за това, че ми е слаб организма и прецакана имунната с-ма, за да може да се справи от самосебе си, просто изразявам личното си мнение, а то е че са малоумни или смятат мен за малоумна, за да не се вслушат в това, което аз говоря, защото все пак, аз малко по-добре се познавам от тях, с какво мога да се оправя и с какво не.
Между другото, преди няколко години, така от една настинка още от самото начало се опитвах да я лекувам с лимони и чайове, компреси и кинене на крака, цял месец след това се влачих с брохит, усложнен до какво беше там, смених 3 антибиотика, докато се оправих. Беше съвсем безобидна настинка в началото уж. Иначе не боледувам много, но когато се разболея, винаги прекъсвам от самото начало с антибиотик и съм се оправяла така досега и всичко съм изкарвала на крака.
Това, което правят тук може да е по-добро за здравето глобално погледнато, но недай си боже да ти се падне да си изключение...






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.